dilema cormoran uk carp force sau chub s plus

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iul1an
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Ian 2014, 21:03

dilema cormoran uk carp force sau chub s plus

Mesaj de iul1an » 22 Ian 2014, 19:38

Bunaseara am si eu o dilema mam hotarat la 2 lansete si u reusesc sa ma decid rog posesorii de astfel de lansete sa ma ajute si nu gasesc ce actiune are chubul multumesc

Avatar utilizator
viper26
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 27 Mai 2012, 22:40

Re: dilema cormoran uk carp force sau chub s plus

Mesaj de viper26 » 22 Ian 2014, 23:21

Are actiune semiparabolica. Este foarte placuta in drill. Iti recomand varianta de 3.5LBS. Merita.

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: dilema cormoran uk carp force sau chub s plus

Mesaj de Neamtul » 23 Ian 2014, 01:35

Daca vorbim de modelul vechi de UK Carp "Carp Force", atunci Cormoran fara discutii ! Astea au fost primele mele lansete de crap ! Le-am avut in 2007 sau 2008 parca. :-/
Bine finisate, puternice, pret bun + ca arata foarte bine !

Avatar utilizator
iul1an
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Ian 2014, 21:03

Re: dilema cormoran uk carp force sau chub s plus

Mesaj de iul1an » 29 Ian 2014, 19:46

e 1-1 mai astept pareri multumesc

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: dilema cormoran uk carp force sau chub s plus

Mesaj de marian_popescu » 30 Ian 2014, 14:36

si eu am folosit un an cormoranurile
o lanseta eleganta, permisiva in dril si cu actiune parabolica...a nu se interpreta moale. varful este destul de tare, numai ca lucreaza o portiune mai mare a blancului. calitatile ei se vad abia cand incepi sa o folosesti, prima impresie in magazin nu e tocmai grozava, betele par moi

lanseul se face foarte usor, doar ca trebuie sa te obisnuiesti putin cu lanseta si sa gasesti miscarea corecta

cand am cumparat noul meu set de bete (senzor magic 2013), deja mai aveam 2 cormoran (primul model). le-am scos la un casting, comparativ fl strategist/magic/carp force. diferente majore in distantele obtinute nu se vad...adica irelevant pentru diferenta de pret dintre ele...pentru ca eu le-am dat pe ale mele cu 200 de lei bucata si erau destul de odihnite
rezistenta...testul timpului vorbeste de la sine. eu pescuiesc cu naditori, iar testul de care spuneam mai sus l-am facut cu plumbi de 110-120 de grame pe toate betele. lanseurile variau in jurul a 150 de metri, fir 0,25. cu celelalte doua dadeam constant mai mult, dar diferentele erau de 5-7 metri, daca as incerca sa fac o medie
im pare rau ca le-am dat acum, adica nu erau bete de 200 de lei


chub nu cunosc, dar am citit numai de bine despre performantele lor
Fishing is life. The rest...just details

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”