Pareri Baracuda Mustang II

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de arhanghelu » 25 Mar 2010, 19:35

Azi am fost la "Targul Super Pescar" si plimbandu-ma printre standuri, m-am oprit la cei de la Baracuda, chiar in fata rastelului cu lansete pentru crap. Acolo am vazut si zgaltait Baracuda Mustang II din 3 bucati , 3,90 m, 5 lb, mufare inversa.
Intrebare:
Are cineva pareri sau sugestii de oferit???
Ultima oară modificat 25 Mar 2010, 20:54 de către arhanghelu, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de costelino » 25 Mar 2010, 19:51

Scuza-ma de off topic.
SUBTIREEEE TARG!!!

Avatar utilizator
ciogaby
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 28 Oct 2009, 20:29
Localitate: Craiova

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de ciogaby » 25 Mar 2010, 22:12

Mi-am luat eu 4 bete dar n-am apucat sa le testez. Initial am vrut ceva scump dar dupa ce am vazut ce poate Mustang I la 2 prieteni m-am hotarat la astea plus ca si pretul de 120 ron mi-a facut cu ochiul. Cred ca sunt bune. Am lansat cu ele de proba prin noiembrie cand le-am luat cu plumbi de 100-115g si mi s-au parut foarte bune. Am vazut la cineva si pe cele de 3.60 si arunca cu ele parca voia sa le rupa si n-au nimic , asta dupa vreo 4 ani de folosire intensiva.

Avatar utilizator
ciogaby
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 28 Oct 2009, 20:29
Localitate: Craiova

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de ciogaby » 25 Mar 2010, 22:13

Acum am vazut ca tu te refereai la cele de 5lb .Merg f. bine ca spod. Eu am de 3.5lb.

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de arhanghelu » 31 Mar 2010, 10:00

Cred ca Mustangurile II se vrea a fi ceva in gen Hakuyo MTX.

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de venom » 01 Apr 2010, 20:37

ciogaby scrie:Mi-am luat eu 4 bete dar n-am apucat sa le testez. Initial am vrut ceva scump dar dupa ce am vazut ce poate Mustang I la 2 prieteni m-am hotarat la astea plus ca si pretul de 120 ron mi-a facut cu ochiul. Cred ca sunt bune. Am lansat cu ele de proba prin noiembrie cand le-am luat cu plumbi de 100-115g si mi s-au parut foarte bune. Am vazut la cineva si pe cele de 3.60 si arunca cu ele parca voia sa le rupa si n-au nimic , asta dupa vreo 4 ani de folosire intensiva.
Si eu am mustang 3,60 3 lb tot de 4 ani si nu am reusit sa le rup si am runcat cu ele si cu 120 g in forta.la o aruncare mi-a sarit pik-up-ul si tot nu s-au rupt;am scos si somn de 18 kg cu ele.ai facut o alegere foarte buna ,calitate-pret excelenta.sa le stapanesti sanatos si sa scoti crapi si somni cu ele numai din aia de la 10+(ne-am intalnit pe balta la Caraula)

Avatar utilizator
ciogaby
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 28 Oct 2009, 20:29
Localitate: Craiova

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de ciogaby » 02 Apr 2010, 00:34

Merci! Sper sa facem o partida impreuna anul asta sa mai schimbam cate o parere despre pescuit .

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de venom » 02 Apr 2010, 09:55

ciogaby scrie:Merci! Sper sa facem o partida impreuna anul asta sa mai schimbam cate o parere despre pescuit .
mi-ar face placere,dar am o dilema.undeeeeeeeeeeeeeee?

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de arhanghelu » 02 Apr 2010, 10:54

ciogaby scrie:Mi-am luat eu 4 bete dar n-am apucat sa le testez. Initial am vrut ceva scump dar dupa ce am vazut ce poate Mustang I la 2 prieteni m-am hotarat la astea plus ca si pretul de 120 ron mi-a facut cu ochiul. Cred ca sunt bune. Am lansat cu ele de proba prin noiembrie cand le-am luat cu plumbi de 100-115g si mi s-au parut foarte bune. Am vazut la cineva si pe cele de 3.60 si arunca cu ele parca voia sa le rupa si n-au nimic , asta dupa vreo 4 ani de folosire intensiva.
"ciogaby" cand le dai prima oara la apa, spune-mi si mie cum sau comportat betele(distante aruncate si cu ce plumbi, pareri relevante). ---<><

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de arhanghelu » 02 Apr 2010, 11:21

venom scrie:
ciogaby scrie:Mi-am luat eu 4 bete dar n-am apucat sa le testez. Initial am vrut ceva scump dar dupa ce am vazut ce poate Mustang I la 2 prieteni m-am hotarat la astea plus ca si pretul de 120 ron mi-a facut cu ochiul. Cred ca sunt bune. Am lansat cu ele de proba prin noiembrie cand le-am luat cu plumbi de 100-115g si mi s-au parut foarte bune. Am vazut la cineva si pe cele de 3.60 si arunca cu ele parca voia sa le rupa si n-au nimic , asta dupa vreo 4 ani de folosire intensiva.
Si eu am mustang 3,60 3 lb tot de 4 ani si nu am reusit sa le rup si am runcat cu ele si cu 120 g in forta.la o aruncare mi-a sarit pik-up-ul si tot nu s-au rupt;am scos si somn de 18 kg cu ele.ai facut o alegere foarte buna ,calitate-pret excelenta.sa le stapanesti sanatos si sa scoti crapi si somni cu ele numai din aia de la 10+(ne-am intalnit pe balta la Caraula)
Multumesc "venom" pentru pareri, initial eram hotarat pe Hakuyo MTX de 4,5 lb din doua bucati(problema la aceste bete fiind transportul lor la balta). La targ am vazut Mustang II din trei bucati 5 lb, caracteristicile fiind unele bune pentru ce imi trebuie mie, dar nu vreau sa cumpar ceva despre care nu stiu mai multe lucruri.

