Balta MAIA 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 24 Apr 2014, 15:15

Lista cu Participantii la acest concurs

1.Popescu Sabin
2.Ruxandra Laurentiu
3.Parvu Costel
4.Patru Daniel
5.Dinu Florian-Parteneri
6.Nita Catalin-Parteneri
7.Apostol Lucian- parteneri
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Madalin Dirla » 26 Apr 2014, 00:00

Danute, te "calcam" si eu daca nu eram la Cupa Hermes :D

Avatar utilizator
patrudaniel15
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 10 Feb 2014, 22:36
Localitate: pitesti

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de patrudaniel15 » 26 Apr 2014, 14:06

pe lista am vazut ca sunt trecut :)))
dar inca nu am dat un raspuns concret pentru ca nu am parteneri :))))))))))) (nu vor putea sa vina) si singur sa vin ...........

Avatar utilizator
alexandruv
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 27 Apr 2014, 18:04

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de alexandruv » 27 Apr 2014, 18:09

treaba cu balta asta e ca induceti lumea in eroare...nu e chiar asa cum povestiti dmv .... balta poate care peste dar e ciotanica...si nici macar o ciortanica care sa iti faca placere sa o prinzi...are max 1kg ... nu inteleg de ce va place sa mintiti ... ca sa nu mai zic ca la urma cautati lumea in bagaje... pai cu msa iau eu acasa pestele ala care cred ca e muscat de sobolani... de iti este si scarba sa pui mana pe el...in rest balta arata ok ... drum acces ok ... balta arata bine....taxa fff mare pentru ce se prinde....pai taxa pt c&r ar trebui sa fie maxim 20 de lei..pt ce peste se prinde..de la mine aveti un NU :-q

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 27 Apr 2014, 21:15

alexandruv scrie:treaba cu balta asta e ca induceti lumea in eroare...nu e chiar asa cum povestiti dmv .... balta poate care peste dar e ciotanica...si nici macar o ciortanica care sa iti faca placere sa o prinzi...are max 1kg ... nu inteleg de ce va place sa mintiti ... ca sa nu mai zic ca la urma cautati lumea in bagaje... pai cu msa iau eu acasa pestele ala care cred ca e muscat de sobolani... de iti este si scarba sa pui mana pe el...in rest balta arata ok ... drum acces ok ... balta arata bine....taxa fff mare pentru ce se prinde....pai taxa pt c&r ar trebui sa fie maxim 20 de lei..pt ce peste se prinde..de la mine aveti un NU :-q

Multumesc pentru critica :))

Multumesc pentru aprecierea la adresa baltii

Am sa postez cateva din capturile din acest sfarsit de saptamana cu exemplarele despre care vorbiti .
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 28 Apr 2014, 08:52

Am promis ceva poze cu capturile din acest sfarsit de saptamana
Fişiere ataşate
IMG_20140426_174807.jpg
IMG_20140427_033433.jpg
IMG_20140426_175657.jpg
IMG_20140427_132332.jpg
IMG_20140427_132327.jpg
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 28 Apr 2014, 09:02

si inca una :))
Fişiere ataşate
securedownload.jpg
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
bebe bebe
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 28 Apr 2014, 09:32

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de bebe bebe » 28 Apr 2014, 10:03

alexandruv scrie:treaba cu balta asta e ca induceti lumea in eroare...nu e chiar asa cum povestiti dmv .... balta poate care peste dar e ciotanica...si nici macar o ciortanica care sa iti faca placere sa o prinzi...are max 1kg ... nu inteleg de ce va place sa mintiti ... ca sa nu mai zic ca la urma cautati lumea in bagaje... pai cu msa iau eu acasa pestele ala care cred ca e muscat de sobolani... de iti este si scarba sa pui mana pe el...in rest balta arata ok ... drum acces ok ... balta arata bine....taxa fff mare pentru ce se prinde....pai taxa pt c&r ar trebui sa fie maxim 20 de lei..pt ce peste se prinde..de la mine aveti un NU :-q
Asa este am fost si eu acum 3 saptamani pe aceasta balta si nu am fost deloc impresionat de aceasta balta si ma refer la capturile pe care le-am adus la mal cel mai mare a fost de pina in 2 kg si din 3 pesti prinsi 2 erau cu niste pete rosi pe ei iar la banii astia nu merita 1mil. 5kg crap si caras fara limita ca oricum nu are in balta , am prins 4 carasi toata ziua si bomboana de pe coliva a fost in jurul prinzului cind si-a facut aparitia dl. patron cu tot familionul gratare,nas,fin,catel,purcel si ce sa vezi ziceai ca au venit tiganii cu cortul linga mine ,injuraturi ,galagie mare nu mai spun ca patronul avea si o arma de vanatoare si facea senzatie cu ea ca na cine mai era ca el ,nu tinea cont ca noi am platit o taxa
nu mai zic de dl cu taxa ziceai ca e curentat umbla peste tot sa nu cumva sa fure cineva lingoul de aur din balta lui dar cum spune proverbul de ce ti e frica tot nu scapi ca in ziua in care am fost undeva spre capatul balti au fost niste baieti care i-au furat citiva pestisori de aur ca l-am auzit pe nenea cu taxa ca se plingea in fata patronului ca au plecat aia cu peste acasa fara cap si coada ,una peste alta asta e balta maia 4 aa si era sa uit cind a venit cu cintarul sa-mi cintareasca pestele aveam 5 kg crap cu tot cu plasa lu nenea care era plina de apa .Toate cele bune

