CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de mausse26 » 22 Mar 2012, 22:37

Salut! I-mi poti spune ,te rog de unde au fost adusi pestii de la populare?Cu alte cuvinte ,daca au fost adusi de la bulgari,unguri sau sunt indigeni.Astept cu interes un posibil raspuns,multumesc anticipat

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 22 Mar 2012, 23:02

Pestele cu care s-a populat este indigen , se trateaza cu o firma din Ungaria pentru ceva bucati peste 10 kg s-a facut o oferta de pret dar nu prea au fost de acord .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 30 Mar 2012, 11:28

Pentru participantii la acest concurs ii anunt ca am discutat cu Administratia balti LAZAR si mi s-a comunicat data oficiala a deschideri baltii
Data este 10 Aprilie .
Pentru cei care vor sa se antreneze in vederea participari la concurs se pot antrena incepind cu data de 5 Aprilie .
in urma discutiei cu administratia balti LAZAR am obtinut REGULAMENTUL si TAXELE pe anul 2012

1- Pescarul poate sa pescuiasca cu MAXIM 4 lansete sau undite dotate obligatoriu doar cu 1 singur cirlig si plumb sau naditor pierdut.
2- Este strict interzis pescuitul la BOMBA etc.
3- Fiecare pescar va trebui sa fie dotat obligatoriu juvelnic,saltea de primire si spray desinfectant.
4- Daca pescarul este insotit de o doamna aceasta poate pescui GRATIS cu 2 lansete sau undite.
ATENTIE
Pescuitul incepe la ora 6,00 si se termina la ora 18 ,00
Pescarii care achita taxa de 100 Ron - 12 ore cu retinere de peste 5kg au dreptul la un singur bon.
Pescarii au obligatia ca dupa incheierea partidei de pescuit sa lase locul curat ( fara chistoace de tigari , coji de seminte etc.)
PESCARII CARE OBSERVA SI SESIZEAZA ADMINISTRATORUL LACULUI DESPRE FURTUL DE PESTE DIN PARTEA ALTOR PESCARI
CU SAU FARA STIREA PAZNICILOR VOR PRIMI 3 SEDINTE GRATUIT DE PESCUIT DACA SESIZAREA SE CONFIRMA.
VA ASIGURAM DE CONFIDENTIALITATE.

TAXE PESCUIT SPORTIV+ RECREATIV, lacul LAZAR pentru anul 2012
-----------------------------------------------------------------------------
60 Ron - 12 ore fara retinere de peste
100 Ron - 12 ore cu retinere 5 kg crap sau caras fara limita
120 Ron - 24 ore fara retinere de peste
200 Ron - 24 ore cu retinere 5 kg crap sau caras fara limita

La 24 de ore pescuit daca locul de pescuit este in locul unde se afla casutele
casuta este pusa la dispozitia pescarului GRATIS.
Cine doreste sa PLANTEZE cu navomodelul trebuie sa achite 30 Ron.
--------------------------------------------------------------------------------------
Balta este populata cu crap , caras , cten , somn, stiuca si salau.

PENTRU REZERVARI SAU PROGRAMARI- NON STOP - 0766.27.80.40- Dl Sebastian
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Deschiderea OFICIALA a lacului LAZAR este pe data de 10 APRILIE 2012.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 31 Mar 2012, 10:50

Reamintesc tuturor participantilor la acest concurs ca tragerea la sorti se face in functie de ACHITAREA TOTALA a sumei .
Au achitat deja mai multi participanti .

nr 1- Slataru Marian
nr 2- Bulumac Eduard
nr 3- Dinu Adrian
nr 4- Popescu Nicholas

Aceasta este ordinea achitarii si bine inteles a trageri la sorti .
Asteptam in continuare achitarea , cei care vor un loc mai bun la tragerea la sorti sunt rugati sa achite suma totala.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 31 Mar 2012, 19:39

Reamintesc tuturor participantilor la acest concurs ca tragerea la sorti se face in functie de ACHITAREA TOTALA a sumei .
Au achitat deja mai multi participanti .

nr 1- Slataru Marian
nr 2- Bulumac Eduard
nr 3- Dinu Adrian
nr 4- Popescu Nicholas
nr 5- Dima Daniel
nr 6- Dragusin Victor

Aceasta este ordinea achitarii si bine inteles a trageri la sorti .
Asteptam in continuare achitarea , cei care vor un loc mai bun la tragerea la sorti sunt rugati sa achite suma totala.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 05 Apr 2012, 10:01

Reamintesc tuturor participantilor la acest concurs ca tragerea la sorti se face in functie de ACHITAREA TOTALA a sumei .
Au achitat deja mai multi participanti .

nr 1- Slataru Marian
nr 2- Bulumac Eduard
nr 3- Dinu Adrian
nr 4- Popescu Nicholas
nr 5- Dima Daniel
nr 6- Dragusin Victor
nr 7- CARP CLUB RAIWBOW 1

Aceasta este ordinea achitarii si bine inteles a inceperi trageri la sorti .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 07 Apr 2012, 23:43

Am tot sperat ca pina la data concursului 20 APRILIE vremea se va incalzi si vom pescui pe un timp superb. Am aruncat o privire la meteo si sunt foarte dezamagit, timpul va fi ploios in marea majoritate.
Mai sunt 2 saptamini si trag speranta sa se indrepte vremea . Daca afara sunt maxim 15-20 grade nu cred ca apa va avea mai mult de 10 grade. Cu toate ca solunarul ne spune ca in perioada 20-24 Aprilie timpul este prielnic pentru a se prinde peste nu cred ca vom prinde cantitati mari de peste apa va fi inca foarte rece. Sper sa nu fie asa si vremea sa se incalzeasca .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de mausse26 » 08 Apr 2012, 08:50

Daca te uiti la ce au patit pescarii la Cupa Sulimanu o sa te simti norocos de asa timp!!

