BALTA SANPAUL C&R

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de mazare » 07 Apr 2013, 11:18

se pare ca in curand vom avea o balta exclusiv C&R cu PESTE MARE aceasta va fi la Sanpaul si are vreo 17 ha
tocmai ce am vorbit cu Claudiu Lukacs care a fost la o partida pe aceasta balta si a prins niste crapi foarte frumosi (unul de 5,30 cativa intre 7 si 8,90 kg iar cireasa de pe tort unul de 14,80 ) din spusele lui se pare ca in curand va mai fi o populare (cu toate ca peste este mult si mare) cu 450 de buc intre 5 si 15 kg iar taxa va fi buna(nu se stie sigur dar mai mica decat la vadu balta 4)si se intra doar cu recomandare de la Claudiu si doar pe baza de legitimatie balta fiind exclusiv C & R
o sa va tin la curent(380 )
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de tache » 07 Apr 2013, 11:36

Frumos mai ales daca este o taxa rezonabila.
Si cu recomandare si legitimatia in ce consta?
Eu nu am masina deci voi veni cu inca un prieten pescar.Pescuim amandoi la feeder C&R,avem sanse sa pescuim pe acel lac?
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de mazare » 07 Apr 2013, 12:02

daca nu ai antecedente :)) cred ca vei putea pescui nu se vrea pescuit catch & tigaie iar legitimatia se acorda celor care vor sa pescuiasca pe aceasta balta si care au fost recomandati in prealabil de Claudiu contra sumei de 100 ron (+ -) dak nu ai legitimatie nu intrii (gen vadu legitimatie pentru membrii baltii)
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de 77neo » 07 Apr 2013, 12:27

mazare scrie:daca nu ai antecedente :)) cred ca vei putea pescui nu se vrea pescuit catch & tigaie iar legitimatia se acorda celor care vor sa pescuiasca pe aceasta balta si care au fost recomandati in prealabil de Claudiu contra sumei de 100 ron (+ -) dak nu ai legitimatie nu intrii (gen vadu legitimatie pentru membrii baltii)
sa inteleg ca se achita o taxa de + - 100 ron( anuala ?) pentru legitimatie si taxa pentru fiecare partida in functie de cat stai pe balta?
ai idee cat va fi taxa pe 24 de ore?
parca vad ca se percepe o taxa aproximativa cu vadu rosu si tinand cont de distanta pana la san paul vor avea de pierdut.
treaba cu legitimatia nu stiu cat e de ok.se aduna bani multi de dat, drumul pana acolo............... sa vedem ce va fi.
asteptam detalii
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de papyllon » 07 Apr 2013, 12:45

si daca va fi taxa de legitimatie numai 100 ron tot nu se merita avad in vedere ca distanta e dubla
si doar un singur om da recomandari.....??? @-)

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de mazare » 07 Apr 2013, 14:25

pentru mai multe detalii :CLAUDIU LUKACS 0749895750 puteti suna si cere mai multe detalii oricand :-c
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de tache » 07 Apr 2013, 15:03

Nu am spus nimic de "catch & tigaie".Asteptam sa vedem detalii....
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de mazare » 07 Apr 2013, 16:58

tache scrie:Nu am spus nimic de "catch & tigaie".Asteptam sa vedem detalii....
eu nu am spus ca tu-l practici vorbeam in general pentru ca sunt multi care nu concep sa dea la peste si nu pot sa ia peste acasa si atunci apare fenomenu" ciordeala :)) + ca trebuie sa ai(nu tu din nou vb la general) un echipament cat de cat bunicel :-? ca am vazut pe multe balti pescari care vin si nu stiu sa manipuleze pestii si ii scapa pe jos si ii ranesc nu au saltele,spray sau mai rau lanseaza peste vecini ~x( doar ca cu asta cred ca nu vor fi probleme ca am inteles ca nu vor fi foarte multe locuri deci o sa fie chiar un pescuit de relaxare la peste mare nu ingramadeala de pe alte balti unde sunt 2-3 pescari pe 10 mt :-q
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de tache » 07 Apr 2013, 23:00

