cum am prins eu salau

styzostedion lucioperca

Moderatori: Qnyx, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ciobanu Tiberiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 11 Mar 2009, 19:27
Localitate: Dorohoi

cum am prins eu salau

Mesaj de Ciobanu Tiberiu » 09 Mai 2009, 22:52

Salut.Astazi am fost la Tataraseni jud Botosani.Cineva de acolo m-a invatat sa prind salau cu montura de caras.a luat un caras i-a taiat sira spinarii a taiato bucatele si le-a pus pe ac.am aruncat lanseta si dupa 5 min clopotelul din varful lansetei suna parca era anul nou.am scos un strapazan de vreo 30 cm.Astazi pe lacul asta s-a prins salau la greu.nu pot sa imi dau seama de ce tragea in halul asta.Unchiul meu a prins vreo 4 la rama,dand la caras.

Avatar utilizator
Ciobanu Tiberiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 11 Mar 2009, 19:27
Localitate: Dorohoi

Re: cum am prins eu salau

Mesaj de Ciobanu Tiberiu » 10 Mai 2009, 16:12

A mai prins cineva la asa ceva??

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cum am prins eu salau

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2009, 17:16

Ciobanu Tiberiu scrie:A mai prins cineva la asa ceva??
Ai spus asa:" ...a luat un caras i-a taiat sira spinarii a taiato bucatele si le-a pus pe ac" ! Se-ntelege ca ati pescuit cu sira spinarii pe ac ! :-? La bucata ,codita ori file de caras ,mai prindem si noi ,dar la sira spinarii.... :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: cum am prins eu salau

Mesaj de misu_sipanu » 10 Mai 2009, 19:23

E criza George,pestii au aflat si nu mai vor carne ..se multumesc cu "tachimurii"...tocmai negociez cu crapii,la urmatorul concurs meniul sa fie:bile de ..paine,mehlem din..momitor gol cu o poza frumoasa cu mixtura si proteina la greu,plumburi imbracate in pasta de..dinti,nadirea grea se face,,,cu bolovani de riu,pietre cioplite ,sculpturi ,ornamente pt,living,..macar daca nu maninca sa isi aranjeze casa :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la salau”