BALTA SANPAUL C&R

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alin pitters
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 15 Iun 2013, 21:25

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de alin pitters » 12 Sep 2013, 20:28

O noua partida de 48 de ore pe Sanpaul impreuna cu Istvan, am prins pesti frumosi, trebuie sa recunosc ca cei mai multi si mai mari i-au apartinut lui :), am pozat pe cei mai ... ,,pozabili''

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
alin pitters
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 15 Iun 2013, 21:25

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de alin pitters » 23 Sep 2013, 19:31

O centralizare a celor mai frumosi prinsi la concursul din acest wekeend in zona mea

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
soni
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 22 Feb 2012, 11:35
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de soni » 02 Oct 2013, 09:16

da intradevar este o balta bunicica chiar daca este departe de "tancabesti de ardeal"avand in vedere densitatea cat si media de peste destul de scazuta
cu toate acestea singura problema este pretul care este destul de piperat , conducerea ar putea lua in calcul o revizuire a pretului , cu siguranta ar creste si numarul pescarilor chiar daca si distanta de la brasov este destul de mare
mentionez ca este o parere personala si nu doresc intrarea in polemica cu nici unul din utilizatori
fire intinse!

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lucfish » 02 Oct 2013, 23:00

Șoni, cu siguranță suma de 150 lei este foarte mare ptr o partidă de 24 de ore. Administrația acestei bălți practică cele mai mari prețuri din România după Tâncăbești, chiar mai mult decât balta de la Arad- Șacal, unde sunt mustăcioși de minim 10 kg și 28,5 kg, o difeferență exorbitantă la raportul calitate-preț!!! Cred că o scădere substanțială a prețului ar face mulți crăpari din zona BV și nu numai, să frecventeze această baltă!!! La concursurile anterioare s-a dovedit că media peștilor nu este atât de mare cât se scrie, se fotografiază și se publică pe acest site!!! Nu doresc să intru în polemici, am aceeași părere cu Șoni și cu siguranță nu voi răspunde provocărilor. Cu respect Lucian BV. **==

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Exo_luci » 09 Oct 2013, 10:18

Salutare

Scriu si eu aici cateva randuri chiar daca nu am fost pe balta la placere si doar la un singur concurs...

Sunt de acord si eu cu balti mai linistite unde sa nu stai inghesuit pescar langa pescar si sa ai liniste , nu mai zic sa mai traga si cate un "ciortan" peste 10 kile din cand in cand...dar balta de la Sanpaul are o taxa prea mare pentru ce ofera...
Din ce am inteles sunt cateva locuri mai bune pe balta care prind , dar nici aici nu am vazut crapii aia peste 14 kile..or fii ei mai mofturosi dar nici chiar asa..700 kile pe hectar? asta poate daca se mai baga inca pe cat peste este...

Sunt sigur ca si administratia si-ar dorii mai multi pescari mai ales in cursu saptamanii cand balta e aproape goala , dar la pretul asta si la cum merge tara si in zona in care e situata balta ma indoiesc...

Suntem foarte multi care mergem la pescuit la placere cate 2 la 4 bete , ca din acest motiv se numeste placere sa ma relaxez cu un prieten la o bere..si nu se ocupa nimic in plus vorba cuiva de mai sus , e ca si cand am sta la cinema pe acelasi scaun.. Dar pentru 48 de ore 400 ron taxa+ minim 400 ron (bile , o nada , un carlig ...)+200 ron mancare bautura+drum+ tigari deja sare calul....

Mai aruncati un ochi si voi prin Ungaria , la ei cum se poate...Nakykallo e un exemplu pentru toti proprietarii de lacuri din Ro ...conditii excelente(casute , frigider , microunde ,terasa acoperita, barca , ponton , etc+ multi crapi over 10 si destui over 20) toate astea la un pret de 300E ,4 nopti,6 bete, care se poate impartii la 4 pescari.....dar cred ca la noi mai e mult pana acolo..


p.s. E o parere personala si sper ca la anul sa gasim un pret mai mic , sau mult mai multi over 10 la acelasi pret+conditii

Avatar utilizator
Emilian
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 11 Dec 2007, 18:51
Localitate: MiercureaCiuc

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Emilian » 17 Oct 2013, 19:30

O ultima partida de pescuit pe frumoasa balta Sanpaul petrecuta in perioada 11-13.10.2013, ne-a adus satisfactia capturarii unei frumoase stiuci(8kg), precum si a unui numar de 5 crapi peste 10kg a unuia de 5kg si 2 platici mari. Una peste alta chiar daca pestele nu ne-a prea suparat(am dormit foarte bine noaptea) cauzele zic eu, fiind datorate racirii bruste a apei de cu o saptamana in urma cand in zona a nins, a fost o partida superba pentru sfarsitul de sezon 2013 al echipei noastre, sambata inregistrandu-se temperaturi de 24 grade C. Multumim intregului personal care administreaza balta, paznicilor precum si domnului Istvan.

Era sa uit, stiuca a fost prinsa de pe standul 6 la boilies.
Fişiere ataşate
WP_20131017.JPG
WP_20131017 1.jpg
"Pescuim din pasiune"

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de gimi_mures » 21 Noi 2013, 01:26

O ultima iesire pe anul acesta pe Sanpaul.Partida a durat 48 ore, iar nadirea s a facut cu bile tari carpplus.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lukacs claudiu » 19 Feb 2014, 18:52

Azi am avut o discutie cu Administratia balti ... se va face o populare cu 3 tone de peste .
Pescuitu se va deschide in luna martie in functie de vreme.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Exo_luci » 20 Feb 2014, 15:39

Speram sa vedem si ceva poze , filmari.... **==

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lucfish » 21 Feb 2014, 16:45

Claudiu, prețuri, abonamente pe anul 2014?

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Exo_luci » 26 Feb 2014, 14:38

Lipsa totala de interes din partea administratiei...probabil ca le merge foarte bine **==

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lukacs claudiu » 12 Mar 2014, 18:18

Incepind cu data de 17.03 2014 se poate pescui pe balta de C&R.

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lukacs claudiu » 12 Mar 2014, 18:19

Exo_luci scrie:Speram sa vedem si ceva poze , filmari.... **==
O sa punem poze cu toti pesti .

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de OvidiuBV » 13 Mar 2014, 13:28

Sa schimbat ceva fata de anul trecut?
Preturi ceva. Multumesc frumos si o zi buna
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Marian Tomescu
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 24 Iun 2012, 13:50
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Marian Tomescu » 13 Mar 2014, 22:32

Pe site-ul lor preturile sunt la fel ca anul trecut..... Pacat, mai bine te duci la Moara Vlasiei cu 80 de lei decat cu 150 la Sanpaul..
Dar poate se schimba ceva. Depinde ce se vrea.
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”