Permise pescuit 2012

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Permise pescuit 2012

Mesaj de Butaru Gabriel » 14 Ian 2012, 17:09

-Carnete membru pescar pentru zona de frontiera Fetesti - Calarasi - Oltenita-+ Viza PG


Relatii la tel.0727 301 501
Acte necesare: 2 bucati copie CI + o poza + una bucata copie CI pentru fiecare judet + Carnetul ANPA 2011 pentru cei care au avut permis si anul trecut
La cerere se obtine viza pentru urmatoarele judete : Giurgiu - Tr Magurele - Tulcea

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de dianu marin catalin » 15 Ian 2012, 11:39

si la ce pret???

Avatar utilizator
dillodillo66
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 21 Mai 2011, 00:22

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de dillodillo66 » 16 Ian 2012, 22:54

Butaru Gabriel scrie:-Carnete membru pescar pentru zona de frontiera Fetesti - Calarasi - Oltenita-+ Viza PG


Relatii la tel.0727 301 501
Acte necesare: 2 bucati copie CI + o poza + una bucata copie CI pentru fiecare judet + Carnetul ANPA 2011 pentru cei care au avut permis si anul trecut
La cerere se obtine viza pentru urmatoarele judete : Giurgiu - Tr Magurele - Tulcea
salut.in legatura cu permisul si vizele pg,sunt si eu interesat si chiar si pentru zona de frontiera giurgiu..(anul trecut am avut ceva probleme cu politia de frontiera) dar ca si colegul...vin si intreb?????????la ce pret sunt aceste oferte?de ce nu postati niste ''preturi''...ca sa zic asa.daca va sun si nu imi convine :)] ,tot eu sunt in pierdere pentru ca imi consum minutele :)] :(( **== ---<>< :-h

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de Butaru Gabriel » 10 Feb 2012, 19:51

-Carnete membru pescar pentru anul 2012 - 100 Lei
-zona de frontiera - Fetesti - Calarasi - Oltenita -Teleorman - Tulcea
- Rezervatia Biosfera Delta Dunarii - 60 Lei

Avatar utilizator
werty
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2012, 12:43

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de werty » 12 Feb 2012, 12:59

Cum se numeste asociatia ,in ce oras are sediul ?

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de bitza35 » 25 Feb 2012, 02:23

Butaru Gabriel scrie:-Carnete membru pescar pentru anul 2012 - 100 Lei
-zona de frontiera - Fetesti - Calarasi - Oltenita -Teleorman - Tulcea
- Rezervatia Biosfera Delta Dunarii - 60 Lei
un pic cam scump...dar vin si va intreb...daca anul trecut am facut permisul la Dvs-tra...si cel anpa si cel de membru intr-o asociatie,ma costa tot 100ron?
ca sincer sa fiu...nu prea inteleg nimic :O :O :O [-x
daca am facut anul trecut,teoretic ar trebui sa platesc anpa si taxa de membru in asociatie...care ar fi 60-70ron?????????(ma refer la taxa de membru)
dar intreb altceva?...de ce s-a scumpit????????? :-h
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de Butaru Gabriel » 01 Mar 2012, 00:09

bitza35 scrie:
Butaru Gabriel scrie:-Carnete membru pescar pentru anul 2012 - 100 Lei
-zona de frontiera - Fetesti - Calarasi - Oltenita -Teleorman - Tulcea
- Rezervatia Biosfera Delta Dunarii - 60 Lei
un pic cam scump...dar vin si va intreb...daca anul trecut am facut permisul la Dvs-tra...si cel anpa si cel de membru intr-o asociatie,ma costa tot 100ron?
ca sincer sa fiu...nu prea inteleg nimic :O :O :O [-x
daca am facut anul trecut,teoretic ar trebui sa platesc anpa si taxa de membru in asociatie...care ar fi 60-70ron?????????(ma refer la taxa de membru)
dar intreb altceva?...de ce s-a scumpit????????? :-h
Scump zici, dar te-ai gandit ca pentru a obtine numai o singura viza PG se fac patru drumuri ?

Avatar utilizator
werty
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2012, 12:43

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de werty » 01 Mar 2012, 16:02

florian1954 scrie:Atenţie!Numai cu permis de pescuit (ANPA) poţi obţine viza poliţiei de frontieră.Nici nu îi interesează dacă şi unde eşti membru asociat.Pe verso-ul permisului se punea viza.Pe viitoarele permise,nu ştiu,deoarece am înţeles că pe verso,vor avea căsuţe ptr.viză anuală.Cu permisul te prezinţi la IPF unde doreşti să obţii viza,completezi un formular şi viza se dă pe loc,după cîteva zeci de minute.
Butaru Gabriel scrie:Scump zici, dar te-ai gandit ca pentru a obtine numai o singura viza PG se fac patru drumuri ?
Daca aveti informatii exacte ,comunicatile si altora, nu bulversati oameni :-@

Avatar utilizator
werty
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2012, 12:43

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de werty » 01 Mar 2012, 16:19

:-q
Butaru Gabriel scrie:-Carnete membru pescar pentru anul 2012 - 100 Lei
-zona de frontiera - Fetesti - Calarasi - Oltenita -Teleorman - Tulcea
- Rezervatia Biosfera Delta Dunarii - 60 Lei
aveti ceva de asuns? nu spuneti numele asociatiei!-din cite am retinut eu "zona de frontiera-Fetesti-Calarasi-Oltenita adica viza PG judetul Calarasi este osingura viza .Iar cu viza de tulcea nu ai ce face daca nu ai permisul pentru Rezervatia Biosfera Delta Dunarii-60 lei,in concluzie Carnetul de membru pescar,ANPA si viza PG pe doua judete costa 100 lei . Drumurile le faci doar dus? :-q

