Balta de la Zau de Campie?

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de tonny » 27 Feb 2010, 18:02

corect ar fii 8 bete dar la 2 pescari :D din care 2 bete sa fie de spod :))

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de mihi78 » 27 Feb 2010, 21:50

ma intreb in ritmul asta, cat o costa daca bagi plasa? :))
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de bufu29 » 28 Feb 2010, 09:16

@mihaly,
nu ai putea sa ne dai mai multe detalii despre balta de la Glodeni? ce peste, de unde, regim de pescuit, patron, etc :D ...poate ca esti mai informat ca noi

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de PiciuS » 01 Mar 2010, 02:07

mihaly scrie:zau este o batjocora se recolteaza si se lasa citva crapi .se deschide o noua balta in glodeni 100 taxa 8 bete si se zice ca are peste. nu s-a pescuit nici odata pe balta.era cea mai pazita din complexul de 6-7 balti
100 ron este C&R sau duci cat prinzi ?

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de tonny » 04 Mar 2010, 22:43

ar trebui sa va iasa ideeile astea din cap cu "duci cat prinzi" si chesti de genul asta ca daca azi duci cat prinzi si sunt 100 de pescari pe balta fii sigur ca seara n-o sa populeze balta ca sa ai ce prinde sa duci acasa si maine =)) parerea mea sau :-??

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de PiciuS » 08 Mar 2010, 00:31

tonny scrie:ar trebui sa va iasa ideeile astea din cap cu "duci cat prinzi" si chesti de genul asta ca daca azi duci cat prinzi si sunt 100 de pescari pe balta fii sigur ca seara n-o sa populeze balta ca sa ai ce prinde sa duci acasa si maine =)) parerea mea sau :-??
aici ma refeream si la o anumita cantitate de peste nu sa duci acasa 100 kg =)) si daca ii 100 ron C&R pe 12/24 ore mai bine mergi la Tancabesti unde prinzi pesti adevarati :) iar daca te lasa sa "duci cat prinzi" e clar ca nu prea este peste.Mergi tu la Faragau ca te lasa sa duci cat vrei numa intrebarea este daca prinzi vreun peste :)
Catch & Release

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de tonny » 08 Mar 2010, 08:46

nu-mi lua in nume de rau raspunsul dat de mine,dar la intrebarea pusa de tine era cel mai bun raspuns posibil, nu te acuz ca esti genul de pescar care duce tot ce prinde acasa dar din intrebarea ta "100 ron c&r sau cat prinzi duci acasa?" nu reiese decat asa.Stima si inca o chestie pe mine nu ma mai intereseaza baltile care te lasa sa duci acasa peste :idea: :idea: :idea: .Daca imi este foame de peste mai bine trec pe la Metro sau alt magazin si in loc sa dau 100 sau 50 ron la pescuit imi iau un peste de pus in tigaie ;)

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de PiciuS » 08 Mar 2010, 12:42

tonny scrie:nu-mi lua in nume de rau raspunsul dat de mine,dar la intrebarea pusa de tine era cel mai bun raspuns posibil, nu te acuz ca esti genul de pescar care duce tot ce prinde acasa dar din intrebarea ta "100 ron c&r sau cat prinzi duci acasa?" nu reiese decat asa.Stima si inca o chestie pe mine nu ma mai intereseaza baltile care te lasa sa duci acasa peste :idea: :idea: :idea: .Daca imi este foame de peste mai bine trec pe la Metro sau alt magazin si in loc sa dau 100 sau 50 ron la pescuit imi iau un peste de pus in tigaie ;)
Nu sunt genul de pescar care duc tot ce prind.Dinpotriva,nici nu prea mananc peste.Era o simpla intrebare :P
Catch & Release

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de zamfi » 08 Mar 2010, 20:41

Stati linistiti ca deocamdata e gheata(din nou) pe ea... ~x(

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de tonny » 08 Mar 2010, 21:52

Stam linistiti (cel putin eu) de tot in legatura cu Zau de Campie ca din cate se aude dai in apa ca in fantana din curte :)) =)) .Ce zici Zamfi?mai buna balta de la Aurel Vlaicu decat Zau de Campie? (:|

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de zamfi » 08 Mar 2010, 22:27

Habar n-am! Desi sunt hunedorean nu am mai pescuit pe acolo de pe vremea lui Ceasca... :-$
Pe Zau am prins insa miercuri doi salai... :D Frumosi! >:D< E drept ca cica nu s-a prins altceva :-?? si ca am muncit patru ore pentru ei...Este mult mai putin salau ca anul trecut! Inca nu-s in forma baietii...Am prins si femela si masculul , asta insemnand ca deja incep sa se adune.Dar masculul nu era "negru" deci nu este pregatit inca de nunta.Om trai si om videa... :)) Sara buna :-h

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de tonny » 08 Mar 2010, 23:48

ok odata sa vina caldura ca dupaia stim noi ce sa facem ;) <:-P <:-P

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de PiciuS » 19 Mar 2010, 19:59

Am fost astazi pe la baltiile toldal si bala.Am intalnit doar 2 pescari care erau extrem de dezamagiti de balti,ei veneau de la Faragau iau eu cand i-am intalnit erau pe balta de la bala.Au zis sa nu se prinde nimik si ca la faragau mai sunt inca 2 pescari care nu au prins nici ei nimik.

M-am uitat pe casa unde se plateste taxa pentru baltile toldal-bala-faragau si scria acolo despre balta de la Glodeni.Taxa va fi 100 lei ziua si 100 lei noaptea.Deci 24 ore vor fii 200 lei,este pur si simplu bataie de joc =)) asa preturi nu sunt pe baltiile de concurs din Romania !!!
Catch & Release

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de gimi_mures » 19 Mar 2010, 21:09

@PiciuS
Despre ce balta e vorba la Glodeni.
Merci.
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Balta de la Zau de Campie?

Mesaj de PiciuS » 20 Mar 2010, 17:19

gim scrie:@PiciuS
Despre ce balta e vorba la Glodeni.
Merci.
Despre balta din Paingeni (apartine de Glodeni),cea care se va deschide in aprilie
Catch & Release

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”