Vand dar si donez urmatoarele:

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 14:45

Vand:
1 cutie pentru pastratul coropisnitelor vii cu 90 locase. Cutia este confectionata din tabla zincata si are capacul cu gaurele. In cutie se gasesc cam 90 locase (mi-a fost lene sa le numar) din teava pvc. Pretul este de 100 lei
2. Arbaleta subacvatica cu bandou, ruseasca, are 2 sageti (una cu varf conic si garda retractanta si una cu trident). Pret 100 lei. Bonus 10 agrafe pentru pastratul pestilor.

Toate preturile sunt fixe.
Donez:
1. Minciog artizanal mare cu coada telescopica metalica. L-am folosit ani de-a randul la Dunare pentru somn.
2. Mulineta Golden VS05 pentru mach sau spinning UL, cu tambur de rezerva in stare de functionare
3. Tambur Tukushima metalic pentru mulineta 1500 (daca-mi amintesc bine)
4. Tambur metalic Dream HZ 1000
4. Mulineta spincast Shakespeare. Este functionala atat doar ca piulita care fixeaza tamburul are filetul faramat
5. Lanseta cu mulineta tip "caraitoare" + inca o mulineta identica si undite pentru copca
6. O pereche de vasle din lemn (de pot mufa pentru caiac). Nu arata prea bine dar sunt functionale
7. Dandinete originale rusesti, altele hand made, unele mai micute altele mari
8. Mornuste rusesti, carlige copca
9. husa individuala lansta 2.10
10. husa individuala lansta 3.60
11. geanta umar de la masca contra gazelor (vinilin panzat kaki)
12. geanta umar militareasca (parca se numea "sac de merinde") din panza foarte groasa kaki
13. ultimile 2 segmente de la o bologneza Shakespeare din carbon fara mandruna si inele (este vorba de cotor si urmatorul segment).
14. mulineta HD 850 (100m fir de 0.50mm) incarcata cu mono de 0.35mm Perfect functionala (inclusiv baitrunner-ul). Se preteaza la feeder. Bonus 3 mulinete identice cu defecte mai mult sau mai putin majore). Toti tamburii sunt incarcati cu fir.
Cu siguranta ca vor mai fi si altele (inca nu am terminat de facut ordine in debara), dar asta saptamana viitoare

Prefer sa dau totul in Bucuresti sa nu ma complic cu posta. Daca vreun bucurestean le vrea pentru cineva din alta localitate, este treaba lui.

Nu-mi cereti poze ca... mor de batranete cu fleacurile astea.
Ultima oară modificat 11 Ian 2013, 15:15 de către eugenf, modificat 1 dată în total.
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 15:08

Punctele 7 si 8 de la donari si-au gasit proprietar.
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 15:43

Punctul 14 de la donatii este rezervat de marius pescarul (ma indoiesc de faptul ca nu va veni sa le ia) =))
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 16:05

Unditele pentru copca au lungimi cuprinse intre 1 si 2,5m. O parte sunt din material compozit, altele sunt din carbon.
Lanseta pentru copca este din 2 bucati, este ruseasca si are o lungime totala de 86cm, iar stransa 44cm. Tronsonul de varf are 2 inele si este din fibra plina.
Bucuresti

Avatar utilizator
Dan-badulescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 20 Noi 2012, 20:01

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de Dan-badulescu » 11 Ian 2013, 16:17

felicitari domnule pentru initiativa,nu multi fac asta,cei la care le donati sa nu profite de dumn,sa le dati la cun care chiar are nevoie,
(nu are bani) FELICITARII

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 16:22

Mulinetele Gold si Shakespeare, husa pentru 3,60 si geanta de umar militareasca pleaca la un nou proprietar.
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 16:28

Dan-badulescu scrie:felicitari domnule pentru initiativa,nu multi fac asta,cei la care le donati sa nu profite de dumn,sa le dati la cun care chiar are nevoie,
(nu are bani) FELICITARII
Eu nu am de unde sa cunosc caracterul omului. Ce sa spun?! Cred ca toti avem chestii de pescuit cu valoare mica ce nu merita a fi vandute si oferite cuiva care le foloseste.

