Lansete Germina

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Lansete Germina

Mesaj de andreic » 04 Dec 2014, 00:17

De vanzare 2 Germina de 210 cm, pret 250ron bucata.
Fişiere ataşate
2014-12-03 23.09.00.jpg
2014-12-03 23.06.33.jpg
2014-12-03 23.05.46.jpg
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: Lansete Germina

Mesaj de hannibal » 04 Dec 2014, 14:24

Pai ce facem domnule ? Acu ceva timp ma certați pe mine ca am cerut 140 lei pe o lanseta germina in care am băgat 90 lei însemnând un set de 7 inele shimano si mandrina shimano si acum Dvs cereți 250 pe una de 2.10 . Halal moralitate! oricum bafta la vânzare ca o sa aveți nevoie!

Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Re: Lansete Germina

Mesaj de andreic » 04 Dec 2014, 14:49

Scumpul meu domn, in conditiile in care ati reusit sa "scapati" de acea lanseta in 140... in mod sigur astea isi merita banii!
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

Avatar utilizator
zigi2611
senior
senior
Mesaje: 285
Membru din: 20 Feb 2013, 06:36

Re: Lansete Germina

Mesaj de zigi2611 » 04 Dec 2014, 14:59

rog frumos pe cineva sa ma lamureasca si pe mine de ce cauta aceste lansete?

Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Re: Lansete Germina

Mesaj de andreic » 04 Dec 2014, 15:04

zigi2611 scrie:rog frumos pe cineva sa ma lamureasca si pe mine de ce cauta aceste lansete?
O intrebare mai exacta?!
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: Lansete Germina

Mesaj de hannibal » 04 Dec 2014, 15:36

Nu am scăpat de ea ! I am dat o lui fimiu! Ca lansetele astea merita atatia bani e doar părerea Dvs. Dar na , este o vorba in fiecare zi se naște un băiat destept! Asa ca spor la vânzare ! Si altădată nu va mai băgati in topicul altuia ca vedeți se întoarce serviciul!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Lansete Germina

Mesaj de Neamtul » 04 Dec 2014, 16:22

zigi2611 scrie:rog frumos pe cineva sa ma lamureasca si pe mine de ce cauta aceste lansete?
Zau ca n-am inteles nici eu ce au asa special betel astea. Am si eu vre-o doua aruncate in pod si chiar nu au nimic special. Bete grele, moi ca guma de prastie.
Sa dai 250lei pe o germina(chiar si reinelata), trebuie sa fi dus cu pluta... :)

Cred ca, de fapt, nimeni nu le cauta, se incearca formarea fortata a unui trend. Cerem mult ca sa dam impresia ca se cauta si ca se si vand cu atat.
Chiar nu stiu cine se mai omoara dupa stifturi de-astea. :-?

Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Re: Lansete Germina

Mesaj de andreic » 04 Dec 2014, 17:29

Da foarte adevarat tot ceea ce spuneti, oare cine?! Poate doar cativa baieti destepti care prefera lansetele vintage si care au durat o viata de om in locul celor pe care doriti sa le aveti dvs.... domnul "neamtul"... app sunt made in GDR asta in cazul in care sunteti de pe acolo.... Cine ar da atatia bani pe un "stift"?! Poate cineva care realizeaza ca avand asemenea lansete poate face fata tot atat de bine ca si lansetele pe care le tot schimbati domnul "neamtul", si lansete pe care le va lasa eventual si copilului sau..... nu le va schimba la 2 ani... ca de, au iesit din garantie sau a luat vreun ciortan si s-a rupt frumusetea de lanseta ( fara nume ca stiti foarte bine la ce ma refer). Iar cunoscatorii credeti-ma ca stiu ce are o astfel de lanseta! #:-S
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Lansete Germina

Mesaj de Neamtul » 04 Dec 2014, 20:32

Vorbesti prostii...
Lansetele alea chiar sunt penale. Au fost bune cand au aparut dar acum... #-o
Ce sa lasi mostenire ? Betele astea daca le fortezi, crapa blancul cat ii el de lung. Pacat ca am aruncat-o pe cea rupta ca sa vezi si tu.

Betele astea le cumpara cei nostalgici si cei...creduli.

Dpmdv discutia nu-si are rostul, mi-am spus pdv. De mult ma manca pe limba sa-mi expun parerea despre lansetele astea minune si despre pretul aberant cerut pe ele pe forumuri.
Gata, nu ma mai bag.
Sper sa reusesti sa le vinzi.

Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Re: Lansete Germina

Mesaj de andreic » 04 Dec 2014, 21:38

Neamtul scrie:Vorbesti prostii...
Lansetele alea chiar sunt penale. Au fost bune cand au aparut dar acum... #-o
Ce sa lasi mostenire ? Betele astea daca le fortezi, crapa blancul cat ii el de lung. Pacat ca am aruncat-o pe cea rupta ca sa vezi si tu.

Betele astea le cumpara cei nostalgici si cei...creduli.

