Balotesti Fieni

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de xeno13 » 09 Iun 2011, 09:09

otil scrie:Prietene poate locatia este ok, dar patronul sau cel ce raspunde la telefon este no comment. de doua ori am sunat si era sprituit nu aveai cu cine sa vorbesti, am vrut sa fac rezervare o singura noapte pt 2 casute si ma dat pe gheata doua saptamani la rand. Cu asa administratori imi inchipui si ce potential are balta....mai bine ma duc 1 km mai sus la bigbrother decat sa ma rog pe banii mei sa-mi faca rezervare.
nici locatia nu este ok....nu pentru pescuit...
pentru un gratar poate
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
vladacv
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 23 Iul 2011, 23:17

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de vladacv » 23 Iul 2011, 23:26

Coleman scrie:Am fost eu ieri si in 10 ore nu am vazut nici macar o trasatura si nimeni din cei pe care ii vedeam nu a prins nimic decat unu la undita un caras cred.A dat drumul la apa 90% altfel nu se poate asa ceva sau balta nu mai are nici coada de peste X-( X-(
Coleman,ai vazut tu cum sa dat drumul la apa ????ce va mai place sa comentati aiurea ..daca nu esti in stare sa prinzi un peste gata umbla la apa sau nu e peste in balta...asa ai comentat despre toate baltile unde nu ai prins ??

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 29 Aug 2011, 19:22

A mai fost cineva pe Balotesti de curand, ceva rezultate ?

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de xeno13 » 06 Sep 2011, 08:45

dalungulesei scrie:A mai fost cineva pe Balotesti de curand, ceva rezultate ?
La inceputul lui august...dar slab tare...nu am auzit pe cineva sa fie multumit de pescuit... de restul da, e fain de campare.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 14 Sep 2011, 10:05

Eu am fost la sfarsitul lui august si pot spune ca a fost o partida destul de interesanta, am prins novac, crap si ten, nu foarte mare dar pentru distractie a fost ok.
In ceea ce priveste conditiile de cazare ca de obicei super ok.
Pacat ca sezonul 2011 este pe finish, iar timpul nu-mi permite sa mai fac o iesire pe aceasta balta, dar la anul cu siguranta voi fi prezent acolo.

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de xeno13 » 27 Sep 2011, 09:24

dalungulesei scrie:Eu am fost la sfarsitul lui august si pot spune ca a fost o partida destul de interesanta, am prins novac, crap si ten, nu foarte mare dar pentru distractie a fost ok.
In ceea ce priveste conditiile de cazare ca de obicei super ok.
Pacat ca sezonul 2011 este pe finish, iar timpul nu-mi permite sa mai fac o iesire pe aceasta balta, dar la anul cu siguranta voi fi prezent acolo.
La ce ai dat?
Doar la plantat a dat rezultate.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 25 Apr 2012, 22:49

Are cineva noutati legate de aceasta balta in acest sezon ?
Fir intins tuturor!

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 18 Iun 2012, 16:43

Am fost pe aceasta balta weekend-ul trecut la o partida de 48 ore, iar rezultatul a fost dezamagitior, cativa ciortani si cativa carasi.Conditiile de cazare au ramas excelente, s-a investit mult pe aceasta balta, insa pescuitul lasa de dorit.
Daca cineva a mai pescuit aici recent va rog sa postati in acest topic.
Fir intins tuturor!

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 18 Iun 2012, 16:44

Scuze, corectie text - rezultat dezamagitor!

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 27 Iul 2012, 10:02

Saptamana viitoare voi face o partida de pescuit pe aceasta balta, revin cu detalii.

Avatar utilizator
constantine
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 16 Mar 2009, 22:16

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de constantine » 30 Iul 2012, 01:49

asteptam cu nerabdare
'

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 05 Aug 2012, 18:58

Acum m-am intors de pe aceasta balta, rezultate foarte slabe, am reusit sa aduc pe saltea un singur romanesc de 3,6 kg, iar restul capturilor au constat in ciortan de aproximativ 1 kg (cred ca au fost in jur de 15-20 buc.).
Am ramas dezamagit in ceea ce priveste novacul sau sangerul, acesta din urma plutea cu burta in sus pe suprafata apei, din cate am inteles de la cei care se ocupa de balta, ar fi vorba despre o bacterie care omoara acest peste, probabil combinat si cu temperaturile foarte mari din ultima perioada.
In alti ani se prindea novac foarte frumos in aceata prioada a anului, insa anul acesta am fost surprins in mod neplacut sa vad ce se intampla pe aceasta balta, din cate am inteles se strange aproximativ o tona de peste mort la doua - trei zile.
Concluzia, nu merita sa va pierdeti vremea pe acolo in aceste conditii, mai ales sa dati o gramada de bani si pe cazare.
Fir intins tuturor!

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de dalungulesei » 11 Mai 2013, 12:05

A fost cineva anul acesta pe Balotesti Fieni, ceva impresii sau comentarii ?
Va multumesc

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de Laurentiu » 11 Mai 2013, 18:18

Se prinde ciortan - clonat - cisternar, ca peste tot. Daca ai noroc mai cade si cate un balaur. Ce e nasol e ca ''saracii'' aia cu viloaiele au scurgerea de la wc si apa menajera direct in balta, ca si casutele baltii de altfel si daca vrei sa mananci un baboi e cam cu dus-intors...

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Balotesti Fieni

Mesaj de georgemarian » 12 Mai 2013, 03:21

Laurentiu scrie:Se prinde ciortan - clonat - cisternar, ca peste tot. Daca ai noroc mai cade si cate un balaur. Ce e nasol e ca ''saracii'' aia cu viloaiele au scurgerea de la wc si apa menajera direct in balta, ca si casutele baltii de altfel si daca vrei sa mananci un baboi e cam cu dus-intors...
Cam grava afirmatia asta Nea Laurentiule,poate te judeca si pe mata' astia :D =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”