Locuri de pescuit pe Dunare

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 14 Sep 2009, 16:33

O iesire la Dunare de doua zile,(pescuit dupa mal si din barca )

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 14 Sep 2009, 16:44

2

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de AcidAzotic » 13 Oct 2009, 20:48

Dunarea in Dolj
Fişiere ataşate
Imag000+.jpg
Imag001j.jpg
Imag003dk.jpg
Imag004g.jpg
Imag005m.jpg
Imag006k.jpg

Avatar utilizator
edlund
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 20 Oct 2009, 12:48

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de edlund » 20 Oct 2009, 13:26

Salut baieti, bine v-am gasit!

Am planuit cu cativa prieteni o iesire de 2-3 zile la Dunare, in functie de timp, saptamana viitoare, probabil de marti. O sa mergem cu masinile si probabil o sa dormim in ele. Nu avem barca.
Ne gandeam initial sa mergem in zona Giurgeni, cotul Baciului, tot aici pe forum am citit cum sa ajungem.

Dar ma gandeam ca poate stiti si alte zone mai pitoresti si mai putin umblate (am vazut ca a pus Multa Bafta o lista impresionanta, dar din pacate nu stiu nimic despre ele). Plus ca am auzit ca ar umbla braconieri cu curent si s-ar lua de lume. Nu vrem scandal. [-x Plecam de la munci cateva zile sa ne linistim.

Astept cu nerabdare orice sugestie si explicatie ca sa ajungem acolo, e o zona in care nu am mai fost. Suntem pescari amatori si fara mari pretentii, daca ne puteti da si sugestii de ceva momeli, monturi, fire etc, v-am fi recunoscatori.

Multumesc.
Viorel

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Qnyx » 20 Oct 2009, 14:57

Cotul Baciului e o zona superba dar ca sa ajungi acolo dupa ploile astea ori ai o masina din aia care participa la raliurile Paris - Dakar, ori nu esti in toate facultatile mintale. In orice caz, daca esti kamikaze si totusi ajungi acolo (cotul Baciului nu e langa Giurgeni ci langa Ciobanu) vei avea parte daca nu de peste, cat de un peisaj extraordinar. Si totusi daca e sa si pescuiesti, in zona respectiva nu ai decat 3 posibilitati: crap, somn si avat.

Daca tot suntem la capitolul asta, imi aduc aminte de o intamplare de acum 2-3 ani; plec intr-o dimineata cu al meu unchi la pescuit in zona respectiva si cand ajung acolo gasesc vreo 4-5 pescari de prin Prahova (parca) veniti cu o zi mai devreme. Curiosi ca orice pescar, ii intrebam: ati prins ceva ? La care dumnealor ne raspund: "Slab domle', merge foarte prost; am luat ceva dar nu se compara cu alte dati". Manati de curiozitate ii rugam sa ne arate ce reprezinta termenul de "slab" si cand observam ce prinsesera x-ulestii aceia, ramanem stupefiati. Cel mai prost dintre pescari avea vreo 6 crapi cu greutati cuprinse intre 3 si 7 kilograme si cel mai bun din ei avea vreo 10 crapi dintre care cel mai mare de 14 kile. Deci............no comment !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 23 Oct 2009, 20:14

Astazi la Dunare parca a plouat cu peturi,sute,mii de peturi nu exagerez,cineva zicea ca provin din barajul de-la Mihailesti,despre peste ff slab,Dunarea in crestere masiva.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 11 Iun 2010, 20:03

Desi apa este foarte mare Dunarea tot frumoasa ramane pentru cine stie sa o aprecieze.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 11 Iun 2010, 20:15

Continuare

Avatar utilizator
cristi0110
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 30 Apr 2008, 16:52

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de cristi0110 » 27 Iul 2010, 19:49

Gostinu 2009
Fişiere ataşate
IMG_8322.jpg
IMG_8337.jpg
IMG_8333.jpg
IMG_8307.jpg
Ultima oară modificat 27 Iul 2010, 21:28 de către cristi0110, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de timer » 27 Iul 2010, 20:42

cristi0110 scrie:Gostinu 2009
Splendoare!Un pic de rai!