PS: mai astept si alte pareri, pentru ca sunt sigur ca mai sunt si alti posesori de Mustang.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de gor965 » 02 Apr 2010, 13:24

arhanghelu scrie:........... La targ am vazut Mustang II din trei bucati 5 lb, caracteristicile fiind unele bune pentru ce imi trebuie mie...........
De curiozitate ,vrei sa pescuiesti cu bete de 5 lbs ?...unde ?..la ce fel de peste ?
Sunt uimit ...ba chiar bulversat , de ce frenezie i-a cuprins de la un timp pe roamani, in a-si cumpara bete de pescuit cat mai rigide !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de catalin2804 » 02 Apr 2010, 14:39

Nus ce tot vb voi aici dar faceti confuzie. Mustang II din 3 buc. are 3.5lb. Mai este un batz care se cheama Mustang de 3.75m din 2 buc. de 5lb, care este pt spod. Daca v-ati uita pe site-ul firmei va veti elucida.

Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de arhanghelu » 02 Apr 2010, 14:46

gor965 scrie:
arhanghelu scrie:........... La targ am vazut Mustang II din trei bucati 5 lb, caracteristicile fiind unele bune pentru ce imi trebuie mie...........
De curiozitate ,vrei sa pescuiesti cu bete de 5 lbs ?...unde ?..la ce fel de peste ?
Sunt uimit ...ba chiar bulversat , de ce frenezie i-a cuprins de la un timp pe roamani, in a-si cumpara bete de pescuit cat mai rigide !
Sincer, da vreau sa pescuiesc cu lansete mai rigide, pentru ca le pot folosi si ca spod si pentru ca nu vreau sa am surpriza sa imi fac ..........poc vreuna. Pestele vizat de mine este crapul, tenul si somnul iar ca si locatie, prima mea iesire pe acest an va fi pe barajul de la Mihailesti(in materie de somn acolo salasluiesc monstri), dupa care urmeaza raul Olt si baltile private cu plata din jurul Bucurestiului.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de gor965 » 02 Apr 2010, 15:47

arhanghelu scrie: Sincer, da vreau sa pescuiesc cu lansete mai rigide, pentru ca le pot folosi si ca spod si pentru ca nu vreau sa am surpriza sa imi fac ..........poc vreuna. Pestele vizat de mine este crapul, tenul si somnul iar ca si locatie, prima mea iesire pe acest an va fi pe barajul de la Mihailesti(in materie de somn acolo salasluiesc monstri), dupa care urmeaza raul Olt si baltile private cu plata din jurul Bucurestiului.
E mult de discutat din ce cauza face poc o lanseta ...dar stiu ca folosita corect ,nici una nu trebuie sa crape in drill sau in aruncare ! Corect inseamna : corelarea puterii lansetei cu rezistenta firului si un reglaj bun la frana mulinetei !
Poate ca la somn mare as intelege folosirea unei vergi asa de puternice dar la crap si ten ,nu-i gasesc sensul ...mai ales daca se pescuieste de placere ! Pestele salbatic e un luptator formidabil si o varga atat de rigida n-o sa-ti ofere nici siguranta si nici placere in drill ! Parerea mea !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
venom
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 27 Mar 2010, 14:59

Re: Pareri Baracuda Mustang II

Mesaj de venom » 02 Apr 2010, 17:57

gor965 scrie:
arhanghelu scrie: Sincer, da vreau sa pescuiesc cu lansete mai rigide, pentru ca le pot folosi si ca spod si pentru ca nu vreau sa am surpriza sa imi fac ..........poc vreuna. Pestele vizat de mine este crapul, tenul si somnul iar ca si locatie, prima mea iesire pe acest an va fi pe barajul de la Mihailesti(in materie de somn acolo salasluiesc monstri), dupa care urmeaza raul Olt si baltile private cu plata din jurul Bucurestiului.
E mult de discutat din ce cauza face poc o lanseta ...dar stiu ca folosita corect ,nici una nu trebuie sa crape in drill sau in aruncare ! Corect inseamna : corelarea puterii lansetei cu rezistenta firului si un reglaj bun la frana mulinetei !
Poate ca la somn mare as intelege folosirea unei vergi asa de puternice dar la crap si ten ,nu-i gasesc sensul ...mai ales daca se pescuieste de placere ! Pestele salbatic e un luptator formidabil si o varga atat de rigida n-o sa-ti ofere nici siguranta si nici placere in drill ! Parerea mea !
Si eu sunt tot de aceeasi parere .Cred ca peste 3 lb nu au sens

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”