dau tot

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Închis
gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: dau tot

Mesaj de gogu steriade » 30 Dec 2012, 15:25

mistocliuraul scrie:http://www.tocmai.ro/articole-pescuit-7471227.html vreau sa ma las de pescuit am doar 13 ani si ma plictisesc cine este interesat? pretul este de 400 lei dar astept si alte propuneri pretul se poate negocia
sa nam parte da Maricica, asta micu cica are 13 ani si sa lasa ! #-o bai nene la 13 ani nici nai inceput ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: dau tot

Mesaj de gogu steriade » 30 Dec 2012, 15:33

bre asculta un mos mai tanar ca mine :-B , nu sa zice ma las da la varsta asta [-x , zi si tu ca iei o pauza sa mai cresti. ;) e ca la mosi aia mai batrani care face greseala sa zica ca sa duce #-o in loc sa zica ca pleaca . si dupa aia sa mai mira ca sa dus in groapa sau la ceruri ! o:-)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: dau tot

Mesaj de gogu steriade » 30 Dec 2012, 15:43

mistocliuraul scrie:eu stii cemi ofera viitorul.. dar mie mi foarte greu sa mai imi gasesc o balta asa bine populata... si unde pescuiesc eu pe un rau is numa de aia mici nustiu dar parca mam plictisit
si in plus toti prieteni mei imi spun sa ma las ca ii o tampenie tot mai frumoase sunt jocurile pe calculator...
generatia network ! #-o bai copile cand o sa cresti mare si o sa vrei so tavalesti prin iarba pa tovarasa ta :x sa te vad io cum o bagi in calculator :-? sa simti roua diminetii , cum canta cucu in padure , cum oracaie broastle, cum ofteaza cucoana da placere sufland in spicul la papura, 8-> si tot asa matale o sa simti numai miros da cauciuc si plastic ars ! :-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Matei Robert
senior
senior
Mesaje: 228
Membru din: 31 Oct 2012, 17:34

Re: dau tot

Mesaj de Matei Robert » 01 Ian 2013, 22:11

mistocliuraul scrie:eu stii cemi ofera viitorul.. dar mie mi foarte greu sa mai imi gasesc o balta asa bine populata... si unde pescuiesc eu pe un rau is numa de aia mici nustiu dar parca mam plictisit
si in plus toti prieteni mei imi spun sa ma las ca ii o tampenie tot mai frumoase sunt jocurile pe calculator...


:))))))
O sa cresti si o sa te plictisesti de calculator mai bine lasate de el...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: dau tot

Mesaj de osc1or » 01 Ian 2013, 23:22

pai si daca vinzi tot ca te lasi, de ce ai deschis alt topic unde cauti lansete de feeder?
si inca ceva... chiar daca te lasi sau nu de pescuit, nu te lasa de gramatica...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: dau tot

Mesaj de osc1or » 01 Ian 2013, 23:33

Faci prea multe greseli gramaticale pentru cineva de 13 ani cum pretinzi ca ai.
Nu folosesti nici un semn de punctuatie, nici o cratima...
Frazele tale sunt greu de urmarit.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: dau tot

Mesaj de darius123 » 01 Ian 2013, 23:43

In primul rand ai postat unde nu trebuia, incearca in topicul ,,Vanzari'', poate ai mai mult noroc.
Pe langa asta, este o aventura sa intelegem frazele tale interminabile, fara semne de punctuatie, cu limbaj de messenger si cu foarte multe greseli gramaticale.
Si nu in ultimul rand, incearca sa oferi mai multe detalii despre ceea ce vinzi.Chiar daca sunt scule de piata, trebuie sa scrie ceva pe respectivele mulinete, lansete, etc.
Si inca un sfat prietenesc, incearca sa lasi jocurile pe calculator si messengerul, incearca sa petreci cat mai mult timp in natura, ai mai multe de castigat.

Avatar utilizator
Matei Robert
senior
senior
Mesaje: 228
Membru din: 31 Oct 2012, 17:34

Re: dau tot

Mesaj de Matei Robert » 02 Ian 2013, 00:29

Nici pe mine nu ma sustine nimeni, cu toate ca eu sunt un pic mai mare ca tine , dar ma duc si singur.
Pun cortul in masina , echipamentul , aleg balta fac cumparaturile necesare pentru cat timp ma duc , iar la final ii spun lu taicameo unde sa ma duca si cand sa vina sa ma ia :)))) si am terminat problema.
Lasa calculatorul stai mai mult afara :)....

Avatar utilizator
Matei Robert
senior
senior
Mesaje: 228
Membru din: 31 Oct 2012, 17:34

Re: dau tot

Mesaj de Matei Robert » 02 Ian 2013, 00:37

mistocliuraul scrie:da ma da la tine ii alta faza... La mine trebuie sa ma duc cam 100 de km pana sa ajung la o balta cat de cat buna(ma refer la cat de mult este populata) si in plus eu am spus ca nu voi mai pescui pana cand nu voi avea ce echipament imi doresc eu adica feeder...Daca voi reusi sa mi le iau tot ce am voi da la niste copii saraci la care leam mai dat si ma voi pune serios si eu pe treaba...

Nici eu nu am vreo balta in apropiere asa cum as vrea eu nu iti face probleme.
Iar de echipament e mai nasol ca esti mic traiesti din veniturile parintilor banuiesc, eu mai pot face una alta si pot sa imi iau usor usor tot ce am nevoie.

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”