Balotesti Fieni

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de nando » 17 Iun 2009, 22:35

I l hraneste dar pe capatu baltii unde sint casele unde nu poti da
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de faraon tudor » 12 Iul 2009, 16:07

Va rog sa imi spuneti si mie cit e taxa pe Balotesti Fieni,12ore,doar noaptea de la 18 pina la 06 , 60lei sau 80 lei cite lansete si cit se ia pentru plantat,multumesc

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de nando » 12 Iul 2009, 19:05

de luni pina joi 60 ron vineri duminica 80 ron si 6 lansete
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 21 Ian 2011, 20:56

Salutare,
Ai informatii in acest sens, sau ai vazut personal ce se intampla ?
Te intreb pentru ca am auzit si eu despre aceasta balta si as vrea sa o incerc anul acesta.
Respect.
nando scrie:I l hraneste dar pe capatu baltii unde sint casele unde nu poti da

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 23 Ian 2011, 21:20

Daca cineva mai are informatii (mai noi sau mai vechi) despre aceasta balta, va rog sa le postati in acest topic.
Poate mai sunt si alti oameni interesati de aceasta balta, care din cate am auzit eu are conditii destul de bune.
Respect.

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Rechin » 24 Ian 2011, 21:22

tare sant curios care e lesinatul de patron de balta care a spus asta.Am o banuiala...... :-?
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
dannutz
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 08 Apr 2009, 14:30

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dannutz » 05 Feb 2011, 16:55

Am fost anul trecut prin august , am stat la cabanute de joi de la ora 12 pina vineri la ora 18, impreuna cu familia.
A fost superb,am prins aproape 30 kg de peste( nu l-am luat pe tot), numai romanesc intre 2 kg si 5 kg.
Conditii excelente,timp super,partida superfrumoasa.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Feb 2011, 17:28

dannutz scrie:Am fost anul trecut prin august , am stat la cabanute de joi de la ora 12 pina vineri la ora 18, impreuna cu familia.
A fost superb,am prins aproape 30 kg de peste( nu l-am luat pe tot), numai romanesc intre 2 kg si 5 kg.
Conditii excelente,timp super,partida superfrumoasa.
cata reclama i se face acestei balti,am mai vazut poza cu somnul ala de 30 kg luat la copca la dandineta cu fir de 0.12 =)) parca noi acum am fi veniti cu pluta.................cata prosteala X-(

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Lazar Mihai » 05 Feb 2011, 21:03

Madaline eu zic sa pui poza cu crapul ala de 43 kg luat azi langa mine la copca , aveai fir de 0,14 parca nu ? :)
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Feb 2011, 21:07

Lazar Mihai scrie:Madaline eu zic sa pui poza cu crapul ala de 43 kg luat azi langa mine la copca , aveai fir de 0,14 parca nu ? :)
Nu mai da din casa Mihai,sa ne vedem sanatosi pe Greaca Cercani, o balta intradevar SERIOASA ---<>< ---<>< ---<>< !!!!

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Lazar Mihai » 06 Feb 2011, 17:17

Doamne ajuta 8->
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 06 Feb 2011, 22:06

Multumesc ''danutz'' pentru raspunsul tau, vad ca acest topic se transforma in misto la adresa acestei balti si nu numai, daca mai sunt si alti pescari care au fost pe aceasta balta va rog sa ne impartasiti din experientele voastre.
Respect

Avatar utilizator
dannutz
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 08 Apr 2009, 14:30

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dannutz » 08 Feb 2011, 22:11

Chiar imi pare rau de comentariile rautacioase, nu vreau sa fac reclama nimanui,nu sunt un "profesionist", im place doar sa pescuiesc.Stiu ca unii mai fac si reclama gratuita, dar la mine nu este cazul, fiecare crede ce vrea, nu stiu cum sa pun poze, ca am facut destule.A fost , recunosc cea mai frumoasa partida din viata mea.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Coleman » 08 Feb 2011, 22:27

dannutz scrie:Chiar imi pare rau de comentariile rautacioase, nu vreau sa fac reclama nimanui,nu sunt un "profesionist", im place doar sa pescuiesc.Stiu ca unii mai fac si reclama gratuita, dar la mine nu este cazul, fiecare crede ce vrea, nu stiu cum sa pun poze, ca am facut destule.A fost , recunosc cea mai frumoasa partida din viata mea.
Uite AICI un topic in care colegul George explica pas cu pas cum se ataseaza pozele.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de mausse26 » 08 Feb 2011, 22:43

dalungulesei scrie:Multumesc ''danutz'' pentru raspunsul tau, vad ca acest topic se transforma in misto la adresa acestei balti si nu numai, daca mai sunt si alti pescari care au fost pe aceasta balta va rog sa ne impartasiti din experientele voastre.
Respect
Pai ,hai sa-ti impartasesc eu o parere.Acum doi ani am plecat hotarati sa dam pe m.v.2.Toate bune si frumoase ,numai ca balta era inchisa in vederea unui concurs.Ne-am asezat la drum si nu dupa mult timp eram pe aceasta asa zisa balta.Ne-am apucat de pescuit ,am platit si taxele aferente pentru doua pontoane si credeam ca suntem pe drumul cel bun.Numai ca ce sa vezi.... dupa 2-3 ore, de la casutele de vis-a-vis ,un puternic zgomot de muzica tribala ne-a tulburat linistea pescuitului.Oooo ,asta n-ar fi nimic daca ar tine o ora ,doua, trei.Dar sa asculti aceeasi melodie tribala de la orele19 pana a doua zi la orele 6dimineata a fost prea mult pentru mine.Aveam de gand sa stam la pescuit 2 zile insa dimineata am fugit pur si simplu plini de nervi.Asa patron ,asa balta.....Am jurat sa nu mai calc pe balta asta de nesimtiti.Este inutil sa mai expun discutiile avute cu paznicii.Concluzile sa le traga fiecare.Nici nu am vrut sa-mi mai aduc aminte de aceasta intamplare insa prea se pune accent pe promovarea acestei balti care nu merita

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”