Plastice, conteaza?

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Plastice, conteaza?

Mesaj de georgemarian » 08 Apr 2014, 10:09

Credeti ca conteaza aroma in care sunt dipuite plasticele? Am auzit ca multi le folosesc fara nicio aroma si n-ar fi diferente. Dvs ce parere aveti?

Avatar utilizator
mulinescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 22 Iun 2011, 10:13
Localitate: Bucuresti

Re: Plastice, conteaza?

Mesaj de mulinescu » 08 Apr 2014, 14:31

Doar pentru pescari conteaza aromele :!: Am prins la fel de bine la plastice cu aroma cat si la plastice fara aroma.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Plastice, conteaza?

Mesaj de georgemarian » 08 Apr 2014, 22:02

mulinescu scrie:Doar pentru pescari conteaza aromele :!: Am prins la fel de bine la plastice cu aroma cat si la plastice fara aroma.
Vineri, sambata sper sa tina vremea cu mine si sa ies la pescuit, o sa fac testul asta, balta are destul ciortan.

Avatar utilizator
florin_chiculita
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 62
Membru din: 24 Iun 2013, 12:23
Localitate: Bucuresti

Re: Plastice, conteaza?

Mesaj de florin_chiculita » 09 Apr 2014, 12:23

georgemarian scrie:
mulinescu scrie:Doar pentru pescari conteaza aromele :!: Am prins la fel de bine la plastice cu aroma cat si la plastice fara aroma.
Vineri, sambata sper sa tina vremea cu mine si sa ies la pescuit, o sa fac testul asta, balta are destul ciortan.
Conteaza ce pui pe momitor, nu ce aroma are plasticul :) Sa ai la tine niste groundbait/amestec de feeder, amestecat cu niste porumb la conserva, un lapte de porumb sa-ti tina amestecul legat. Fir scurt, matasos, de la momitor la carlig, 4 cm as zice eu, si ar trebui sa fie bine.
Fir intins, George !

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Plastice, conteaza?

Mesaj de georgemarian » 09 Apr 2014, 19:51

florin_chiculita scrie:
georgemarian scrie:
mulinescu scrie:Doar pentru pescari conteaza aromele :!: Am prins la fel de bine la plastice cu aroma cat si la plastice fara aroma.
Vineri, sambata sper sa tina vremea cu mine si sa ies la pescuit, o sa fac testul asta, balta are destul ciortan.


Conteaza ce pui pe momitor, nu ce aroma are plasticul :) Sa ai la tine niste groundbait/amestec de feeder, amestecat cu niste porumb la conserva, un lapte de porumb sa-ti tina amestecul legat. Fir scurt, matasos, de la momitor la carlig, 4 cm as zice eu, si ar trebui sa fie bine.
Fir intins, George !
Am lasat-o pe vineri, o sa pescuiesc cu 2 fara arome si 2 cu ...nada sa fie la fel.Multumesc pt sfaturi, o sa va zic cum a fost :D

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Plastice, conteaza?

Mesaj de georgemarian » 13 Apr 2014, 23:08

Din toate aromele singura la care am insistat si n am prins a fost usturoiul;))

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”