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de bitza35 » 01 Mar 2012, 22:17

Butaru Gabriel scrie:
bitza35 scrie:
Butaru Gabriel scrie:-Carnete membru pescar pentru anul 2012 - 100 Lei
-zona de frontiera - Fetesti - Calarasi - Oltenita -Teleorman - Tulcea
- Rezervatia Biosfera Delta Dunarii - 60 Lei
un pic cam scump...dar vin si va intreb...daca anul trecut am facut permisul la Dvs-tra...si cel anpa si cel de membru intr-o asociatie,ma costa tot 100ron?
ca sincer sa fiu...nu prea inteleg nimic :O :O :O [-x
daca am facut anul trecut,teoretic ar trebui sa platesc anpa si taxa de membru in asociatie...care ar fi 60-70ron?????????(ma refer la taxa de membru)
dar intreb altceva?...de ce s-a scumpit????????? :-h
Scump zici, dar te-ai gandit ca pentru a obtine numai o singura viza PG se fac patru drumuri ?
Ok...
Dar am stat si m-am gandit :-? :-? la faptul ca Dvs-tra va ocupati de ceva ani cu aceste ''lucruri'' (permise pescuit,vanatoare,pg-uri etc...) si nu cred ca in tot acest timp nu ati aflat programul de lucru,perioada cand incepe eliberarea avizelor de activitate (de pescuit in cazul de fata) in zona de frontiera...
parerea mea este ca:teoretic ar trebui sa se faca fix doua drumuri...un telefon dat inainte la sediul PF si sa se intrebe cand se poate merge cu carnetele la vizat...si inca ceva...nu doua drumuri,un drum,ptr ca dus-intors inseamna un drum...
oricum anul asta renunt la inscrisul intr-o asociatie de pescuit si merg la trezorerie,platesc 30ron,imi iau chitanta,ii fac o copie,si originalul il depun la sediul anpa impreuna cu o copie ci si astept eliberarea permiselor anpa...
aaaaaaaaaa...era sa uit...si daca vreau sa merg la pescuit in apele de frontiera pana la inceperea prohibitiei...foarte frumos pot merge la sediul PF din judetul in care vreau sa pescuiesc si in baza copiei chitantei precum ca am platit taxa anuala catre anpa...mi se elibereaza aviz de activitate in zona respectiva...
ce am scris este o parere personala si faptul ca am zis ca este scump fata de anul trecut,da asa este... :O :O
Cu deosebit respect...numai bine **==
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de Butaru Gabriel » 03 Mar 2012, 12:08

Luni se primesc permisele la vizat. ( P.G. )
Vineri se elibereaza.
Iar ca este scump, nu eu bag banii in buzunar, in ce priveste numele asociatiei nu este nici un secret in atatia ani nu am pacalit pe nimeni asa ca nu stau sa dau explicatii la fiecare in parte.

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de bitza35 » 03 Mar 2012, 12:35

Butaru Gabriel scrie:Luni se primesc permisele la vizat. ( P.G. )
Vineri se elibereaza.
Iar ca este scump, nu eu bag banii in buzunar, in ce priveste numele asociatiei nu este nici un secret in atatia ani nu am pacalit pe nimeni asa ca nu stau sa dau explicatii la fiecare in parte.
Va salut cu respect...
vreau sa vin cu o completare ptr ca tin cu adevarul si ma simt dator cu o explicatie...celor ce nu vi se pare scump...mergeti cu toata increderea si faceti la Dl. Gabriel,si eu am facut la dansul tot la indrumarea unui amic si a fost ok...
am scris si sustin ca este scump fata de anul trecut ptr ca,dupa mintea mea fiind membru in anul 2 (doi)am crezut ca va fi mai ieftin alegand sa cotizez asociatiei respective si anul urmator...(adica devenind fidel (nu [-x Castro)...am crezut ca voi avea o reducere,nu?nu asa era normal??ptr ca oricine in lumea asta care vinde,presteaza,inchiriaza,ofera servicii...acorda reduceri clientilor fideli...)
asa am crezut ca va fi...asta e...mult succes in continuare si fire intinse in 2012
---<>< ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
werty
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 12 Feb 2012, 12:43

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de werty » 05 Mar 2012, 19:10

Butaru Gabriel scrie:Luni se primesc permisele la vizat. ( P.G. )
Vineri se elibereaza.
Iar ca este scump, nu eu bag banii in buzunar, in ce priveste numele asociatiei nu este nici un secret in atatia ani nu am pacalit pe nimeni asa ca nu stau sa dau explicatii la fiecare in parte.
Dupa raspunsurile dumneavoastra vad ca in aceasta asociatie secreta nu vreti sa primiti noi membrii.Sunt nou pe acest forum dar imi pare rau ca m-am logat . Sunteti PESCARII SECRETOSI!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de gor965 » 05 Mar 2012, 19:51

werty scrie:...........Sunt nou pe acest forum dar imi pare rau ca m-am logat . Sunteti PESCARII SECRETOSI!
Dvs. daca nu sunteti secretos de ce nu va prezentati mai intai ? Avem o rubrica speciala ptr. cei noi inregistrati ...cu toate ca dupa IP, nu sunteti nou pe acest forum !...hodoronctronc va spune ceva ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Permise pescuit 2012

Mesaj de intef » 07 Mar 2012, 20:04

=)) =)) =)) Dl Werty,aveti grija,dl Iuga are serviciile secrete la degetul mic!!! =)) =)) =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”