Cele pentru copca sunt abandonate de vreo 5 ani ca... iarna nu mai este ca vara (cel putin de la o varsta).
Amuzant a fost cu burghiul pentru copca. Vorbeam cu un prieten mai fara posibilitati si i-am spus ca pregatesc o multime de fleacuri pentru donatie. Ar fi vrut tot ce am pentru copca, dar cand am ajuns la burghiu a renuntat la restul in favoarea lui. :))
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 16:46

Geanta umar de la masca contra gazelor (vinilin panzat kaki) este rezervata. Astept raspuns final ca ar fi dorit mai multe insa restul nu mai sunt disponibile.
Bucuresti

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de lucfish » 11 Ian 2013, 16:50

O faptă grozavă!!! Felicitările mele. Cu respect, Lucian!!!

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 17:11

Mai intra la donatii o lanseta telescopica absolut noua superba ca si constructie.
BUSCLE 300, 5 segmente, hight carbon 100%185gr, , inele SIC, mandrina GRAUVELL, are actiune de varf..
Am primit-o in urma cu cateva minute de la un baiat care a luat prin donatie cate ceva de la mine. Cum nu fac afaceri cu cadourile si lanseta asta intra la donatii.
Sper ca o va lua cineva care sa o foloseasca si nu sa obtina venituri materiale de pe urma ei.
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 17:22

Minciog artizanal mare cu coada telescopica metalica. L-am folosit ani de-a randul la Dunare pentru somn. Pleaca la unpescar incepator in d'ale Dunarii.
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 17:24

eugenf scrie:Mai intra la donatii o lanseta telescopica absolut noua superba ca si constructie.
BUSCLE 300, 5 segmente, hight carbon 100%185gr, , inele SIC, mandrina GRAUVELL, are actiune de varf..
Am primit-o in urma cu cateva minute de la un baiat care a luat prin donatie cate ceva de la mine. Cum nu fac afaceri cu cadourile si lanseta asta intra la donatii.
Sper ca o va lua cineva care sa o foloseasca si nu sa obtina venituri materiale de pe urma ei.
Lanseta pleaca la un incepator.
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 17:32

Au ramas de actualitate:

Vand:
1 cutie pentru pastratul coropisnitelor vii cu 90 locase. Cutia este confectionata din tabla zincata si are capacul cu gaurele. In cutie se gasesc cam 90 locase (mi-a fost lene sa le numar) din teava pvc. Pretul este de 100 lei
2. Arbaleta subacvatica cu bandou, ruseasca, are 2 sageti (una cu varf conic si garda retractanta si una cu trident). Pret 100 lei. Bonus 10 agrafe pentru pastratul pestilor.

Toate preturile sunt fixe.
Donez:
3. Tambur Tukushima metalic pentru mulineta 1500 (daca-mi amintesc bine)
4. Tambur metalic Dream HZ 1000
5. Lanseta cu mulineta tip "caraitoare" + inca o mulineta identica si undite pentru copca
6. O pereche de vasle din lemn (de pot mufa pentru caiac). Nu arata prea bine dar sunt functionale rezervate astept confirmarea)
9. husa individuala lansta 2.10
11. geanta umar de la masca contra gazelor (vinilin panzat kaki) (rezervata, astept confirmarea)
13. ultimile 2 segmente de la o bologneza Shakespeare din carbon fara mandruna si inele (este vorba de cotor si urmatorul segment).
Bucuresti

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Vand dar si donez urmatoarele:

Mesaj de eugenf » 11 Ian 2013, 17:40

6. O pereche de vasle din lemn (de pot mufa pentru caiac). Nu arata prea bine dar sunt functionale rezervate astept confirmarea)
S-au dat si astea.
Bucuresti

Avatar utilizator
turboslider
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 25 Mar 2012, 20:51

salutare

Mesaj de turboslider » 11 Ian 2013, 17:41

pescuiesc pe raul ialomita dupa clean si stationar caras ,platica somn noaptea, daca aveti placerea mi-ar fi de folos o gentuta sau ce ati dori sa faceti pomana e bine primit

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”