Te arde?Ce-i de facut?

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Ion Mironov » 17 Dec 2009, 17:06

daca esti pe locurile fruntase sau vii din spate repede cum faci sa nu fii depasit sau sa nu fii depasit dar nici sa strici sansa la podium si nici locul....exista o asemena strategie?daca da cum trebuie aplicata?in vederea celorlalti sau ascuns?se stie ca atunci cand vecinu prinde de rupe si tu nu atunci este un moment de panica si posibil decisiv....poti strica si locul si sansa de a mai face ceva in acel concurs....poti nadi la misto cu apa cu pietre cu racheta fara ca sa bagi seminte in ea ci numai ceva doar pt a atinge o anumita distanta......cu alte cuvinte strategie de intimidare a vecinului de stand....sunt curios cate asemenea mai sunt si cum trebuie interpretate ca sa nu cazi in plasa...
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de IULIAN C » 18 Dec 2009, 00:46

jonny_23 scrie:daca esti pe locurile fruntase sau vii din spate repede cum faci sa nu fii depasit sau sa nu fii depasit dar nici sa strici sansa la podium si nici locul....exista o asemena strategie?daca da cum trebuie aplicata?in vederea celorlalti sau ascuns?se stie ca atunci cand vecinu prinde de rupe si tu nu atunci este un moment de panica si posibil decisiv....poti strica si locul si sansa de a mai face ceva in acel concurs....poti nadi la misto cu apa cu pietre cu racheta fara ca sa bagi seminte in ea ci numai ceva doar pt a atinge o anumita distanta......cu alte cuvinte strategie de intimidare a vecinului de stand....sunt curios cate asemenea mai sunt si cum trebuie interpretate ca sa nu cazi in plasa...
Ha!...ai atins o zona fierbinte rau!
Stai sa-ti spun alta pacaleala,practicata...incropite boilesuri din mix benzar cernut mai fin...cobre-cobre...la greu si in 20 de minute ...hop si vecinii scotoceau prin desagi si apoi se auzeau si la ei cobre,plus din linistea amurgului se aude in soapta..."Ti-am zis eu,astia dadeau cu bile si noi nu...d-aia au prins...acu' sa nu fie tarziu..." !!!
Tzeapa mare ca au mai prins,dar cativa...desi mai mari insa insuficient...!!!
Sau altiii care...cu mult tupeu...."Frate...oricum,noi nu mai avem nicio sansa...da' si mie o mana de mix de la tine..."
A primit...a pus pe momitor...insa vazuse la mine in stand lanseta de rezerva care avea un boiles si care era pt captura,s-a cam prins ce bila e ,a pus si el,intr-un loc unde numai ciortanu' proaspat bagat statea si nu manca decat porumb..
Si oamenii au pierdut convinsi ca locul e de vina..
Sau alta si mai tare care sunt sigur ca si-au "luat-o" multi...in galeata de mix de la firma "X" pui mix de la firma "Y"....lumea vine,vede si...hop si ei...!
Alta...foarte tareeee...ii spun colegului "Pune pe aia din dreapta dipu' ala de plum!...punem si cu pruna ca e si ceva dulce si poate vrea!"
La naiba...era tuica naturala de prune in care statuse porumbul ...daca nu stii....ti-o furi!
Sau cu flotabilitatea..."Salt-o p-aia vreo 5 centimetri ca e prea jos"...NU..Nu de asezarea lansetei pe rodpod/pichet e vb ci de echilibrarea porumbului cu pufuletele sau ce mai e p-acolo....!
Echipa,coechipierii stiu ca e "cu perdea"....dar cine e p-acolo poate sa se pacaleasca...si sunt multe d-astea....care fac parte din strategiile fiecarei echipe!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de misu_sipanu » 18 Dec 2009, 19:33

Culmea ca eu am primit niste "indicatii" de la un vecin de stand,foarte binevoitor(nu dau nume)cu explicatii cu tot.Intr un fel avea logica,ca ei prindeau bine ziua si noi nu . Nu l am ascultat 24 de ore desi vedea clar ce facem si ne tot atentiona.Am fost la ei in stand sa fiu martor la cintarire si in momentul cind am semnat foaia de arbitraj..................am vazut lansetele de rezerva si mi a picat fata.OMUL CHIAR NE DADUSE UN PONT BUN.
MORALA..pt. ca nu il ascultasem,avind de recuperat prea mult,am pierdut si locul 3 pt.care ne bateam cu OMUL,si pina in final din cauza caderii nervoase nu am reusit eu si partenerul sa prindem decit locul 8.Asa ca in competitie conteaza mult sa ai incredere in ce faci TU cu PARTENERUL.,iar un sfat daca este dat de cineva care a mai prins pe acel loc..trebuie macar incercat.In definitiv era vorba de niste cirlige cu 2nr. mai mari.Datorita acestui mic aspect,pe parcursul zilei pierdusem 12 pesti :"> .
Faza de incheiere a fost cea mai tare,eram pe locul 11 in clasament,cu nervii la pamint,fumam cite doua tigari o data 12 oo se termina concursul.Era 11 45 faceam bagajele,poc swingeru n bat,pleca pe bite runer rau de tot.Eu am zis partenerului ca nu stiu daca mai avem timp de dril(era agatatura multa).Cind ne uitam in spate ,,hop si arbitrii in spate.Am intepat ,drill,peste frumos,partenerul a trecut la minciog,arbitrii ochii pe ceas,11 58(jur) poc in minciog,direct pe saltea la cintar...7,8kg,de pe 11 am ajuns pe 8.
daca aveam si pe cei scapati(12)plus caderea morala...........indiferent de mosmoandele care se fac pt. intimidare
orice competitie e unica >:D<

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Ion Mironov » 19 Dec 2009, 01:26

130 de vizualizari si doar 2 posturi.....pe acest topic pote posta oricine vrea.....nu e dedicat exclusiv carp zonistilor.......hai mai cu talent va rog..... :-w :-w :-w :-w :-w :-w ---<><
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
mikey_h84fun
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Mai 2009, 00:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de mikey_h84fun » 21 Ian 2010, 03:39

jonny ...sti foarte bine ca este un subiect tabu (:|
OveRTen my love

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Te arde?Ce-i de facut?

Mesaj de Ion Mironov » 21 Ian 2010, 10:15

si ce man nu isi poate spune lumea parerrile?fie ele minciuni macar sa stiii la ce sa te astepti
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”