Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de vali003 » 26 Dec 2012, 17:38

Buna ziua Vlad ,am urmarit prezentarea ta la montura withy pool ,as dori o informatie ,ce cirlige sint cele pe care le-ai folosit ? Daca poti ,de la ce firma ,multumesc .

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de gimi_mures » 26 Dec 2012, 22:05

Daca nu este cu suparare e vorba de hayabusa P1.Daca nu e asa imi cer scuze!
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de Vlad Pavlovici » 27 Dec 2012, 10:17

Forma ideala de carlig e cea cu tija medie curbata si deschidere relativ larga intre varf si ochet. E o forma careia unii ii spun (gresit, dupa parerea mea, dar asta e alta discutie) Anti Eject. De exemplu Osprey Sabre, GLT Continental Penetrator 2, Ashima C420, Anaconda Cassien etc.

Montura merge si cu alte carlige, cu alte forme. Merge cu modele Wide Gape, merge cu modele Curve Shank. Legarea corecta e cea care conteaza.

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de vali003 » 27 Dec 2012, 15:31

Multumesc frumos pentru raspuns ,cirligele anti eject de la PB seamana cu cele de la Anaconda http://pbproductsuk.com/shop/index.php? ... hdirojeo93

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de arhanghelu » 26 Apr 2013, 12:43

Vlad Pavlovici scrie:Forma ideala de carlig e cea cu tija medie curbata si deschidere relativ larga intre varf si ochet. E o forma careia unii ii spun (gresit, dupa parerea mea, dar asta e alta discutie) Anti Eject. De exemplu Osprey Sabre, GLT Continental Penetrator 2, Ashima C420, Anaconda Cassien etc.

Montura merge si cu alte carlige, cu alte forme. Merge cu modele Wide Gape, merge cu modele Curve Shank. Legarea corecta e cea care conteaza.
Daca titlul topicului este "Intrebare pentru Vlad Pavlovici", am si eu una, dar care nu are legatura cu montura whity pool.

Am urmarit episodul in care ai pescuit pe Chiroiu 4 si ai folosit un mix de seminte mici.

Ce fel de seminte continea acel mix???

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de Vlad Pavlovici » 29 Apr 2013, 16:42

Era un amestec de seminte mici de tip Partiblend, pe care il folosesc cand pestele e apatic, pe apa foarte rece sau foarte calda. In principiu, nu poti pescui selectiv cu el, dar daca nu se pune problema selectiei, in schimb se pune problema de a prinde niste crapi care nu sunt interesati de mancare, atunci e foarte bun.

Retete si mai multe detalii aici: http://carponline.ro/articole/cireasa-de-pe-tort-88035.

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de arhanghelu » 29 Apr 2013, 19:58

Multumesc.

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de robert048 » 16 Mai 2013, 15:00

O intrebare pt domnul Vlad Pavlovici,ne puteti impartasi si noua o lista a firelor care le folositi si credeti ca sunt cele mai bune in pescuitul la crap?MULTUMESC ANTICIPAT.

Avatar utilizator
matei1971
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 05 Ian 2008, 14:54
Localitate: bucuresti

Re: Intrebare pentru Vlad Pavlovici

Mesaj de matei1971 » 16 Apr 2015, 20:47

Bună ziua,
Am citit pe un forum ca ați pescuit pe balta "groapa de cenusa" din Giurgiu. As dori sa pescuiesc și eu acolo, o perioada de timp fiind cu serviciul în Giurgiu și mi-ar fi da ajutor, dacă se poate, câteva detalii de abordare a lacului. Eu am găsit o zona fără stuf pe latura de nord. Vreau sa fac o nadire de câteva zile cu barca cu semințe pregătite și cu câteva mâini de boiles solubile. Apreciez orice sfat. Multumesc anticipat. Matei

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”