Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de gabalau » 20 Iun 2010, 10:55

s-a calificat soimul,planet,carping,pelicanu,society............grin leic si natural au iesit,imi pare rau de natural dar asai in sport.
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Avatar utilizator
_lulupescar_
senior
senior
Mesaje: 430
Membru din: 20 Iul 2008, 18:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de _lulupescar_ » 20 Iun 2010, 11:39

de ce iti pare rau numai de natural?
engleza nu ai facut,sau macar nu ai vazut cum se scrie corect ?
traim in romania si rautatea si ingamfarea e al ea acasa!!

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de mausse26 » 20 Iun 2010, 12:37

Hm,nu stiu ce sa zic dar echipe titrate sa nu puncteze!!??Ar fi interesant de stiut de ce balta nu a raspuns ca in alte concursuri,de ce, dupa 72 ore de pescuit, echipe puternice sa nu gaseasca decat cateva capturi,de ce pestii nu prea au intrat pe patul de nada !!??Astept comentariile tuturor participantilor si nu numai.

Avatar utilizator
robert nicolae
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 18 Ian 2009, 05:03
Localitate: AvP
Contact:

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de robert nicolae » 20 Iun 2010, 15:16

S-a incheiat a III-a etapa a CN de pescuit la crap.
Nici aceasta etapa nu a fost lipsita de evenimente.

Clasamentul final, deciziile discutabile si finalul controversat al acestei etape
pot fi vizualizate cu un click pe: Finalul etapei a III-a a CN de pescuit la crap. Organizatorul nu saluta decizia arbitrului sef.
DE LA PESCARI PENTRU PESCARI

Avatar utilizator
Gaby_123
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 24 Mai 2010, 19:59

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Gaby_123 » 20 Iun 2010, 15:22

Imi pare sincer rau ce sa intamplat la BUNGET si imi pare foarte rau de ehipa NATURAL CARP pt ca au dat dovada de sportivitate si chiar nu meritau asa ceva in comparatie cu alti care nu au treaba cu sportul asta si sunt acolo unde nu merita .Dar orcum nu este de mirare pt ca la noi se poate orice TARA TUTUROR POSIBILITATILOR.Pacat .....

Avatar utilizator
aly0506
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2010, 19:49

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de aly0506 » 20 Iun 2010, 18:18

Proces-verbal,


Incheiat astazi 20 iunie 2010,intre Caba Bogdan,organizator al mansei a-3-a al Campionatului National de Pescuit la Crap 2010,pe lacul 2 Bunget -Bratesti si arbitrul delegat al APCR ,Serbanescu Cicerone constatam urmatoarele:
in seara zilei de 19 iunie 2010 la orele 23 s-a declansat o furtuna,arbitrul principal Serbanescu Cicerone a fost sunat de rezerva Clubului Soimul,Alexe Razvan ca furtuna i-a luat rod-podul si lansetele i-au fost rupte,a cerut oprirea concursului,pe motiv ca nu are cu ce pescui.In acel moment l-am sunat pe organizatorul etapei Caba Bogdan,si i-am cerut acestuia convocarea unei sedinte cu managerii pentru solutionarea problemei.Pana in acel moment nu am cerut nimanui oprirea mansei.Am sunat la managerul clubului Pelicanul ,Oana Victor cu scopul de a-l consulta in aceasta problema,avand mai multa experienta in competitii.Ajungand la locul de intrunire in jurul orei 23:15 min.am gasit membrii mai multor cluburi iesiti din stand,neoprind oficial aceasta competitie nici eu ca arbitru sef si nici Caba Bogdan ca organizator.Costatand ca nimic din cele spuse de membrul clubului Soimul nu este adevarat,si furtuna se oprise am hotarat continuarea mansei.Intre timp m-am concultat si cu Presedintele Apcr Vladeanu Andrei care m-a sfatuit sa continuam etapa intrucat nu sunt motive de oprire a competitiei.Dupa mai multe injurii adresate arbritului sef,de catre Zarguzon Adrian(clubului Somul),nu s-a vrut continuarea concursului de catre concurenti cluburilor care se aflau pe primele 4 locuri.Intre timp s-au mai prins pesti punctabili de mai multe cluburi care nu au fost trecuti in fisele de arbitraj.Fisele de arbitraj oficiale s-au pierdut in timpul discutiilor celor 7 cluburi.
In concluzie concursul a fost oprit in mod abuziv de catre persoane care nu aveau dreptul sa ia aceasta hotarare.



Data, Semantura Organizator, Semnatura Arbitru Sef,




este semnata si stampilata si este singurul act oficial dupa aceasta competitie

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de LUCKY » 20 Iun 2010, 22:32

In situatiiile cand unul sau doi pesti schimba total clasamentul cei amenintati si cu " ambitii mari" speculeaza ori ce slabiciune si neclaritate a regulamentului si a bunului simt a adversarilor.

