NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 30 Iul 2011, 16:31

Sunt "vechile momitoare'' care acum au prevazut sistemul "autoantepare" in interiorul plumbului terminal.
O alta modificare este prinderea tijei. La noul model tija se poate schimba in cazul in care se rupe ( ca si in situatia plumbilor ecologici ). Greutatea momitoarelor este de 55g .
Fişiere ataşate
momitor11.JPG
momitor22.JPG

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Tibi30 » 30 Iul 2011, 19:59

Foarte misto..mai ales daca vartejul intra sau iese(cum vreti)mai greu..sa intre fortat putin..ca sa se produca autolnteparea... ---<><

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Ion Mironov » 30 Iul 2011, 21:44

este facut pt tipul ala de varteje cred ca numarul 8 care le gasesti la magazin.eu le-am vazut si sunt super....tinand cnt ca acum la cate tije si momitoare am rupte.....la astea ai scos tija rupta si ai inlocuit-o imediat....avantaj pt noi pescarii dezavantaj pt dan ca o sa vanda mult mai putine momitoare odata ce acestea se reconditioneaza.cinste lui.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 30 Iul 2011, 23:24

jonny_23 scrie:este facut pt tipul ala de varteje cred ca numarul 8 care le gasesti la magazin.eu le-am vazut si sunt super....tinand cnt ca acum la cate tije si momitoare am rupte.....la astea ai scos tija rupta si ai inlocuit-o imediat....avantaj pt noi pescarii dezavantaj pt dan ca o sa vanda mult mai putine momitoare odata ce acestea se reconditioneaza.cinste lui.
Vartejele care intra perfect pe aceste momitoare sunt Nr.4 . Cauciucul conector este gros in sectiune si pe langa faptul ca fixeaza vartejul bine are avantajul ca isi pastreaza elasticitatea chiar dupa mai multe iesiri ale acestuia.

Am conceput acest produs in primul rand de dragul inovatiei fiind primul momitor cu tija care are "autoanteparea" in interiorul plumbului .
Schimbarea paiului este intradevar un avantaj pentru pescari ( un pai costa 0,2 lei fata de un momitor care costa 2,5 lei ) , iar "pierderile" pe care le voi avea prin faptul ca momitoarele se pot reconditiona am sa le regasesc in cresterea numarului de clienti care apreciaza acest lucru . Toata lumea este multumita si asta este bine ...

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de eden » 30 Iul 2011, 23:29

inca o inovatie marca dan mitranescu ce va prinde sigur la ,,public'' :D bravos natiune ! daca ar fi mai multi asa...

stima !
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
mitos
senior
senior
Mesaje: 157
Membru din: 10 Dec 2007, 22:19
Localitate: Tg-Jiu

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de mitos » 12 Aug 2011, 11:30

Am primit azi coletul cu momitoarele si plumbii de la Dan...faza cu tija schimbabila si vartejul in interior e mare smecherie... @-) maine pe balta o sa-mi rasucesc momitoarele...:P
PS ar fi bine ca momitoarele sa fie si in variante de gramaje mai mici...app care-i treaba de au 55 gr? de ce nu au 50gr sau 60 gr?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 13 Aug 2011, 11:12

mitos scrie:Am primit azi coletul cu momitoarele si plumbii de la Dan...faza cu tija schimbabila si vartejul in interior e mare smecherie... @-) maine pe balta o sa-mi rasucesc momitoarele...:P
PS ar fi bine ca momitoarele sa fie si in variante de gramaje mai mici...app care-i treaba de au 55 gr? de ce nu au 50gr sau 60 gr?
" 55g " este cel mai "prinzator" gramaj pentru un momitor ! :D

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Feb 2012, 20:44

Pentru noul sezon momitoarele vor fi si in varianta ecologica .
Culoare - verde inchis mat , aceeasi din punct de vedere al calitatii cu cea de la plumbii ecologici.
Prevazute cu sistem autoantepare.
Greutate 58g.
http://danmitranescu.ro/159-697/MOMITOA ... C-MV-2.php
Fişiere ataşate
momitor cu tija ecologic.jpg

