Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de dan _city_center » 04 Dec 2010, 19:43

Imagine
locul faptei-CintarTancabesti spate

Imagine
un bazin plin de stiuci!

Imagine
crapi 49 la numar...greutati intre 9kg si 19kg

Imagine
inca un pic si vor ajunge in noua casa

Imagine
Vlad Parfene si una din viitoarele capturi

Imagine
peste....crapi si crapi
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de dan _city_center » 04 Dec 2010, 20:13

Imagine
inca o transa..

Imagine
Vlad Parfene....
Imagine
cind e urmatorul concurs?....

Imagine
Ovidiu Parfene......

Imagine
si doi crapi scoicari de exceptie cu greutatea de 25kg si respectiv 32kg!!!!

incerc sa pun si un mic filmulet ;)
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de Allen Besnovich » 04 Dec 2010, 20:17

Frumosi crapii! O balta care se respecta! Felicitari.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de carapavel florin » 05 Dec 2010, 00:30

Scoicarii sunt ceva de exceptie mai ales si la greutatea asta felicitari super pozele.

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de alin81 » 11 Dec 2010, 19:48

Din nefericire pentru pescari comuni de C&R nu isi permit sa vina pe o balta ca Tancabesti datorita TAXEI enorme perceputa de administratori balti,asta ar insemna ca un muritor comun sa dea 1/3 din salariu pentru o partida de pescuit pentru ca toti pescari stim ca in afara taxei mai sunt si ale costuri asta ar inseman ca ai merge la pescuit dar de cateva ori pe an.Este ceva rusinos in ROMANIA si din pacate vad ca ia amploare.Este o contratendinta a crizei mondiale.In vara am venit in tara si printre altele vroiam sa fac o partida de pescuit,uimire mare,baltile care aveau peste taxe enorme,baltile in care era taxa mica a ramas numai apa in urma pescuitului industrial,asa ca mam intors in tara adoptiva si am facut o partida de pescui.
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de roni » 11 Dec 2010, 20:50

Eu inteleg ca eforturile financiare sunt destul de mari pentru intretinerea baltii dar trebuie sa-i dau dreptate lui alin81.Oricum felicitari...pentru efort.
Cojocaru Radu

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de claufishi » 11 Dec 2010, 21:36

Foarte frumoase viitoare capturi . Nota 10 pt conducere si de ce nu pt acesti minunati pesti.Pana ajung eu sa pescuiesc acolo sunt inca de acord cu spusele lui alin81 si roni
Aveti mare dreptate baieti ;)
pentru a se mentine si promova in continuare pescuitul c&r trebuie sa existe un acces facil pt mai multe categorii sociale:-majoritatea baltilor cu profil c&r sunt f scumpe iar cele cu retinere mult mai ieftine(normal ca cei cu buget redus prefera pe acestea din urma , chiar dc incearca si aici sa practice c&r)
-pierderile unor balti c&r sunt f mici dar totusi au preturi foarte mari comparativ cu salariile medii din Romania
Nu o luati ca pe o ofensa
Este doar parerea unui simplu om care doar viseaza sa pescuiasca pe o astfel de balta

PS. parca tot atunci au bagat si cativa crapi Bufalo? :-/

numai bine si fir "INCINS **== "
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de roni » 11 Dec 2010, 21:51

Da,atunci au fost bagati.Este prima data cand vad asa ceva.Erau destul de energici cand i-a bagat in apa.Daca sunt asa si in drill ...e "treaba". :)
Cojocaru Radu

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de gor965 » 14 Dec 2010, 10:25

Discutiile care au deviat de la subiect s-au dus sa ne "minuneze" AICI !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de cristian505ro » 15 Dec 2010, 23:04

