AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stelica
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 25 Feb 2009, 23:19

AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de stelica » 24 Mar 2009, 22:48

Azi am fost la filiala sa intreb cand primim si noi permisele,dar dl Stoica a raspuns ca este in litigiu cu ANPA si pana nu rezolva problema noi nu primim nici un permis.Va rog cei afiliatii la AGVPS Hunedoara sa-mi confirme daca la ei se dau permise ,si cei in cauza sa ne adunam sa facem ceva pana nu este prea tarziu

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de eugen » 24 Mar 2009, 23:35

Eu sa fiu in locul dumneavoastra, las plati la Finante chitanta , o pun pe duduia de acolo sa scrie ce reprezinta(contravaloare eliberare permis pescuit pe anul 2009) si l-as anunta pe acest domn Stoica ca daca nu incepe de indata eliberarea acestor permise, se poate trezi nu cu un proces care este in desfasurarea in momentul de fata, ci cu sute sau chiar mii de procese, la care nu cred ca o sa-i dea mana. Pentru ca oricum dreptatea este de partea dumneavoastra, el refuzand sa puna in practica reglementarile unui ordin guvernamental.
Pentru ca vorba aceea "...dar cu calul ce-ai avut"

Cu stima.

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de nagy victor » 25 Mar 2009, 11:31

stelica scrie:Azi am fost la filiala sa intreb cand primim si noi permisele,dar dl Stoica a raspuns ca este in litigiu cu ANPA si pana nu rezolva problema noi nu primim nici un permis.Va rog cei afiliatii la AGVPS Hunedoara sa-mi confirme daca la ei se dau permise ,si cei in cauza sa ne adunam sa facem ceva pana nu este prea tarziu
Daca filiala d-lui Stoica este in litigiu cu ANPA inseamna ca nu este dorit de acestia , deci nu are nici o apa de la ei , nu ? Atunci de ce sa-i platiti cotizatie ?
Ascultatil pe dl. EUGEN sint aigur ca a trecut si el prin astfel de situatii !
tot respectul
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
stelica
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 25 Feb 2009, 23:19

Re: AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de stelica » 25 Mar 2009, 18:52

Nu s-a stiut pana acum nimic de problemele care le are cu ANPA,si a profitat ca la noi cea mai aproape filiala ANPA este la 200km

Avatar utilizator
cartus762
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Feb 2009, 21:03
Localitate: Vulcan HD.

Re: AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de cartus762 » 25 Mar 2009, 19:06

cred ca ar trebui sati treci la alta asociatie ca mai sant inca doua
OCROTITI NATURA FI FAUNA

Avatar utilizator
mihavisa
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 11 Mar 2008, 11:36

Re: AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de mihavisa » 25 Mar 2009, 20:48

De ce nu va stringeti mai multi (10-20) va platiti taxa de permis la trezorerie (sunati mai intii la filiala ANPA si intrebati in ce cont sa platiti taxa de 30 lei) faceti copii de pe buletine si chitanta cu care ati platit taxa de permis, completati fiecare cererile ANPA de permis, puneti toti bani de benzina si se duce unul pt toti si ia permisele.
Oricum iesiti mai ieftin decit sa pierdeti timpul dupa AJVPS

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: AGVPS Petrosani refuza distribuirea permiselor

Mesaj de tavimai » 26 Mar 2009, 05:21

Probabil ca refuza sa le elibereze pentru ca nu le au !Daca alte asociatii le au ar trebui apelat la ele fara prea mare scandal !Daca ati platit deja la ei puteti cere restituirea banilor !Dar inspectorii anpa ce zic?

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”