De ce?

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

De ce?

Mesaj de Razvan Garcea » 07 Ian 2010, 10:58

Stie cineva de ce nu se mai receptioneaza asha de bine emisiunea pe net?De 2 zile sau 3 merge doar cu intreruperi si va asigur ca nu este din cauza legaturii mele de internet.Daca poate sa-mi dea si mie cineva vreo lamurire ash ramane vesnic recunoscator.Mulumesc.
SENIOR CRAP CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de gor965 » 07 Ian 2010, 12:47

shimano scrie:Stie cineva de ce nu se mai receptioneaza asha de bine emisiunea pe net?De 2 zile sau 3 merge doar cu intreruperi si va asigur ca nu este din cauza legaturii mele de internet.Daca poate sa-mi dea si mie cineva vreo lamurire ash ramane vesnic recunoscator.Mulumesc.
Ultima data cand m-am uitat mergea bine , dar cand merge mai greu presupun ca-s prea multe conexiuni la server !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: De ce?

Mesaj de Razvan Garcea » 07 Ian 2010, 18:16

Degeaba.....tot la fel de prost merge cu toate ca am sarit la gatul providerului.A venit saracul din asternuturi si a facut o gramada de teste doar sa ma linisteasca.Orice pagina imi deschide instant intra pe toate site-urile insa emisia merge si se vede cu intreruperi.
SENIOR CRAP CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de gor965 » 07 Ian 2010, 19:37

shimano scrie:Degeaba.....tot la fel de prost merge cu toate ca am sarit la gatul providerului.A venit saracul din asternuturi si a facut o gramada de teste doar sa ma linisteasca.Orice pagina imi deschide instant intra pe toate site-urile insa emisia merge si se vede cu intreruperi.
Eu vorbeam de conexiuni la serverul Infopescar care "distribuie" la nu stiu cate mii de utilizatori imagini ale PVTV .
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: De ce?

Mesaj de Razvan Garcea » 08 Ian 2010, 12:58

am mai vb si cu un tov al meu si la fel se vede ...cu intreruperi.este culmea sa fie acum mai aglomerat traficul cand lumea a inceput serviciul.sau stau la servici si numai asta fac? :)) :))
SENIOR CRAP CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de gor965 » 08 Ian 2010, 18:19

shimano scrie:am mai vb si cu un tov al meu si la fel se vede ...cu intreruperi.este culmea sa fie acum mai aglomerat traficul cand lumea a inceput serviciul.sau stau la servici si numai asta fac? :)) :))
In mod normal ,iarna e o perioada mai "aglomerata" pe net ,decat in timpul sezonului de pescuit ! :)
Printre altele, uite inca un raspuns :
Qnyx scrie:
florinmacri scrie:Va salut!
Nu stiu daca pateste toata lumea ca mine dar trebuie sa ma lamuresc. Ma chinui sa vad o emisiune dar mai mult sta intrerupta decat merge, inafara de faptul ca este titrata in maghiara.Am viteza la internet de 6 Mbps ?
Voi patiti la fel?
De o buna perioada de timp anumite website-uri ne pirateaza in mod constant si redifuzeaza acest program in ciuda faptului ca nu detin drepturile legale de a face acest lucru; acest fenomen se reflecta in latimea de banda acordata acestui canal exclusiv de catre server, valoare stabilita de mine, dar supraincarcata de site-urile "capusa" care trag din banda alocata websiteului. De 1 saptamana aproximativ lucrez la o solutie de securitate care sa protejeze furtul de banda si dupa ce voi rezolva acest aspect, veti avea liniaritate in ceea ce priveste vizualizarea emisiunii.

P.S. Guta, celebrul manelist spunea: "ma pirateaza lumea la greu - asta inseamna ca sunt valoros; daca nu m-ar pirata nimeni, as fi un necunoscut".
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de Liviu Belu » 10 Ian 2010, 12:15

Nu are nici o legatura cu aglomerarea in acest caz, serverul este pus pe reteaua de la RDS care toti din Romania stiu ca este foarte proasta construita, nu are largime de banda, ceea ce inseamna ca se gatuie mai popular spus, degeaba spun cei de la RDS ca totul este functional cand ei gatuie banda, o sugestie pentru detinatori acestui minunat site si forum Infopescar, sa vorbeasca cu alte compani de internet din Romania, si pentru poate putin mai scump decat este astazi sa aiba banda garantata macar pe Romania, daca nu si extern.


Stima

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de dragan claudiu » 16 Ian 2010, 20:20

intrati acum si o sa vedeti ca merge excrementabil,la 10 sec. se opreste circa 1-2-3min.dupa care merge iar 10sec si tot asa **==

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: De ce?

Mesaj de Razvan Garcea » 16 Ian 2010, 21:13

Deci pana la urma primim si noi un raspuns oficial sau ne racim degetele de pomana? :-@
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
Osiris
senior
senior
Mesaje: 326
Membru din: 04 Dec 2009, 02:11
Localitate: Bucuresti

Re: De ce?

Mesaj de Osiris » 18 Ian 2010, 14:45

Da, intradevar se vede execrabil, acelasi lucru l-am facut si eu cu providerul meu, mi-am dat banda pt abonament de 100 euro si tot la fel se vede adica se intrerupe din 10 in 10 sec.

Domnule Florentin Iuga deschide te rog un topic PVTV la Dolce, banuiesc ca f. multa lume are abonament la Dolce.
Am vb cu Dl. Victor Hodorog si mi-a spus ca sunt in negocieri cu ei dar, trebuiesc ajutati.

De asemeni am vb cu cineva de la Dolce si mi-a spus ca nu au cereri suficiente pt a introduce acest program.

Promun deschiderea unui topic pe aceasta tema unde sa strangem destule semnaturi si poate reusim sa convingemgrecii sa accepte acest program la ei si sa il putem vedea si noi normal nu cu nervii intinsi la maxim.
Asta acum ca este iarna, cand va incepe sezonul de pescuit sigur nu mai este nimeni online.

Va multumesc.

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de ciptes » 19 Ian 2010, 17:05

Nu mergeee nu merge, nu mergeee nu merge si am obosit ca sa ma uit ! X-(

Avatar utilizator
Razvanelu
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 06 Dec 2008, 01:55

Re: De ce?

Mesaj de Razvanelu » 28 Ian 2010, 14:01

Nu mai spun ca absolut nici o emisiune nu se incarca in timp rezonabil.Am lasat computerul mergand o jumatate de ora sa vad doar cand Florentin trece de pescarii aflati pe baraj sau deversor ce doamne este.
Pacat ,un site frumos o schimbare mult asteptata insa cu lacune.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de florentiniuga » 28 Ian 2010, 14:05

Va rog un pic de rabdare. Testele adevarate nu se pot face "la rece", ci doar cu cate 500-1000 de useri calare pe tine.
Mai avem un pic de lucru sa trecem de faza beta. O sa vedeti ca usor-usor se vor rezolva toate.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Razvanelu
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 06 Dec 2008, 01:55

Re: De ce?

Mesaj de Razvanelu » 28 Ian 2010, 14:40

Acum trebuie sa va puneti si in pielea mea ,stau fara sa ma duc la peste de 2 luni,de 1 luna cel putin nu mai mergea pvtv-live sau cum era denumita si acum ma uit la acele emisiuni si nu le pot vedea.Este exact ca si cum sta Nicoleta Luciu in fata mea si eu sunt legat de maini si de .... @-) @-) @-)
Sper ca stiti de gluma ;)

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce?

Mesaj de florentiniuga » 28 Ian 2010, 14:43

:)) :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”