Pescuit in Olanda !

Moderator: vali003

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Pescuit in Olanda !

Mesaj de Amstel » 15 Mai 2009, 11:15

Trebuie sa-i cer scuze nevestei, pt ca mi-a zis ca-i naut, iar eu am zis ca face misto de mine!

Cei de la care "am imprumutat" ideea il lasa la inmuiat, in apa, 24 de ore, cu sau fara arome (corn, scopex, vanilie, capsuna, etc), dupa care il fierb 3-4 minute. Cum am mai spus, boabele astfel pregatite se pun pe ac asa cum se pun si bilele. Primavara eu pun o singura boaba iar spre vara pun 2, chiar si 3. Am avut rezultate bune la cele pregatite fara nici un fel de aroma si la cele cu aroma de porumb. In saculetii de PVA, alaturi de bucatile de bile, de pelete, canepa si porumb, bag si boabele de naut (desfacute) ramase de la partida precedenta (le pastrez in frigider).

Multumesc de info candianului ;) .

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Pescuit in Olanda !

Mesaj de nagy victor » 15 Mai 2009, 19:51

gor965 scrie:@nagy victor
Nu sunt Tiger Nuts ! Alunele tigrate arata asa:
ANTIGERNUTS_xl.jpg
super__11877990.jpg
296-tiger-nuts_500w[1]_3.jpg
Da , aveti dreptate , imi cer scuze ! :">
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
CaRp-HuNtEr
membru activ
membru activ
Mesaje: 75
Membru din: 10 Oct 2008, 21:20

Re: Pescuit in Olanda !

Mesaj de CaRp-HuNtEr » 24 Mai 2009, 18:48

Salut Amsterdammer !

asculta la baieti treaba cu mersul prin tara la pescuit ,ai sa ramai inmarmurit cand ai sa vezi ce este pe acolo ,rare sant baltile pe care poti merge si sa dai cat de cat linistit la crap !
apropo,vezi ca santem vecini ,eu stau ceva mai la sud de tine :D ,belgia !

sa ai kkt pe bete tot anul ! :))

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Bine v-am gasit!

Mesaj de Amstel » 02 Iul 2009, 17:42

toader nicolae scrie: Nu mi-o lua in nume de rau dar aici cred ca vei gasi doar haos.Mai bine cauta o balta de pescuit mai mare acolo la tine sau du-te in Germania sau Franta cand ai timp.
Sper sa gasesti ceia ce cauti.
Ai dreptate. Am rugat un prieten sa-mi aranjeze si mie doua partide de pescuit pentru luna august, cand o sa fiu in tara. Am ramas surprins de preturile mari practicate pentru pescuit C&R . Aici, pe baltile private se platesc 45 de euro, dar in banii astia imi ofera barca cu motor, masa de pranz cu 3 feluri de mancare si cafeaua/ceaiul de dimineata...in Romania platesc 50 de euro numai pentru pescuit, nu mai vorbesc de celelalte servicii...Mai bine ma duc in Franta, pe lacul lui Nash, ca e mai ieftin.

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Bine v-am gasit!

Mesaj de timer » 02 Iul 2009, 19:31

Amsterdamer scrie:
toader nicolae scrie: Nu mi-o lua in nume de rau dar aici cred ca vei gasi doar haos.Mai bine cauta o balta de pescuit mai mare acolo la tine sau du-te in Germania sau Franta cand ai timp.
Sper sa gasesti ceia ce cauti.
Ai dreptate. Am rugat un prieten sa-mi aranjeze si mie doua partide de pescuit pentru luna august, cand o sa fiu in tara. Am ramas surprins de preturile mari practicate pentru pescuit C&R . Aici, pe baltile private se platesc 45 de euro, dar in banii astia imi ofera barca cu motor, masa de pranz cu 3 feluri de mancare si cafeaua/ceaiul de dimineata...in Romania platesc 50 de euro numai pentru pescuit, nu mai vorbesc de celelalte servicii...Mai bine ma duc in Franta, pe lacul lui Nash, ca e mai ieftin.
La Dunareni(Dolj) e si mai si...Iti baga patroana rama-n ac... #:-S

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Bine v-am gasit!

Mesaj de Amstel » 02 Iul 2009, 20:52

timer scrie:
Amsterdamer scrie:
toader nicolae scrie: Nu mi-o lua in nume de rau dar aici cred ca vei gasi doar haos.Mai bine cauta o balta de pescuit mai mare acolo la tine sau du-te in Germania sau Franta cand ai timp.
Sper sa gasesti ceia ce cauti.
Ai dreptate. Am rugat un prieten sa-mi aranjeze si mie doua partide de pescuit pentru luna august, cand o sa fiu in tara. Am ramas surprins de preturile mari practicate pentru pescuit C&R . Aici, pe baltile private se platesc 45 de euro, dar in banii astia imi ofera barca cu motor, masa de pranz cu 3 feluri de mancare si cafeaua/ceaiul de dimineata...in Romania platesc 50 de euro numai pentru pescuit, nu mai vorbesc de celelalte servicii...Mai bine ma duc in Franta, pe lacul lui Nash, ca e mai ieftin.
La Dunareni(Dolj) e si mai si...Iti baga patroana rama-n ac... #:-S
Si cu bilele ce face? :))

Avatar utilizator
romelian
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 01 Feb 2009, 00:30
Localitate: Arad
Contact:

Re: Pescuit in Olanda !

Mesaj de romelian » 11 Sep 2009, 23:51

Si cu bilele ce face?
Scuze de off...

"Un tanar se pisa pe rondoul de flori din fata casei unei batranici.Iese batranica la strada, il vede pe tanar pisandu-se pe flori, vine la el si ii zice:
-Maica, ma lasi sa ma uit si eu la cucul tau, ca de muuulta vreme nu am mai vazut.... =P~
tanarul o lasa sa se uite:
-Maica, ma lasi sa pun si eu mana pe bilute, ca de muuulta vreme nu am mai atins asa ceva...?
tanarul o lasa;
batranica,timida ia bilutele, fiecare in cate o mana si strange de ele, cu putere, ciocnindu-le una de alta:
-TE MAI PISI TU VREODATA PE FLORILE MELE?????? >:) >:) >:)
Ca ichtiolog, ma intreb, oare cum se inmultesc sirenele? Au si ele sirenul lor?

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”