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 12 Apr 2012, 23:01

Da ce au patit cei de pe MV2 la senior cup nu spui? In noaptea de 9 spre 10 Aprilie au fost -2 grade
Dupa prima noapte cind i-am vazut cum aratau m-a luat capu.
Afara totul erea inghetat , minciog , saltea saci tot nu mai spun de corturi si masini.
Am avut inspiratia sa merg cu rulota altfel o pateam ca ceilalti.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
florinio2006
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 26 Noi 2008, 21:34

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de florinio2006 » 13 Apr 2012, 23:31

daca doreste cineva sa renunte la participarea la concurs ....sunt interesat...
florinio2006........0723045269.......sunt din Bucuresti.....plata pe loc...

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de mausse26 » 14 Apr 2012, 09:03

florinio2006 scrie:daca doreste cineva sa renunte la participarea la concurs ....sunt interesat...
florinio2006........0723045269.......sunt din Bucuresti.....plata pe loc...
Pai acum te-ai trezit drace?Sa dea Dumnezeu sa ajungi la concurs sa vezi tu ce o sa mai pescuiesti alaturi de minecu vreo 2 sticle de wysiki pan cadem pe sub masa si de foame sa mancam toate boabele de porumb :D :D

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de mausse26 » 14 Apr 2012, 09:08

popescu59 scrie:Da ce au patit cei de pe MV2 la senior cup nu spui? In noaptea de 9 spre 10 Aprilie au fost -2 grade
Dupa prima noapte cind i-am vazut cum aratau m-a luat capu.
Afara totul erea inghetat , minciog , saltea saci tot nu mai spun de corturi si masini.
Am avut inspiratia sa merg cu rulota altfel o pateam ca ceilalti.
Adevar mare ai grait.Stiu ce inseamna sa treci prin asa ceva.Se cuvine sa aratam respectul nostru celor mai indarjiti pescari,felicitarile mele tuturor participantilor la cupa senior crap M.V.

Avatar utilizator
florinio2006
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 26 Noi 2008, 21:34

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de florinio2006 » 14 Apr 2012, 16:18

mausse26 scrie:
florinio2006 scrie:daca doreste cineva sa renunte la participarea la concurs ....sunt interesat...
florinio2006........0723045269.......sunt din Bucuresti.....plata pe loc...
Pai acum te-ai trezit drace?Sa dea Dumnezeu sa ajungi la concurs sa vezi tu ce o sa mai pescuiesti alaturi de minecu vreo 2 sticle de wysiki pan cadem pe sub masa si de foame sa mancam toate boabele de porumb :D :D



am fost la senior cup pe MV2....si credeam ca voi fi obosit.....dar m-am refacaut repede...asa ca....

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 14 Apr 2012, 16:29

Daca apare cineva care renunta te contactez , imi pare rau ca nu ai venit sa discutam la concurs pe MV2 poate gaseam o solutie .
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Avatar utilizator
popescu59
senior
senior
Mesaje: 269
Membru din: 26 Dec 2011, 12:05
Localitate: Alexandria
Contact:

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 » 17 Apr 2012, 08:34

Sunt foarte dezamagit , am fost ieri la un antrenament si balta a fost sub asteptari, apa foarte rece influenteaza enorm ,timpul care se schimba din ora in ora la fel influenteaza . Am avut 3 trasaturi firave si nu am adus nimic pe mal.
Alti pescari au prins citeva exemplare dar mici cam la 1,5-2 kg cei mai mari ne iesind sa pape.
Deorece pestele care sa prins in cursul saptamini trecute a fost sub 2 kg am hotarit ca punctarea sa fie facuta de la 1kg.

Asadar VINERI 20 APRILIE ne vedem pe balta ADUNAREA VA FI LA ORA 9 dimineata TRAGEREA LA SORTI se face la ora 10 dupa care fiecare echipa va trece la standul tras pentru pregatire , LA ORA 12 INCEPEREA CONCURSULUI.

Va rog sa acordati mare atentie regulamentului deorece arbitri vor verifica cu mare atentie monturile ,5 saci de pastrare si spreiul desinfectant.
Mentinez ca cei 2 arbitri sunt arbitri profesionisti care fac parte din lotul arbitrilor de competitie.
Va mai anunt ca vremea nu va tine cu noi adica vineri este inorat , simbata ploaie si duminie de asemenea va ploua.
Cea ce ma bucura este solunarul care ne anunta ca perioada 20-23 aprilie este foarte prielnica pescuitului.
pentru cei care doresc sa stie cum se ajunge cel mai uosr pe balta ii rog sa ma contacteze 0744475476.

FIRE INTINSE TUTUROR PARTICIPANTILOR.
Exista lucruri mai bune decit pescuitul, altele mai rele decit pescuitul .Dar nimic nu se compara cu pescuitul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”