BALTA SANPAUL C&R

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de bucuka » 03 Mar 2015, 15:39

Subscriu la cele de mai sus. Ar trebui sa-si faca un club privat, ceva cu circuit inchis si sa nu mai amageasca pe oricine. Sa nu fiu gresit inteles, dar este inutil a-ti face reclama pe un forum public, cand tu te adresezi unei categorii foarte reduse de pescari. N-au decat sa-si invite gratis campionii, sa-si testeze tonele de nada primite gratis, oricum politica lor nu poate fi alta caci n-au cum sa lase sa dea navala toti pescarii. Este de inteles, sunt putine standuri, e o balta elitista si se adreseaza unei categorii de pescari din care eu personal si multi altii nu facem parte si anume cei care-si permit sa arunce 200-300 euro pe week-end sau cei care obisnuiesc sa mearga pe "protocol". Altfel, din a mea parte, sa li se-ngrase "dulapurile" pana or plezni.

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de lucfish » 03 Mar 2015, 23:15

Bucuka, după terminarea concursului organizat de Levi din anul 2014(CUPA BEST 7 SÂNPAUL), am stat de vorbă cu administratorul bazinului piscicol întrebându-l pe acesta de taxele foarte ridicate pe care le practică. Acesta mi-a spus că membrii bazinului care au plătit taxa în valoare de 200 lei pe an, plătesc la fiecare partidă de 24h câte 100 lei, sens în care era foarte mulțumit de managementul practicat. De asemenea acesta mi-a mai spus că prin practicarea taxei de 150 lei descurajază venirea pe baltă a undițarilor și crătițarilor. I-am spus și punctul meu de vedere, care s-a rezumat la găsirea unei modalități, soluții prin care să diminueze nesubstanțial taxa , adică 100 lei de pescar pe 24 h, fără a solicita taxa de 200 lei(membru), deoarece aproape toate bălțile consacrate din România practică astfel de prețuri. Administratorul mi-a spus că va analiza ideea mea și că în anul 2015 va lua în calcul micșorarea taxei doar în cursul săptămânii. Poate își aduce aminte de discuția precizată anterior și va rezolva problema cu taxa (măcar în cursul săptămânii), astfel încât să pescuim și noi pescarii cu posibilități materiale mai reduse, pe această superbă baltă. Cu respect, Lucian BV.

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de bucuka » 04 Mar 2015, 13:53

multumesc de lamuriri lucfish, am spus si mai sus inteleg perfect pozitia si politica lor, cu atat mai mult cu cat au o valoare in balta aia, am subliniat doar cu prea mult patos, poate, ca nu-i pentru oricine...

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de georgemarian » 04 Mar 2015, 18:12

Macar aici sunt multi pesti mari...de magura ce sa mai zicem?au niste taxe de cr in weekend..

Avatar utilizator
adorjanii
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 23 Iul 2013, 15:10

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de adorjanii » 19 Mar 2015, 11:32

Datorita asezarii geografice si a climatului, sezonul la Sanpaul se va deschide in data de 20 martie. Rezervarile se pot face pe site-ul societatii, pentru mai multe informatii ma puteti contacta la nr 0730 024 740.
In perioada imediat urmatoare vom revenii cu noi informatii referitoare la o noua populare cu crapi intre 10 si 16 kg.

Va asteptam!

Avatar utilizator
horica85
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 12 Apr 2014, 08:05

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de horica85 » 21 Mar 2015, 19:15

Dl. adorjanii sau cine poate raspunde se poate pescui pe balta nr.2 sau mai exact de ce nu se poate pescui la fel ca pe (sit natura 2000)

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de gimi_mures » 24 Apr 2015, 22:47

In perioada 17-19 aprilie 2015 am iesit si eu pe Sanpaul pentru prima data in acest an.
Pe o vreme rece, ploioasa, cu vant si in mai putin de 36 ore am reusit sa pun pe saltea un numar de 10 bucati de crap cel mai mic avand 10 kg si cei mai mari 14.5 kg si 14.8 kg.
Din nou balta de la Sanpaul nu se dezminte, oferindu-mi capturi frumoase intr-un interval de timp foarte scurt.
Fişiere ataşate
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
frosty
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 18 Apr 2013, 10:11
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de frosty » 29 Apr 2015, 16:06

Felicitări, frumoase exemplare. Se poate standul si nada la care a răspuns?

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de gimi_mures » 29 Apr 2015, 21:55

frosty scrie:Felicitări, frumoase exemplare. Se poate standul si nada la care a răspuns?
Salut.
Multumesc.
Am fost pe standul nr. 2.
Am folosit doar boilies pe baza de faina de peste cu aroma de belachan.
Montura a fost "om de zapada" cu bile tari de 16-18 mm si pop-up de fructe.
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
Emilian
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 11 Dec 2007, 18:51
Localitate: MiercureaCiuc

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Emilian » 11 Mar 2017, 18:10

Ceva noutati pentru anul 2017?
Imbunatatiri, tarife, pontoane , facilitati, pesti, etc..?
"Pescuim din pasiune"

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”