Balta MAIA 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florinfan
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 26 Feb 2013, 14:47

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de florinfan » 29 Apr 2014, 11:46

Nea Danuteze nu te mai amar atat,sunt multi cunoscatori dar putin stiu! :-@ Daca ar sti lumea cata munca si cate sacrifici faci pentru ca noi pescari sa ne sintim bine cand iesi la pescuit...felicitari pt balta cu toate ca este la inceput de drum,toata stima pt.munca depusa si sper ca sambata sa ajung si eu la lac si o punem de o braila scurta intre noi doi ca sti ca imi place sa ma duelez cu tine.

Avatar utilizator
AlexFI
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 17 Noi 2010, 21:31

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de AlexFI » 30 Apr 2014, 13:16

Ideea cu taxa a fost discutata re-discutata si va mai fi discutata muuult timp de-acum incolo. Nu cred ca vreun patron de balta vine la tine pe strada, iti pune pistolul la tampla si te forteaza sa vii sa pescuiesti la el pe "lighean" :)). Daca aveti alte balti preferate unde va duceti (cum si eu am, cum fiecare are) si va convine pretul, nu vad cine va obliga sa va duceti pe alte balti cu taxe nu stiu cum. In fond si la urma urmei fiecare are dreptul la opinie, insa haideti sa fim putin realisti: nu o sa existe balta cu densitate mare de peste, pesti sariti de 4-5kg, unde sa poti sa iei si acasa (cam cat vrei) totul la o suma de nimic. Daca ar exista o astfel de balta, aceasta nu ar rezista mai mult de o luna, hai doua. O singura recomandare ce as putea sa i-o fac patronului ar fi sa incerce sa atraga si pescarii de feeder prin niste preturi adaptate situatiei lor. Un pescar de feeder vine (in general) doar cu o lanseta si cred ca ar putea sa mai imparta pontonul cu inca un prieten. Un bilet de 50 ron (C&R evident) valabil pentru doi pescari de feeder (cu echipament de feeder) zic eu ca ar fi o idee buna, insa totul ramane la latitudinea dl-ui Marinita. E afacerea dansului si o conduce cum considera ca ar trebui. Din cate am vazut pe aici cred ca voi face o vizita acestei balti saptamana viitoare, moment cand voi reveni cu o parere mai detaliata si poze. Pana atunci scuzati daca am facut offtopic. Fire intinse!

Avatar utilizator
Covrigel
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 28 Mar 2014, 18:40

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Covrigel » 30 Apr 2014, 17:48

buna ideea asta cu feederu, chiar buna:)

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 30 Apr 2014, 19:56

O singura recomandare ce as putea sa i-o fac patronului ar fi sa incerce sa atraga si pescarii de feeder prin niste preturi adaptate situatiei lor. Un pescar de feeder vine (in general) doar cu o lanseta si cred ca ar putea sa mai imparta pontonul cu inca un prieten. Un bilet de 50 ron (C&R evident) valabil pentru doi pescari de feeder (cu echipament de feeder) zic eu ca ar fi o idee buna, insa totul ramane la latitudinea dl-ui Marinita. E afacerea dansului si o conduce cum considera ca ar trebui. Din cate am vazut pe aici cred ca voi face o vizita acestei balti saptamana viitoare, moment cand voi reveni cu o parere mai detaliata si poze. Pana atunci scuzati daca am facut offtopic. Fire intinse!

Aceasta este regula la balta Maia 4 pentru pescarii la feeder
Pot pescui 2 persoane pe un ponton cu 4 feeder (C&R) 50 lei /12h
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 05 Mai 2014, 08:34

Noul locatar al baltii Maia 4
Capturat in data de 2Mai de catre David.
Un frumos exemplar de 10kg
Fişiere ataşate
IMG_20140502_062005[1].jpg
IMG_20140502_061959[1].jpg
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
gabriel1984
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 01 Apr 2014, 16:16

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de gabriel1984 » 10 Iun 2014, 12:34

Va salut cu respect!
As vrea sa vin duminica la un mic pescuit cu "batranul" si as avea o intrebare.Pontoanele se pot rezerva sau este regula cine cum vine isi ocupa pontonul?
Va multumesc frumos

Avatar utilizator
gabriel1984
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 01 Apr 2014, 16:16

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de gabriel1984 » 11 Iun 2014, 11:59

Va salut!
Am si eu o intrebare.Eu dau cu 4 lansete,imi platesc taxa de 100 de lei,ceea ce e corect.Tatal meu ar vrea sa dea cu doua undite.care ar fi taxa pt doua undite?tot 100 de ron?