Avatar utilizator
AlexFI
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 17 Noi 2010, 21:31

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de AlexFI » 28 Apr 2014, 11:26

Multumim baieti! Mai faceti vreo 4-5 conturi clona ca poate unii chiar o sa va creada! (Scuzati offtopic-ul)

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 28 Apr 2014, 11:44

AlexFI scrie:Multumim baieti! Mai faceti vreo 4-5 conturi clona ca poate unii chiar o sa va creada! (Scuzati offtopic-ul)
Alex asa se intampla
Balta este in plina organizare unde surprizele placute apar in fiecare sfarsit de saptamana.
Ma refer la capturi dince in ce mai mari si binenteles foisoare pentru confortul pescarilor.
In momentul cand apare o balta noua vor fi si comentarii negative ale pescarilor nemultumiti,dar si asta e un lucru bun ca incercam sa facem ca toata lumea sa fie la final multumita.
Oricum multumesc tuturor pentru comentarii indiferent daca sunt pro sau contra.
Asta inseamna ca existam. =D>
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
bebe bebe
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 28 Apr 2014, 09:32

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de bebe bebe » 28 Apr 2014, 11:45

AlexFI scrie:Multumim baieti! Mai faceti vreo 4-5 conturi clona ca poate unii chiar o sa va creada! (Scuzati offtopic-ul)
Daca nu crezi intreaba pe nea Marinita daca acum 3 sapt a fost pe balta patronul cu toata familia lui si daca in acea zi i-a povestit cum au plecat aia cu pestele acasa facut bucati

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 28 Apr 2014, 13:32

bebe bebe scrie:
AlexFI scrie:Multumim baieti! Mai faceti vreo 4-5 conturi clona ca poate unii chiar o sa va creada! (Scuzati offtopic-ul)
Daca nu crezi intreaba pe nea Marinita daca acum 3 sapt a fost pe balta patronul cu toata familia lui si daca in acea zi i-a povestit cum au plecat aia cu pestele acasa facut bucati
@Bebe
esti intr-o totala eroare.Credeam ca vrei sa comentezi capturile din acest weekend
Cantarul este setat sa faca tara(balanta pe O) automat adica scade greutatea saltelei de catarire.
Chiar nu vreau sa ma lauzi cu nimic dar in comentariul tau sunt cateva informatii gresite.
1.braconierii aceia de care vorbesti au fost prinsi de mine la controlul pe care i l-am facut .Iam gasit cu pestele ascuns in geanta ,voiau sa o ascunda in masina.Am postat si poza
Deci nu au fugit cu pestii de pe balta asa cum scri tu
Mai aveau in juvelnice aprox inca 25-26 kg care au fost eliberati in balta iar ei au fost dati afara de pe lac si sunt in baza mea de date cu fapta respectiva.
2.In ziua de care vorbesti tu Nea Mircea a facut cinste pt. ca era ziua lui.
Daca ai fost deranjat eu imi cer scuze.Daca ai sa mai vi pe balta ai sa vezi ca sunt modificari majore in sensul bun.
Caras se prinde foarte bine la fel si crap
Sa auzim numai de bine sau si despre rau daca se intampla :))
Fişiere ataşate
despre asta vorbesc bebe
despre asta vorbesc bebe
20140330_135746.jpg (40.45 KiB) Vizualizat de 4659 ori
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Covrigel
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 28 Mar 2014, 18:40

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Covrigel » 28 Apr 2014, 16:59

nu vreau sa ma bag ca musca-n lapte, dar 100 ron balta la 90km de buc dus intors,, unde din poze se vad, nush nu aproximez bine greutatea din poze dar cat poate sa aiba 3-4 kg? cam scumpisor:) parerea mea

Avatar utilizator
alexandruv
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 27 Apr 2014, 18:04

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de alexandruv » 29 Apr 2014, 10:21

Domnu marinita mi-am spus si eu parerea.am relatat doar cele intamplate...nu am inflorit nimic asa cum obisnuiti dmv..ca sa nu mai zic ca pe ...ro ultimle 2 postari sunt ale dmv ca si cand ati fi pescar.si alta si mai tare ...pr cu care am foat a vrut sa posteze un comentariu pe ....ro care nici acum nu a aparut...ma intreb oare de ce...ideea e ca m-am plictisit sa merg la balti cu taxe mari si fara sa prinzi peste..pai ce taxa e asta 50 ron c&r?cat vreti sa castigati fara sa oferiti...parerea mea ...aviz amatorilor...daca vrei sa te distrezi te duci frumos la mv2 dai 50 lei si prinzi numai crap peste 5 kg si prinzi...iar daca iti trebuie peste sa faci o friptura si sa te si distrezi te duci frumos la bitina 130 lei 10kg de peste chiar daca nu prinzi...dar te diatrezi cu ciortani 1,5-3 kg...in rest in delta...o zi buna!

admin edit--->Atentie! fara adrese de site-uri care nu sunt partenere infopescar.tv

Avatar utilizator
gabriel1984
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 01 Apr 2014, 16:16

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de gabriel1984 » 29 Apr 2014, 10:56

20140426_174322.jpg
Va salut cu respect,
Am fost sambata pe Benga,balta lui Bobi.Taxa 100 de lei,retinere 5kg.Fratilor am facut febra musculara.Paznicii te controleaza la bariera,ft frumos din partea lor,la cat peste se prinde sunt multi care ar fugi cu el la portbagaj,crap ft mult,caras deloc.Va atasez si o poza.Pana acum nu am incercat Maia,dar cat de curand o sa ajung si aici

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”