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Madalin Dirla » 14 Feb 2012, 23:52

Dan Mitranescu scrie:
mitos scrie:Am primit azi coletul cu momitoarele si plumbii de la Dan...faza cu tija schimbabila si vartejul in interior e mare smecherie... @-) maine pe balta o sa-mi rasucesc momitoarele...:P
PS ar fi bine ca momitoarele sa fie si in variante de gramaje mai mici...app care-i treaba de au 55 gr? de ce nu au 50gr sau 60 gr?
" 55g " este cel mai "prinzator" gramaj pentru un momitor ! :D
Daca cele de 55 g sunt cele mai prinzatoare de ce pe astea ecologice le-ai facut de 58 g :-/ :-/ ??

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Feb 2012, 04:21

Madalin007 scrie: Daca cele de 55 g sunt cele mai prinzatoare de ce pe astea ecologice le-ai facut de 58 g :-/ :-/ ??
Pai nu scrie clar ?
Asta este varianta "ecologica" ! :D

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 15 Feb 2012, 09:51

Dane, avand in vedere ca marea majoritate folosim varteje numarul 8 , nu crezi ca aceste momitoare ar putea fi facute sa se potriveasca cu acest tip de vartej ?
Din ce inteleg eu un vartej nr 8 nu va putea fi fixat in aceste momitoare, va iesi foarte usor !
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de pharaoh » 15 Feb 2012, 11:22

Cred ca nr. 4 chinezesc este echivalentul numarului 8 ...european...:)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Feb 2012, 11:38

zfcristian scrie:Dane, avand in vedere ca marea majoritate folosim varteje numarul 8 , nu crezi ca aceste momitoare ar putea fi facute sa se potriveasca cu acest tip de vartej ?
Din ce inteleg eu un vartej nr 8 nu va putea fi fixat in aceste momitoare, va iesi foarte usor !
La varteje Nr. 8 varianta europeana este identic cu Nr.4 in varianta chinezeasca.
Interiorul conectorului de la momitoare si plumbi este conceput exact pentru aceasta dimensiune de vartej.
Am ales aceasta varianta cu un conector mai gros in sectiune , implicit o forta elastica marita , pentru a da un plus sistemului de autoantepare printr-o fixare sigura a vartejului chiar daca forma acestuia difera putin de la un model la altul sau in urma iesirilor repetate ale vartejului care slabesc conectorul la multe modele de pe piata.

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 15 Feb 2012, 11:47

Vartejele astea numarul 4 chinezesti sunt aceleasi cu cele de le folosesti la plumbi ?
Mie cei de la plumbi imi par mai mari decat un vartej clasic nr 8 de la Korda spre exemplu , o sa ma uit cand ajung acasa , chiar sunt curios!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOILE MOMITOARE Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Feb 2012, 12:00

zfcristian scrie:Vartejele astea numarul 4 chinezesti sunt aceleasi cu cele de le folosesti la plumbi ?
Mie cei de la plumbi imi par mai mari decat un vartej clasic nr 8 de la Korda spre exemplu , o sa ma uit cand ajung acasa , chiar sunt curios!
Toate sunt chinezesti , dar numai unii recunosc ! :D
Da ...sunt aceleasi ca cele folosite la plumbi.
La numerotatiile europene difera putin dimensiunile pe acelasi numar ( Cormoran , Lineaeffe ,Korda ... ) , dar la chinezi Nr.4 este nr.4 !!! :D

Eu am adus la vanzare inclusiv Nr.5 ( chinezesc ) deoarece am clienti care vor ca pestele sa nu simta atat de tare plumbul cand trag de ac . :) Nu ii lamuresc sub nicio forma contrariul ... :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”