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 12 Iun 2014, 09:08

gabriel1984 scrie:Va salut!
Am si eu o intrebare.Eu dau cu 4 lansete,imi platesc taxa de 100 de lei,ceea ce e corect.Tatal meu ar vrea sa dea cu doua undite.care ar fi taxa pt doua undite?tot 100 de ron?
nu este nici o taxa in plus fata de cei 100 lei pe care ai achiti pentru 4 lansete.
Deci poate pescui si tatal dvs. fara probleme
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
gabriel1984
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 01 Apr 2014, 16:16

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de gabriel1984 » 27 Iul 2014, 23:21

Nea Dane
Păcat de ce încerci sa administrezi.degeaba te chinui sa faci ceva când Nea Mircea ii lasă pe unii localnici,sau pescari sa facă baie în balta când alți pescari dau la peste.L-am întrebat pe Nea Mircea și a zis ca da el ii lasă.Și noi care vrem sa dam peste de ce sa mai venim la el la balta?e bătaie de joc.îmi pare rău pentru dumneavoastră nea dan marinita

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 01 Aug 2014, 10:29

gabriel1984 scrie:Nea Dane
Păcat de ce încerci sa administrezi.degeaba te chinui sa faci ceva când Nea Mircea ii lasă pe unii localnici,sau pescari sa facă baie în balta când alți pescari dau la peste.L-am întrebat pe Nea Mircea și a zis ca da el ii lasă.Și noi care vrem sa dam peste de ce sa mai venim la el la balta?e bătaie de joc.îmi pare rău pentru dumneavoastră nea dan marinita
Gabi , sa discutat despre acest lucru si nu for mai fi probleme de acest gen.
In acest moment balta trece printr-o etapa de reamenajare in scopul de a se creea facilitati de campare cat mai lejere
Avem in vedere si altele dar TOATE LA TIMPUL LOR. In primul rand iti multumesc ca mi-ai anuntat in acest sens.
Rog toti pescarii care constata nereguli sa-mi aduca la cunostinta situatiile respective pentru a le remedia .
Inca o data MUTUMESC.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
gabriel1984
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 01 Apr 2014, 16:16

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de gabriel1984 » 01 Aug 2014, 13:20

Eu sper sa fie as,deoarece nea Mircea a zis ca el ii lasă.păcat,pt ca am văzut ca vreți sa faceți multe pt noi pescarii.dar dacă va fi asa voi reveni cu cea mai mare placere.
PS.am fost la nea Titi,va mulțumesc

Avatar utilizator
gabriel1984
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 01 Apr 2014, 16:16

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de gabriel1984 » 12 Feb 2015, 19:03

Nea Danut,
Pe Maia 4 se mai fac îmbunătățiri? Ceea ce am văzut este ca sa îngrădit doar

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de carapavel florin » 16 Feb 2015, 21:59

Salut ar fi binevenita inca o balta buna pentru pescarii de crap ca de petarde(genul care spun ca populeaza cu ..tone si te duci si pierzi si timp,cheltui si bani aiurea iti mai faci si nervi ca nu ai un tac toata ziua ,ps: de caras brichetar este satula lumea ) suntem satui asa ca la mai mare si asteptam noutati ..........

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de Marinita » 28 Apr 2015, 08:33

Balta Maia 4 este inchisa pescuitului anul acesta.
Nea Mircea a zis ca o va amenaja si o va deschide cand va fi gata.
Eu am ramas doar ca si colaborator .
In cazul organizarii unor concursuri de pescuit sportiv sau TEAM BUILDING atunci ma voi ocupa de organizarea acestora.
Pana atunci am luat in administrare balta din comuna Gruiu LA DA-I BATAIE :))) (judetul Calarasi pe soseaua Oltenitei,imediat dupa comuna Frumusani)
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: Balta MAIA 4

Mesaj de hannibal » 29 Apr 2015, 21:14

ce sa mai amenajeze ? pe dracu! s-a dus si asta ! pacat ca incepuse promitator. la noi doar cateva balti (le numeri pe degetele de la maini ) sunt cu adevarat bune pentru pescari, restul doar afaceri . toate sunt afaceri dar unele isi recompenseaza pescarii cu capturi si sunt amenajate cum trebuie ,patronii arata respect pescarilor si le ofera conditii bune . adica dai un ban dar primesti ceva in schimb restul bataie de joc si japca.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”