de ce se blocheaza?

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pescarulrobert
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 27 Feb 2013, 18:26

de ce se blocheaza?

Mesaj de pescarulrobert » 06 Mar 2013, 16:34

salut am si eu o intrebare deci intru pe videoteca si dau o emisiune , dar mi se blocheaza din 5 in 5 secunde de ce? folosesc mozila , chorme , explorer . De ce mi se blocheaza?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: de ce se blocheaza?

Mesaj de florentiniuga » 08 Mar 2013, 01:23

pescarulrobert scrie:salut am si eu o intrebare deci intru pe videoteca si dau o emisiune , dar mi se blocheaza din 5 in 5 secunde de ce? folosesc mozila , chorme , explorer . De ce mi se blocheaza?
Probabil din lipsa unei conexiuni cursive si/sau cu banda suficient de larga. Din pacate, spre deosebire de youtube, noi am pus emisiunile in streaming (pe un media server specializat), tocmai pentru a se incarca mai rapid si pentru a se putea sari la orice secventa fara a se astepta mult sa se incarce restul emisiunii, asa ca nu aveti optiunea de a le incarca integral si pe urma sa le vizionati. Inregistrarea emisiunilor live insa, fiind puse pe youtube, nu va vor face probleme, atat pentru ca le puteti incarca mai intai, cat si pentru faptul ca puteti selecta calitatea la care sa le puteti vedea cursiv. Momentan este doar una dar vor fi adaugate pe masura desfasurarii lor.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”