Dpmdv discutia nu-si are rostul, mi-am spus pdv. De mult ma manca pe limba sa-mi expun parerea despre lansetele astea minune si despre pretul aberant cerut pe ele pe forumuri.
Gata, nu ma mai bag.
Sper sa reusesti sa le vinzi.
In primul si primul rand este doar parerea dumneavoastra si nimik mai mult. Din cunostiintele dumneavoastra despre aceste lansete se vede clar ca habar nu aveti despre ce vorbiti, de asta v-as ruga sa nu va bagati unde nu cunoasteti. Cum inca nu am vazut o astfel de lanseta rupta in drill, in vreun copac sau chiar daca s-a calcat pe ea; in schimb shimano, daiwa, mtx sau altele am vazut.... asa ca va rog sa nu deschideti gura despre lucruri pe care nu le cunoasteti.
Va multumesc totutsi pentru opinia dumneavoastra clar pro reclama lansete de max 2 ani... va urez la cat mai multe astfel de capturi.

PS : nu sunt reinelate ( alt motiv prin care imi dau seama ca nu le cunoasteti) au fost reconstruite de la zero.
Fişiere ataşate
2014-12-04 11.21.47.jpg
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Lansete Germina

Mesaj de Neamtul » 04 Dec 2014, 23:40

Ce sa-ti spun, ai exersat rodbuilding-ul pe betele astea. Da, am vazut de la o posta ca au totul schimbat dar sa nu crezi ca vei lua 500lei pe doua scobitori de astea.
N-ai vazut multe rupte pt ca-s din fibra plina(adica moi si grele). Nu vreau sa fac nici o reclama la nicio lanseta Daiwa sau Shimano dar unii prea mult laudati vechiturile astea.

Cat despre cunostintele mele in materie de echipament de pescuit,...iti doresc sa ai ocazia in viata sa pui mana macar pe jumatate din echipamentul pe care l-am detinut pana in prezent. Consider ca pot sa-mi deschid gura foarte bine despre betele astea in momentul in care am avut si eu vre-o 3 bucati si bunicul meu are si acum doua in beci, cu care chiar am pescuit si nu pot sa spun ca a fost o reala placere.
Da, aveti dreptate, este parerea mea...si nu sunt singurul care e de aceasta parere.

Dar cine sunt eu sa-mi dau cu parerea ca doar dvs sunteti profesor si cunoasteti toata istoria Germinelor.
Chiar n-o sa mai intervin in discutie asta. Cine a vrut sa inteleaga, a inteles ce am vrut sa spun.

Va urez inca odata sanatate si spor la vanzare ! =D>

Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Re: Lansete Germina

Mesaj de andreic » 05 Dec 2014, 00:23

Domnul "neamtul":
1. Nu ai facut armata cu mine ca sa iti permiti sa ma tutuiesti.
2. Daca astea sunt scobitori, in acest caz betele alea pe care le lauzi sunt cornete ( in cazul in care stii ce inseamna)
3. Arsenalul de pescuit pe care ai pus tu mana, ai dreptate nu cred ca o sa apuc sa iti ajung la nas ( posed peste 100 de lansete si peste 40 mulinete)
4. Nu este o incercare de rodbuilding ci o pasiune
5. Data viitoare cand mai ai de gand sa iti bati joc sau sa iei in batjocura pasiunea cuiva, afla mai multe despre acea persoana.

Lansetele raman in continuare, chiar daca unora nu le convine.
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

Avatar utilizator
zigi2611
senior
senior
Mesaje: 285
Membru din: 20 Feb 2013, 06:36

Re: Lansete Germina

Mesaj de zigi2611 » 05 Dec 2014, 06:03

andreic scrie:
zigi2611 scrie:rog frumos pe cineva sa ma lamureasca si pe mine de ce cauta aceste lansete?
O intrebare mai exacta?!
vad ca am aprins focul unde nu trebuia!
intrebarea exacta era: ce dracu e asa special la ele?
un prieten a avut 4 astfel de lansete, cumparate cate 1 cate 2 de pe forumuri, complet refacute de inele si mandrina si se mandrea foarte tare cu ele, am fost la o partida scurta pe o balta si eu aveam atunci 3 porcarii de ET Arno 2,7 60-120gr parca, si vreau sa zic ca porcariile mele erau mult mai bune atat in lanseu cat si in dril decat betele lui pe care daduse o caruta de bani si la cumparare si pt 'tunning'
si am mai auzit ca au probmele cu mufarea metalica
una peste alta eu personal nu dau nici mort 250lei pt o lanseta de 'caras'
oricum ... spor la vanzare!

Avatar utilizator
pestacu
senior
senior
Mesaje: 286
Membru din: 10 Mai 2011, 11:58
Localitate: bucuresti

Re: Lansete Germina

Mesaj de pestacu » 05 Dec 2014, 09:45

iti raspund eu..sunt niste lansete bunicele pentru pescuit din barca (doar din barca)...asta nu inseamna ca nu sunt si altele bune ..spre exemplu ..sunt in dragonul rosu unele din fibra plina ieftine si foarte bune (in jur de 50 lei bucata)

Avatar utilizator
andreic
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 15 Iul 2014, 16:51

Re: Lansete Germina

Mesaj de andreic » 05 Dec 2014, 11:43

Ok ca sa nu mai lungim povestea ca vad ca toata lumea e cunoscatoare, preturile sunt:
1. Lanseta originala Germina - 100 ron
2. Mandrina Fuji - 30 ron
3. Inele - 15 ron
4. Maner pluta- 35 ron in magazin. Acesta este realizat in intregime manual
5. Manopera : dat jos maner initial si curatat blank; realizat si montat maner; montat mandrina; montat inele.
Cam ce pret ar trebui sa cer?!
Pescuit ar trebui sa fie un sport facut cu pasiune!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”