polemici Rod Pod Fox Horizon

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Închis
Avatar utilizator
oanu03
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 14 Feb 2013, 12:34

polemici Rod Pod Fox Horizon

Mesaj de oanu03 » 16 Mar 2015, 17:17

Pentru cei care doriti sa cumparati de la aceasta persoana sfatul meu este ca este un mincinos care doar te prosteste . eu am vrut sa cumpar acest rod pod si m-a varjit sa ii trimit bani in cont eu spunandu-ii ca nu fac asa ceva sa il trimita cu deschidere la livrare , a spus ca va face asa si de cateva zile tot ma prosteste ca l-a trimis dar de fapt nu e adevarat . nu mai raspunde la telefon si spune ca e plecat dincolo si ca nu poate raspunde . e un tzeparrr !!

Avatar utilizator
utu75
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 15 Mai 2014, 20:34
Localitate: Baia Mare

Re: Vand Rod Pod Fox Horizon

Mesaj de utu75 » 16 Mar 2015, 21:07

A ma cataloga pe mine tzepar este prea mult si nu iti permit!!! Sa sti ca a fi nesimtit nu este o caliatate ci un defect! ai zis ca ai verificat! ce puteai sa verifici daca nu ai un nr. de awb? Te ti mare cumparator? Ai un feedback? P alte forumuri nu esti bine vazut iar eu am facut gresala sa trimit prin curier catre o persoana care a pus numai conditii si eu le-am acceptat pe toate: ai vrut sa negociem pretul si am acceptat! ai vreut ramburs cu deschidere colet am acceptat! Este adevarat ca am vrut banii in cont in avans pentru ca am mai avut cazuri cu produse trimise si care nu au fost ridicate de persoane "de bine"! Dar a ma cataloga tzepar denota ca esti un nesimtit si o persoana de cea mai joasa speta! Ti=am tras eu tzeapa? ai primit ceva ce nu ai comandat sau ai primit ceva defect? A ma amenintza cu admini ca vorbesti si ca vad eu ce patesc deja depaseste orice limita a bunului simt si buna crestere ma face sa nu te trimit la origini! Cand am vazut primul mesaj pe telefon personal am sunat sa se trimite coletul inapoi desi sti ca ma costa mult romingul dar merita pentru o persoana ca tine! Transportul costa mult mai ales ca esti dintr-o localitate care nu are filiala de curierat si tu sti asta! Nu vreau sa intru in polemica cu tine ca nu ma cobor asa jos ,dar eu spun sa-ti vezi de treaba ta ( sti corectitudinea ta pe xxx cu pokemonu) deci nu arunca cu noroi in altul daca tu esti plin de noroi!!! Bafta si invata buna educatie daca nu ai dobandit-o in primii 7 ani!!

Avatar utilizator
oanu03
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 14 Feb 2013, 12:34

Re: Vand Rod Pod Fox Horizon

Mesaj de oanu03 » 17 Mar 2015, 01:20

unu la mana problema mea cu pokemonu este alta . dar cu tine , nu te-am amenintat cu nimic decat ca o sa spun administratorilor ce fel de om esti . si nu inteleg din moment ce imi spui prin mesaje , acum am trimis coletu, nu ai trimis. a doua zi spui la fel ca s-a trimis coletul , la fel nu ai facut-o . dupa nu mai raspunzi la mesaje nu dai nici un semn , ce sa inteleg ? nu intelg, de ce minti ? hai mai oameni buni sa va aud sunt eu tampit ca tu ma prostesti ca imi trimit un produs si nu il trimiti , sau tu m-ai mintit ? de ce nu mi-ai spus ca nu l-ai trimis , ca nu poti inca ? sau ai o problema , sau sa imi spui ceva ? eu am avut niste planuri sa merg la o partida de pescuit si de aia m-am enrvat si oricare s-ar fi enrvat crede-ma , chiar si tu ai fi reactionat la fel .
iar ca cumparator , spune-mi cine nu negociaza ?
iar cu cionditiile , mi se apre normal sa pun conditia sa nu platesc ce nu vad , sa pun bani in cont unui necunoscut , cine de pe forumul asta ar face-o ?
iar ca nu sunt bine vazut pe un forum , oare de ce ? ca a avut acea persoana un inteeres la niste bete pe care le-am cumparat eu ? :)) vezi . poate am exagerat ca te-am facut tzepar , ca nu m-ai inselat cu bani , dar ca pescar , m-ai inse;at cu vorbe si m-ai mintit si de aia te-am catalogat asa .
iar de verificat, am verificat in baza numelui . ;)
chiar nu asa se face . nici tie nu ti-ar fi palcut sa te prostesc . stiu ce inseamna sa intorci un colet din drum pe cheltuiala proprie . eu unun sincer daca imi ziceai , uite nu ajunge , nu s-a pus dar il pun , intelegeam , dar sa ma lasi sa astept ca pe prosti si sa nu dai nici un semn chiar nu e ok defel .
judecati voi oameni buni .
iar daca eu am gresit la faza asta , imi cer scuze fata de tine si administratorii sa ma scoata de pe forum .

