informatii Iliganii - Dunare

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

informatii Iliganii - Dunare

Mesaj de Nessi » 12 Aug 2013, 14:35

Salutare !

Vreau sa fac o iesire urmatorul weekend pe Dunare , zona Nufarul - Litcov-Ilganii de Jos (nu stiu exact cum se numeste zona , asa ca o sa atasez o poza ) . Imi puteti spune cam cum e zona in perioada asta , daca mananca , la ce mananca , ce mananca s.a.m.d. ?

Multumesc anticipat !

Locatia : http://postimg.org/image/sepn2gdq9/
Da ... eu am scris ;)

Avatar utilizator
lukyan82
membru activ
membru activ
Mesaje: 125
Membru din: 10 Iun 2010, 23:14

Re: informatii Iliganii - Dunare

Mesaj de lukyan82 » 12 Aug 2013, 23:08

salut .Vezi ca la nufarul se curenteaza rau si se si fura noaptea.Cauta sa ramaii pe la victoria unde sunt copaci in apa.rama neagra pentru somn si porumb pentru crap.

Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Re: informatii Iliganii - Dunare

Mesaj de Nessi » 13 Aug 2013, 02:37

multam ...
de apa stii ceva , e scazuta rau ?
Da ... eu am scris ;)

Avatar utilizator
Simion
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Apr 2012, 10:56

Re: informatii Iliganii - Dunare

Mesaj de Simion » 13 Aug 2013, 08:28

dar de zona Balteni de Sus stiti ceva informatii ?

Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Re: informatii Iliganii - Dunare

Mesaj de Nessi » 19 Aug 2013, 14:06

UPDATE!
Pana la urma am fost in dreptul localitatii Titcov , am traversat cu bacul pe la Peceneaga (jalnice conditiile la bac , am zis ca rup pragurile la masina ) . Soare , apa scazuta , peste cat sa mentina buna dispozitie : ciortan in jur de 800g/buc . caras 500g/buc , platica , rosioara multa cateva exemplare frumoase , un somn la bucatura in jur de 3kg , multa marlita care m-a secat de ace , am reusit sa prind 3-4 , pe care le-am eliberat , fiind prea mici ... am retinut 2 ciortani din care am facut un gratar copios , 4 carasi sariti de 600g si somoteiul ... in rest , totul eliberat . Mi-a placut ca manca ciortanul la fixa unde aveam parte de-un drill de senzatie . Cele mai bune rezultate le-a dat porumbul bonduelle si clasicul guvide . Frumos dar putin , am stat decat 3 zile , poate o mai pun de una pe dupa 15 septembrie pana sa incep facultate atunci poate o lasa mai moale si "bampirii" cu aripioare si fofigaiul care-ti da patratica jos si toaca ramele :)) . Conditii excelente de campare , cu umbra dupa 12 si liniste , multi pescari in zona , dar liniste .

Fire intinse .

P.s. am uitat sa zic , duminica , am plecat mai devreme de la Titcov si ne-am oprit pe la Daeni , cam pe unde trece bacul , am mai fost in zona aia , si ne-a placut , am vrut sa ma stam o noapte :)) , ziua nu am avut umbra , nici trasaturi , multi pescari in jur , inainte sa se insereze , toti au disparut , ne-am intrebat "de ce ? ... " urmand sa aflam de ce : tantari de ii si inspirai :)) , am strans si am plecat acasa cand am vazut ca nu fac fata nici solutiile pe care le dadeam pe piele :)) .
Da ... eu am scris ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”