Avatar utilizator
cristi0110
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 30 Apr 2008, 16:52

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de cristi0110 » 27 Iul 2010, 21:17

timer scrie:
cristi0110 scrie:Gostinu 2009
Splendoare!Un pic de rai!
Asa este, din pacate anul asta nu am reusit sa ajung, sper sa ajung weekend-ul viitor, dar sper sa mai adun niste informatii, care dupa cate vad sunt destul de pretioase. Nimeni nu mai da nici o informatie.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Paun Ion » 28 Iul 2010, 05:16

cristi0110 scrie:
timer scrie:
cristi0110 scrie:Gostinu 2009
Splendoare!Un pic de rai!
Asa este, din pacate anul asta nu am reusit sa ajung, sper sa ajung weekend-ul viitor, dar sper sa mai adun niste informatii, care dupa cate vad sunt destul de pretioase. Nimeni nu mai da nici o informatie.
..........................................
Urmareste apa ,apa a fost foarte mare si de fapt nu au existat informati care sa te incurajeze.nici acum nu stam prea roz ,dar vorba cuiva ,,speram

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 28 Iul 2010, 08:32

Ieri am fost sa vad cum se prezinta drumurile in mai multe locuri din zona mea, din pacate numai la Gostinu am putut intra, doar la plutitoare se poate intra pentru cine cunoaste. Am spus din pacate la Gostinu deoarece am avut parte de un incident nemaiintalnit pana acum, eram pe locuri ne pregateam de seara cand apare un individ asa din senin, sa apustit asupra noastra cu fel si fel de injuraturi ca i-am ocupat locul si ca trebuie sa plecam de acolo sa poata pescui dansul cu ditamai halaul, noi am incercat sa-i explicam nebunului ca nu scrie undeva ca este locul lui, ca nui legal sa pescuiasca cu halaul , nu ne venea sa credm ca se intampla cu adevart, nea amenintat cu ditamai cutitul, am sunat la 112 si a spus cal doaren ... de 112 de politie de tot ce inseamna organ al legi. Din cauza lui am renuntat sa mai pescuim eu eram cu copilul intrat acolo la ora 10 dimineata, dupa care au mai venit niste prieteni dupa mine in jur de ora 15, domnul in cauza a venit peste noi in jur de ora 19. Cand a auzit de 112 parca ia luat dz. mintile, pana la urma am plecat, nu se mai putea sta in acele conditii, se putea ajunge foarte usor la alte chestii dintr-o prostie fapt care nu imi sta in caracter nici mie nici prietenilor mei. Nu am plecat de acolo pana nu am aflat cu cine am avut onoarea ;) . Domnul in cauza se numeste Lomota Marin ( alias Martin Jarpel porecla ) dumnealui este agent fiscal la primaria Gostinu si organele cu care am discutat acolo au sps ca nu are ce sa ai faca :-?? deoarece toate amenzile ajunge la el si le rupe, totodata ca are mai multe reclamatii si ne-au sugerat sa mergem la politia Giurgiu sa-i facem reclamatie ( sa vedem daca astia au ce sa ai faca >:D< :-B )
Ultima oară modificat 28 Iul 2010, 11:13 de către Butaru Gabriel, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 28 Iul 2010, 08:38

Jarpel in actiune

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de gor965 » 28 Iul 2010, 09:45

Multa Bafta scrie:Jarpel in actiune
Regretabil incidentul ...lui Jarpel ii doresc sa se intalneasca si sa ameninte cu cutitul pe unul din multii posesori de pistol de la noi din zona ! Sunt convins ca la un moment dat o sa dea peste unii care-i vor scoate pescuitul din cap...cu bata de baseball ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”