alin81 scrie:Din nefericire pentru pescari comuni de C&R nu isi permit sa vina pe o balta ca Tancabesti datorita TAXEI enorme perceputa de administratori balti,asta ar insemna ca un muritor comun sa dea 1/3 din salariu pentru o partida de pescuit pentru ca toti pescari stim ca in afara taxei mai sunt si ale costuri asta ar inseman ca ai merge la pescuit dar de cateva ori pe an.Este ceva rusinos in ROMANIA si din pacate vad ca ia amploare.Este o contratendinta a crizei mondiale.In vara am venit in tara si printre altele vroiam sa fac o partida de pescuit,uimire mare,baltile care aveau peste taxe enorme,baltile in care era taxa mica a ramas numai apa in urma pescuitului industrial,asa ca mam intors in tara adoptiva si am facut o partida de pescui.
Iti dau dreptate, dar vreau sa iti dau si o solutie.
Intr-adevar pentru nivelul mediu de salarizare de la noi T1 are o taxa prohibitiva pentru multi. Dar sunt buzunare si buzunare si balti pentru fiecare buzunar. Sunt si BMW-uri si Dacii,Shimano BBRLC si Okume, Blugi Lewis si Niro,concedii in Turcia sau la Monte Carlo.
T1 face parte dintre cateva balti cu taxa foarte mare de la noi, dar este o balta superba atat in ceea ce priveste pestele cat si ambientul . Oricum este mult mai accesibila financiar decat Sarulestiul.
Stiu ca in Ungaria, Anglia,Franta,Olanda taxele si abonamentele sunt mult mai mici, mancarea este mai ieftina, salariile sunt mai mari si .........
Nici eu nu imi permit aceste taxe si abonamente pe baltile adevarate de la noi, dar cu toate astea merg destul de des pe multe din ele, ceea ce este accesibil oricui.
Pe absolut toate,inclusiv pe T1 se organizeaza si concursuri low cost,iti dau doar un exemplu care a fost anul acesta pe T1 si vor fii si la anul:
-concurs de 4 zile (96 de ore) 1200 ron/ echipa de 3 pescari,revine 100 ron/24ore pe una dintre cele mai bune balti de crap din Europa. Si mai ai un avantaj la unele concursuri dupa 48 de ore se trage din nou la sorti si schimbi locul,deci la aceeasi taxa modica( normala) mai ai ocazia sa cunosti alt loc timp de 48 ore. Si poate daca ai bafta de loc si te si pricepi te alegi si cu un premiu. Vei zice ca poate nu esti interesat in atmosfera de concurs,nu vrei cantitate,etc. Nici o problema, sunt multe concursuri unde se puncteaza separat sau numai cei mai mari 5(7) pesti. Nu trebuie sa te fortezi prea mult, doar sa aplici strategia adecvata. Sau poti da numai dupa captura,sunt concursuri de 3-4 zile pe T1 unde se premiaza zilnic captura. Vei zice poate ca fac o pledoarie pentru concursuri. Da, eu unul de 2 ani de zile merg numai la concursuri, doar asa iti dai seama cum iti functioneaza nada,strategia,monturile. Pentru mai putin de 48 de ore nu ma obosesc sa dau la crap.Si doar asa poti pescui ieftin pe balti foarte scumpe de la noi,think about.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de CRAPULL » 16 Dec 2010, 00:21

O intrebare de 10 puncte. Stie cineva daca, pt prinderea carasilor auri si pentru scoicari se premiaza cu o partida gratuita sau bunuri ? =D> =D>

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de cristian505ro » 16 Dec 2010, 14:18

CRAPULL scrie:O intrebare de 10 puncte. Stie cineva daca, pt prinderea carasilor auri si pentru scoicari se premiaza cu o partida gratuita sau bunuri ? =D> =D>
Ai pus o intrebare care poate deveni o sugestie pentru proprietari si organizatori.
La caras nu prea se pescuieste acolo, desi are foarte mare,se prinde doar accidental,iar cel auriu din cate stiu e deja o raritate pe multe balti.
Iar pentru un scoicar over 20,cred ca Vlad nu ar avea nimic impotriva sa premieze cu un 24 h gratis,bineinteles C & R.
A propos,scoicarii astia 2 sunt superbi! Mi-i imaginez in drill....
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de CRAPULL » 16 Dec 2010, 21:16

Doamne ajuta, poate se brodeste ceva cine stie :)) 8-> 8->

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de Marius Vintila » 31 Dec 2010, 12:49

In aceasta directie, intr-o zi se va premia cantitatea de raci, reginutza, broaste si sobolani de balta. Asta asa ca "pe experiment", cred ca proprietarul va face curatenie pe balta :D si ar fi gratis pentru ca se participa la intretinerea baltii. =)) =))
Ma scuzati ca ma bag da' e adevarat ca pe unele bati cu pretentii se percepe o taxa mult prea mare pentru un interval de pescuit mult prea mic....asta ramane de discutat pe un alt topic deja deschis in sensul asta.
Intre timp am observat ceva si anume ca nu exista (nu mai exista) balta care sa aibe pret mic si in care sa ai parte de capturi interesante si balti cu preturi mari si fara smechereli gen : da drumul la apa, arunca cu azotati, etc...
Daca ma insel in privinta asta anuntati-ma.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Atentie!Tancabesti 04.12.2010.priviti si minunati-va

Mesaj de Marius Vintila » 31 Dec 2010, 12:53

Si revin cu o completare: fac exceptie de la ce am spus mai sus, baltile de competitii deja consacrate gen tancabesti, MV2, Sarulesti...etc.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”