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de bogkba » 20 Iun 2010, 22:38

De balacarit si de amenintat au putut sa stea 2-3 ore afara sub traznete si tunete de pescuit le era teama!Cum vine asta? :)) :))
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 20 Iun 2010, 23:25

bogkba scrie:De balacarit si de amenintat au putut sa stea 2-3 ore afara sub traznete si tunete de pescuit le era teama!Cum vine asta? :)) :))
Domnule Caba, am si eu o intrebare ca nu inteleg nimic din ceea ce se scrie pe aici: a fost intrerupt concursul de catre arbitrul sef pe durata furtunii sau nu?

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de bogkba » 20 Iun 2010, 23:36

Pana sa vin eu cu arbitrul sef ,Alexe de la Soimul a oprit jocul,era deja iures mare acolo si nimeni nu a mai putut zice nimic,Zarguzon a inceput cu injuriile la Nea Cici etc,asta este Romania,smardoiala si manevrele sunt la ele acasa,cine tipa mai tare ala castiga.Deci arbitrul sef nu a mai apucat sa zica nimic,asa se pescuieste in ziua de azi sau mai bine zis asa se castiga concursurile nationale!
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 21 Iun 2010, 00:21

La furtuna la care am inteles ca a fost, daca arbitrul nu a intrerupt oficial competitia, ar trebui impuscat direct, nu judecat de nu stiu ce comisie a cn/agvps.

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de bogkba » 21 Iun 2010, 07:58

Dle amsterdamer furtuni si chiar tornade au spus si pescarii ca au mai prins pe la campionatele mondiale si nimeni nu a mai oprit turneul,de ce?Dar eu va mai intreb odata de certat au putut sa se certe 2-3 ore sub traznete si fulgere?Ce aveti cu nea Cici?Este un om de nota 20,de corectitudine nici nu mai vorbim.
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 21 Iun 2010, 11:32

Dle Caba, despre povestile unora care au fost pe la cm-uri s-au auzit destule, cum am auzit si de interzicerea buteliilor de catre fips-cips in Anglia, prin "emailul" primit de dl Bentu...adica numai dezinformari... Faptul ca s-a votat in unanimitate un regulament si chiar cei care l-au votat nu-l respecta asta denota ca sistemul nu functioneaza, adica APCR-ul nu mai este capabil sa gestioneze acest turneu. Presedintele actual al apcr-ului nu trebuia sa dea nici o indicatie arbitrului sef sau organizatorului, ci trebuia sa le spuna doar: APLICATI REGULAMENTUL. Regulamentul concursului trebuie aplicat strict, ferm, fara adaptari ad-hoc in functie de interesele unora sau a altora, pentru a nu da nastere la nici un fel de interpretari si discutii. Oricum, sistemul de arbitraj ales se dovedeste a fi catastrofal: un arbitru sef cu arbitrii din cluburi, acestia din urma cu sau fara experienta...Arbitrii sefi desemnati pot fi supusi la presiuni majore din partea organizatorilor sau a cluburilor participante, ceea ce nu s-ar fi intamplat daca pe balta era o echipa de arbitrii adevarata.

Avatar utilizator
bogkba
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 07 Oct 2009, 20:39

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de bogkba » 21 Iun 2010, 13:34

Dle Amsterdamer,si eu sunt de aceeasi parere cu dvs si chiar sustin ce spuneti,este f. adevarat,dar cine schimba acest sistem?Pentru ca noi cei tineri(in aceasta categorie intru si eu),vrem sa fim lasati sa pescuim nu sa se termine o competitie cand unul este mai smecher ca altul in afara fenomenului...sau sa se schimbe ordinea clasamentului ca asa vor unii elefanti care nu merg decat la intimidare si atat.
CS.NATURAL CARP
www.lacul2.ro

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mansa a III-a 17-20 iunie - BUNGET-BRATESTI Lacul 2

Mesaj de Amstel » 21 Iun 2010, 16:12

Odata jocul oprit in ultima lui treime (ultimele 24 de ore de desfasurare)), conform regulamentului votat chiar de Dvs si de cei de la Green Lake, intrecerea nu mai trebuia reluata. Faptul ca arbitrul nu a semnat procesul verbal ca se reia pe raspunderea lui si ca isi asuma nerespectarea clauzelor regulamentare arata clar ca era in cunostiinta de cauza si nu a vrut sa-si toarne benzina in cap.
Disparitia foilor de arbitraj este o mare facatura de care atat arbitrul sef cat si organizatorul sunt direct raspunzatori. S-a facut tot ce este posibil pentru a compromite complet rezultatele de pana atunci, inregistrate oficial in competitie >:)...de ce si de cine?!....usor de dedus, nu!?

Scrie răspuns

Înapoi la “Turnee de pescuit”