Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de tavimai » 14 Ian 2010, 17:59

Daca AGVPS este o asociatie pe plan national cu filiale in judete cum se explica faptul ca aceste filiale practica preturi diferite (mari diferente) ? Nu au acelasi statut ? Daca se compara Calarasi,Botosani,Bihor ,Timis ,Cluj ,etc.,se pot observa diferente consistente !
Este o "asociatie generala" sau o "federatie de asociatii sau filiale" ? Mi se pare greu de inteles !Chiar si asocierea dintre vanatori si pescari poate fi greu inteleasa fiind vorba despre doua sporturi diferite !
Cum ar suna :AGVF,AGPH,AGVPHHTF,etc. ?(asociatia generala a vanatorilor si fotbalistilor,asociatia generala a pescarilor si hocheistilor,Asociatia generala a vanatorilor,pescarilor,hocheistilor,handbalistilor,tenismenilor si fotbalistilor , etc.)

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de mircea62 » 14 Ian 2010, 18:16

Cred ca intr-un fel se justifica cotizatiile diferite deoarece nu toate filialele ofera acelasi lucru. De ex. in Buzau am platit anul trecut 80 ron (inclusiv ANPA) si beneficiem de tarif redus pe singura balta pe care o are AJVPS-ul in administrare, in schimb la Satu Mare taxa este ceva mai mare avand insa mult mai multe facilitati.
Mai este deschis un topic pe tema asta dar nu imi vine acum in minte cum ii zice.

Avatar utilizator
Ciobanu Tiberiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 11 Mar 2009, 19:27
Localitate: Dorohoi

Re: Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de Ciobanu Tiberiu » 14 Ian 2010, 19:03

In Dorohoi jud Botosani taxa este de 105lei si nu beneficiezi de nici un avantaj....reduceri la iazuri etc :-q

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de doru » 14 Ian 2010, 19:43

Ciobanu Tiberiu scrie:In Dorohoi jud Botosani taxa este de 105lei si nu beneficiezi de nici un avantaj....reduceri la iazuri etc :-q
In Timis sunt mai multe asociatii de pescuit,fara nici o legatura cu ajvps-ul,deci avem cat de cat de unde alege,deci intreaba pe mai vechii pescari ,daca nu aveti si voi alte asociatii in jud. ca sa ai ce alege o alta varianta in functie de avantajele fiecareia.

Avatar utilizator
Ciobanu Tiberiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 11 Mar 2009, 19:27
Localitate: Dorohoi

Re: Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de Ciobanu Tiberiu » 14 Ian 2010, 19:49

am intrebat dar...fara raspunsuri #:-S

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de tavimai » 14 Ian 2010, 21:03

mircea62 scrie:Cred ca intr-un fel se justifica cotizatiile diferite deoarece nu toate filialele ofera acelasi lucru. De ex. in Buzau am platit anul trecut 80 ron (inclusiv ANPA) si beneficiem de tarif redus pe singura balta pe care o are AJVPS-ul in administrare, in schimb la Satu Mare taxa este ceva mai mare avand insa mult mai multe facilitati.
Mai este deschis un topic pe tema asta dar nu imi vine acum in minte cum ii zice.

Intre ele ajvpseurile au oare reciprocitate ? Daca nu atunci ce-i ala agvpsr si ce rol are ? Daca da atunci nu se justifica diferentierea valorica nu ? Cam greu de inteles !

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Cotizatia agvps si statutul "diferentiat " pe filiale ?

Mesaj de meo_mdc » 02 Feb 2010, 09:50

Salutare, stie cineva cat este cotizatia la AGVPS Bucuresti? Care ar fi facilitatile oferite de acestia? :-??
MLDD

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”