Butimanu 7

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Butimanu 7

Mesaj de Ahab » 13 Sep 2013, 10:21

Partida de 12h,inceputa la ora 6 si incheiata la ora 18.
Balta asta mi-a oferit multe satisfactii in anii trecuti,dar din pacate de la an la an e tot mai slabuta.
Si asta nu neaparat administratorilor care din ce stiu eu populeaza in fiecare an,ci mai degraba datorita regulamentului foarte permisiv si al celor ce vor sa umple congelatoarele tuturor rudelor dupa o partida .Spre exemplu pe bazinul nr.6 erau doi indivizi cu un Opel de PH care pescuiau la plantat cu un numar de 22 de lansete si se aratau nemultumiti de rezultate,neuitand sa se laude ca in primavara,imediat dupa populare luau cate 30-40kg de ciortan !
Dar sa revin la oile mele.Am pescuit cu patru lansete plantate cu porumb dipuit cu capsuna,iar ca nada am folosit porumb si grau fiert si indulcit cu lapte de porumb. Rezultate - un ciortan la 1,5 kg.Am mai folosit doua fedeere cu care m-am distrat la caras(destul de frumos-2-300g/buc).Tot pe fedeer a intrat si un novac la vreo 4 kg si care mi-a oferit un dril pe cinste,avand in vedere ca aveam struna de 0,14mm si carlig nr.10 Gamakatsu pentru peste mic si albitura.Per total au fost 4 kg de caras frumos,un ciortan la 1,5 si un novac la 4 kg.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Butimanu 7

Mesaj de Ahab » 22 Sep 2013, 19:52

Incurajat de prognoza eternei Romica Jurca m-am inarmat cu doua fedeere si am decis sa ma intorc la locul faptei.
La 6.00 jonctiunea la magazinul de rame si mamaligi a lui Nea Marian...Bucurestii Noi,sau la Lemetru cum i-i ziceam odata uzinei Laromet.
Baietii deja luasera deja tot ce ne trebuia in materie de nade si momeli,daci imbarcarea.La 6,45 eram deja pe malul apei.Butimanu,bazinul 7 reloaded.
Fişiere ataşate
Fotografie0005.jpg
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Butimanu 7

Mesaj de Ahab » 22 Sep 2013, 20:01

Benzar mix cu miere si capsuna aditivat cu ceva extract de porumb dulce pt. cosulet,viermi si puffi la carlig...irezistibil pentru carasi si ciortani.Chiar si cativa ctenisori s-au incumetat sa incerce.Carasii frumosi,2-300g.buc,chiar si cativa trecuti de juma de kg,activitate fara intrerupere in cele 8 ore cat a durat partida.
Fişiere ataşate
Fotografie0012.jpg
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Butimanu 7

Mesaj de Ahab » 22 Sep 2013, 20:09

Ciortanii si ctenisorii au obtinut amnistia,carasii au fost opriti ca si prada de razboi...cred ca aproximativ 5-6 kg sortati la final.
Fişiere ataşate
Fotografie0019.jpg
Fotografie0019.jpg (24.66 KiB) Vizualizat de 3666 ori
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Butimanu 7

Mesaj de Ahab » 14 Oct 2013, 22:12

Ieri mi-am incercat sansa din nou pe 7.Slabut...5 carasi.Pe bazinul 6 nu era absolut nimeni.Nici pe 5 din ce am putut sa cuprind cu privirea.Saptamana trecuta balta a fost navodita pentru novac si sanger.Ieri am inteles ca tocmai se navodea Barbuceanu.Cred ca le pun in cui pe anul asta. :-SS 1
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”