Da imi cer scuze am inteles gresit.Poate vom vedea niste poze cu locul si alte detali cat mai curand.Pana atunci ne bucuram de ce avem in zona.Fire intinse!
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de sece4u20 » 08 Apr 2013, 00:48

adica daca eu vreau sa merg la peste si din curiozitate aleg sa merg la aceasta balta nu pot pescui ca nu il cunosc pe claudiu care face recomandarile??? si daca vreau sa pescuiesc odata sa vad daca merita trebuie sa platesc 100 ron( abonament) plus taxa de pescuit cat o fi si aia??? deci practic 130 ron este numai sa incerci balta si asta daca ai recomandare! teoretic si practic aceasta balta va fi frecventata de prietenii patronului si a lui claudiu.
spor la treaba eu ma retrag de dinainte de a incepe!!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de mazare » 08 Apr 2013, 11:56

sece4u20 scrie:adica daca eu vreau sa merg la peste si din curiozitate aleg sa merg la aceasta balta nu pot pescui ca nu il cunosc pe claudiu care face recomandarile??? si daca vreau sa pescuiesc odata sa vad daca merita trebuie sa platesc 100 ron( abonament) plus taxa de pescuit cat o fi si aia??? deci practic 130 ron este numai sa incerci balta si asta daca ai recomandare! teoretic si practic aceasta balta va fi frecventata de prietenii patronului si a lui claudiu.
spor la treaba eu ma retrag de dinainte de a incepe!!
nu trebuie sa-l cunosti neaparat pe Claudiu sa poti pescui acolo trebuie sa ai prieteni care il cunosc(crede-ma k 80% din pescari il stiu) si care te vor recomanda cat despre legitimatie nu trebuie sa te grabesti poti astepta sa se deschida balta si sa mearga cativa acolo si sa-si spuna parerile legate de balta si dak este pe gustul tau faci dak nu nu faci ;) SPOR
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de daddy caddy » 08 Apr 2013, 13:18

SE POATE STA SI ACASA PANA O SA AVETI O BALTA PE PLACUL VOSTRU CHIAR IN FATA BLOCULUI(...DISTANTA PREA MARE,TAXA PREA MARE,DACA PRIND,DACA NU PRIND,DACA E PESTE,DACA NU E PESTE......., :-@ :-@ :-@ DAR OARE STIU SA PESCUIESC????) :D :D :D
OLTUL ESTE LIBER :-$ :-$ **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de shahjaban » 08 Apr 2013, 13:36

tot nu inteleg de ce are acest Claudiu exclusivitatea ptr recomandari...eu nu il cunosc si nici nu cred ca am vreun prieten care il cunoaste ( il stim pe Basescu ...dar cred ca aici nu se pune !!) ....in schimb am legitimatie pe balta 4 la Doripesco...
probabil acolo voi pescui in continuare :D .

Avatar utilizator
pescarBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2013, 16:39

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de pescarBV » 08 Apr 2013, 16:46

salut cu respect toti pescarii si in special pe brasoveni, nu vreau sa supar pe cineva de la primul post dar totusi nu m-am putut abtine:
pentru "shahjaban"
cine nu-i cunoaste pe campionii MONDIALi la pescuitul crapului, ori tace, ori cauta si invata, ori cum a scris cineva pe aici "OLTUL E LIBER"

POATE unul din motivele cu "acest Claudiu" o fi asta:
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***

scuze de deranj.
Drumul spre succes este mereu "under construction"

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lukacs claudiu » 08 Apr 2013, 17:54

shahjaban scrie:tot nu inteleg de ce are acest Claudiu exclusivitatea ptr recomandari...eu nu il cunosc si nici nu cred ca am vreun prieten care il cunoaste ( il stim pe Basescu ...dar cred ca aici nu se pune !!) ....in schimb am legitimatie pe balta 4 la Doripesco...
probabil acolo voi pescui in continuare :D .
Salut numele meu este Lukacs Claudiu ca s-a facem cunostinta ...... Imi cer miii de scuze ca nu am postat ieu pina acum am avut o problema cu realizarea contului pe infopescar am facut o greseala pe aceasta cale multumesc lui Florenti Iuga ca m-ia facut cont nou.
ps.Ce ma recomanda pentru exclusivitate pai un titlu de Campion Mondial National si multe alte concursuri cistigate.
va rog s-a nu ezitati puteti s-a sunati la orice ora pentru informatinr.0749895750

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”