Avatar utilizator
teovlad17
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 21 Feb 2015, 21:32

Re: Vand Rod Pod Fox Horizon

Mesaj de teovlad17 » 17 Mar 2015, 02:06

Un domn a patit exact lafel ca si mine... nu i-am pus coletul timp de 1 sapt si 4 zile , nu i-am raspuns la tel , nu am raspuns la mesaje ( asta ca eram cu capul in nori si de colo pana colo in tara ) , dar nu ma jignit ... Si acum tot incerc sa fac o mica portita ziua ca sa pot sa ii pun omului coletul ... Nu toti au timp sa poata face plimbari ... poate omu are un orar .. daca iese de la munca la ora 5 sau 6 la curier este deja inchis . Si da , in toate tarile civilizate depui banii in cont ... eu de 3 ori am trimis colet si am primit tot colet ... deci ? Sa iti iei mataluta 2 , 3 tepe de genu sa vezi ce iti faci frumusel cont ( scz pt off - T )

Avatar utilizator
oanu03
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 14 Feb 2013, 12:34

Re: Vand Rod Pod Fox Horizon

Mesaj de oanu03 » 17 Mar 2015, 15:13

teovlad17 scrie:Un domn a patit exact lafel ca si mine... nu i-am pus coletul timp de 1 sapt si 4 zile , nu i-am raspuns la tel , nu am raspuns la mesaje ( asta ca eram cu capul in nori si de colo pana colo in tara ) , dar nu ma jignit ... Si acum tot incerc sa fac o mica portita ziua ca sa pot sa ii pun omului coletul ... Nu toti au timp sa poata face plimbari ... poate omu are un orar .. daca iese de la munca la ora 5 sau 6 la curier este deja inchis . Si da , in toate tarile civilizate depui banii in cont ... eu de 3 ori am trimis colet si am primit tot colet ... deci ? Sa iti iei mataluta 2 , 3 tepe de genu sa vezi ce iti faci frumusel cont ( scz pt off - T )
una e sa nu raspunzi si una e sa minti ca l-ai pus cand de fapt nu l-ai pus .
si sicner cu contul ceea ce vorbesti tu , nush , intr-o tara ca Romania sa pui bani in cont :) ma faci sa rad . dincolo poate , aici nu . incurci tarile prietene . ia pune tu bani in cont si sa primesti un pachet gol sa vad cum faci . sau pune tu bani in cont cuiva sa iti trimita ceva si ala sa te prosteasca ca a pus coletul cand de fapt te minte sa vad ce gandire ai . deci nu da sfaturi te rog de genu cand de fapt nu ai dreptate .

Avatar utilizator
utu75
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 15 Mai 2014, 20:34
Localitate: Baia Mare

Re: Vand Rod Pod Fox Horizon

Mesaj de utu75 » 17 Mar 2015, 20:04

continui sa ma faci mincinos si imi pierd rabdarea cu tine! Hai sa pun si eu sa vada lumea cat esti de corect!
pokemonu
Subiectul mesajului: Re: Vand lansete Daiwa Windcast Carp 3,60m/3 LbMesajScris: Lun Feb 23, 2015 7:46 pm
Neconectat

Ma tu-ti bați joc de noi.Pe forum la echipament pescuit întrebai ce lanseta sa cumperi -topicul Prologic c2 sau Daiwa Regal- și pe 12 februarie spui ca ti-ai luat windcast și pe astea le ai de 2 ani?Spune mai bine ca le-ai luat din București de pe Olx,întâmplător vroiam eu 2 bucăți, dar le-ai luat pe toate....la un preț mic și vrei sa faci un ban cinstit.Dar nu ne păcăli aiurea:evil:
aici lumea isi da seama ce fel de persoana esti! eu zic sa termini cu prostiile si sa-ti vezi de treaba ta!

Apropo crezi ca sunt un cretin care pt. banii aia sa imi fac probleme? vezi art. 244 CP ce inseamna si ce se intampla ! daca este prea complicat pt. tineanuntzama si contra cost iti ofer consultantza!

PS. Vezi ca vorbesti cu un jurist si deja ce scrii tu acolo ma face sa iau niste masuri care trec de la rabdare la plangeri (Art. 253 C.C.)!

Închis

Înapoi la “Feedback”