CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Moderator: florentiniuga

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 05 Iul 2015, 17:12

Clasament final Cupa Litoral Editia a III-a:
Fişiere ataşate
Screenshot_2015-07-05-17-10-17.png
"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 05 Iul 2015, 17:18

Deoarece soft utilizat nu stie sa cumuleze premiile, va anunt ca premiul pentru captura apartine Club Tomis Carp: Cosmin Sava & Cosmin Urziceanu cu un superb crap de 28,38 kg.
Felicitari tuturor participantilor care au indurat o furtuna serioasa, felicitari castigatorilor, mulțumesc invinsilor pentru ca au luptat pana la final si nu in ultimul rand, mulțumesc echipei de arbitraj APS conduși de Gabriel Calota care si-a facut treaba perfect. Sa ve vedem sanatosi si la urmatoarele competiții!
Ultima oară modificat 05 Iul 2015, 18:14 de către Dan Arghirescu, modificat 1 dată în total.
"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 05 Iul 2015, 18:13

Multumesc sponsorilor/colaboratorilor care s-au auto-depasit fata de ceea ce am stabilit la inceput:
4Carp - nada excelenta care a adus si captura competitiei, Div Consulting SRL, Cataleya Photo, AirView, Momitoare si plumbi by Levi 74,multumiri Farmec pentru produsele oferite.
Multumim Rig Service pentru excelenta pista de concurs!

Multumesc Marius Pharao pentru "design"! You are the best!
Fişiere ataşate
image.jpg
"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Avatar utilizator
george tomescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 01 Dec 2008, 17:44

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de george tomescu » 06 Iul 2015, 08:43

Felicitari castigatorilor!
Felicitari Dane pentru organizare! Pentru noi a fost o experienta interesanta si multe de invatat. Doua echipe din trei nu mai pescuisera pe Corbu, deloc. Vom reveni cu placere si la alte concursuri.
CS APS

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 07 Iul 2015, 10:08

Multumesc George. Corbu este o balta destul de grea, se schimba de la o partida la alta...
"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de pharaoh » 07 Iul 2015, 13:06

Felicitari Dan pentru organizare, felicitari arbitrilor, felicitari castigatorilor si tuturor participantilor. N-a fost un concurs usor, vremea schimbatoare si balta capricioasa.
Multumesc colegilor de club pentru sustinere, lui George Alexandru pentru nada de exceptie si pentru suport si lui Dumnezeu pentru ca am supravietuit serii de sambata o:-) .
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de osc1or » 08 Iul 2015, 17:15

Multumesc si eu lui Dragos care a reusit sa ma suporte iar 48h in stand. :)
Pista de concurs nr. 1 in tara la ora actuala, greu de egalat...

Pacat ca s-a schimbat regulamentul intre timp si am ratat captura...

Pacat ca in formatul actual un peste castiga si captura, si puncteaza si in grila celor 10, la un concurs de calitate, bulanul e in floare...
Critic echilibrat

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 08 Iul 2015, 23:40

osc1or scrie: Pacat ca s-a schimbat regulamentul intre timp si am ratat captura...
Dinule, regulamentul nu s-a schimbat pe balta, acest regulament este in vigoare de la editia a II-a cand tu nu ai fost prezent...
Cat despre bulan....Top 5-7-10-12 etc este un concurs cu mult bulan, si tu o stii foarte bine.
Acest concurs a fost asemnator cu Carpbook din anumite puncte de vedere, un concurs sportiv, amical, numai ca aici prietenii nu au voie sa se ajute intre ei, chiar daca la Carpbook exista aceeasi regula...s-a incalcat fara probleme si implicit s-a incalcat regulamentul.
"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de osc1or » 09 Iul 2015, 11:27

Nu inteleg ce legatura are cu Carpbook si ce regula zici tu ca s-a incalcat.

Mie nu mi-a placut ca 1 peste a punctat si in grila de 10 pesti si a luat si captura, sporeste bulanul si mai mult. Ma rog.. tu esti organizator si faci regulamentul cum crezi tu ca e mai bine. Parerea mea este ca fiind un concurs de socializare, fara premii in bani, ar fi rumos ca cat mai multi dintre participanti sa plece cu o amintire... chit ca este o simpla diploma de participare..

Cred ca baietii de pe C25 daca scoteau pestele din grila de 10 pesti prindeau podium oricum, dar asa mi s-ar fi parut mai correct.
Critic echilibrat

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 09 Iul 2015, 12:06

Asa am gandit si eu la prima editie, si apoi am analizat ca se poate intampla exact ca acum, adica: cel mai mare peste prins sa fie ca acum - un peste mare, care sa urce in podium si prin alunecare, urmatorul peste care ramane ca si captura sa fie mult mai mic. In situatia asta captura a fost de 28 si daca nu se scadea, captura ar fi fost de 12....diferenta este mult prea mare intre cele doua capturi.
M-am uitat acum pe capturile lor (pe fisele de arbitraj), nu prindeau podiumul daca socoteam captura din calculul celor mai mari 10 pesti...si in cazul asta, cred ca ar fi renuntat la captura pentru locul 1. Implicit captura oficiala devenea mult mai mica...ceea ce mie nu imi pare corect ca si imagine pentru balta si pentru concurs.
Asa cum spuneam si mai sus "Cat despre bulan....Top 5-7-10-12 etc este un concurs cu mult bulan."
"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de pharaoh » 09 Iul 2015, 14:38

Premiul de captura a fost gandit ca un premiu simbolic, care sa premieze cu un trofeu cel mai mare peste prins in concurs. Nu al doilea, sau al patrulea. Acum, ca un un singur peste a decis si locul 1 si implicit toata configuratia podiumului, e bulan, dar un bulan la care am sperat toti sa ne loveasca :).
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de gor965 » 09 Iul 2015, 15:29

pharaoh scrie:Premiul de captura a fost gandit ca un premiu simbolic, care sa premieze cu un trofeu cel mai mare peste prins in concurs.....
In general, in cazul concursurilor la Calitate, unde toata lumea da dupa peste mare, premiul de captura ar trebui sa fie simbolic acordat celui mai mare crap prins (acesta nefiind scos din clasament) iar in cazul concursurilor de cantitate, premiul de captura trebuie suficient de bine recompensat ptr. a reprezenta un premiu de consolare ptr. cei care nu mai au sanse la podium dupa ce s-a scurs cel putin jumatate din timpul de concurs. In acest caz captura poate fi scoasa din clasament, iar chestia asta stimuleaza echipele si le ofera un scop pana la final.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de pharaoh » 09 Iul 2015, 15:48

Multumesc pentru completare George :)
I Fish. Therefore I am.

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 14 Iul 2015, 10:40

"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Dan Arghirescu
senior
senior
Mesaje: 268
Membru din: 19 Iul 2008, 13:38

Re: CUPA LITORAL EDITIA a III-a 3-5 IULIE 2015 - Lacul Corbu

Mesaj de Dan Arghirescu » 15 Iul 2015, 09:52

"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”