Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 30 Ian 2010, 18:30

pe balta Chiroiu 4 -GREEN LAKE se va organiza o etapa a campionatului national de crap.Organizator Clubul Sportiv Green Lake :)

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 02 Feb 2010, 20:05

COPY

In sedinta APCR desfasurata la Sinaia , 30 ianuarie 2010 , toti membrii prezenti au apreciat in mod deosebit deschiderea catre competitie , fara obligatii si constrangeri catre un anumit nivel final al CN ; concret, prin vot unanim, membrii APCR au hotarit si s-a notificat si in procesul verbal de sedinta, faptul ca ..finala CN din anul 2011 se va desfasura pe balta Chiroiu 4. --
Intreaga asistenta a fost placut impresionata si a votat ca atare pentru balta Chiroiu 4 in anul 2011 , urmare unei expuneri profesionale , foarte documentata , a d-lui George Alexandru , care a stiut sa aduca in evidenta - noutatea , specificul , ineditul , densitatea piscicola , provocarea unei balti noi , precum si implicarea deosebita a proprietarului, dl. Valer Russu, in ceea ce priveste deschiderea catre APCR si pescuitul C&R.
Urmeaza ca in zilele ce vin sa semnam protocolul intre APCR si dl.Valer Russu, cu privire la finala CN 2011.

_________________
Costel Stanila
Presedinte APCR
Membru C.S.Senior Crap

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 06 Apr 2010, 19:45

Am incercat sa pun o poza ...
Fişiere ataşate
DSC_0050.jpg

Avatar utilizator
v2010
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 06 Apr 2010, 13:07

Re: Intamplare de Chiroiu

Mesaj de v2010 » 06 Apr 2010, 21:52

Costi P scrie:
premio scrie:Imi place Chiroiu. Imi place pt ca acolo ma simt linistit; minic nu ma stresseaza - poate doar agatatura. Ies doar cate 12 ore pt ca timpul nu imi permite asa ca sambata fiind ies cu 2 prieteni pe Chiroiu. Ne instalam la ora 6 pe capatul din amonte intre rulota si buda - eu in mijloc iar ei in stanga si dreapta mea. Prietenul din stanga pentru prima data pe Chiroiu.

Pe la 9 apar 4 masini pline ochi care se aseaza chiar in fata rulotei. Petrecere in toata regula ... Tatici, mamici, copii ... toti dotati cu "instrumente" de pescuit. Taticii cu lansete, mamicile si copiii cu undite. Timp de 2 ore la fiecare 5 minute (invariabil) cate un component al trupei informa asupra insuccesului - "N-am priiiiiins !". Toti .... X-( pe rand ....

Nici noi nu prea aveam activitate ... apa scazuse f mult ... agatatura cat cuprinde ... doar 2 ciortani eliberati spre dezamagirea si totala dezaprobare a petrecaretilor unditari.

In jur de 12 prietenul din stanga ramane in 3 secunde fara o lanseta - smulsa de pe picheti instant (mulineta fara baitrunner si cu frana stransa cam tare). Se uita in zare dupa coada de pluta a lansetei ce avea un traseu sinuos spre malul din fata.

Ce facem !?! ~x( ~x( Am scos o lanseta afara cu intentia de a desface rigul, a pune un plumb de 120g si de a incerca o lansare la "punct fix" - coada lansetei. Pana sa apuc eu sa fac treaba asta - unul din grupul de petrecareti ce urmarise toata isprava executa cu succes miscarea - agata cu o lanseta coada lansetei prietenului meu. Dupa 5 minute lanseta pierduta e adusa pe mal spre fericirea amicului si surpriza pestele era inca agatat de ea. Dupa inca 5 minute iese si crapul atasat. Era de peste 5 kg - va las pe voi sa apreciati din poza ....

Motivul pentru care nu am putut sa il cantarim a fost un alt membru al grupului de petrecareti care in 2 timpi si 3 miscari a decis ca pestele va lua calea portbagajului - rationament "noi ti-am recuperta lanseta deci si pestele care era in ea e tot al nostru". Abia am apucat sa il fotografiez (in mainile respectivului) ca a si ajuns in lada frigorifica ascuns sub pungile de mancare.

Am plecat inapoi spre lansetele noastre cu un gust amar si scrasnind din dinti. Nu puteam sa facem prea mare scandal (noi 3 - ei 16) si am tacut. I-am dat un SMS lui Mauru si unul lui George - care poate sa confirme.

A venit Mauru, a eliberat crapul si l-a trimis pe respectivul acasa.

Sambata a continuat cam trist - cu ceva procese de constiinta ... "poate nu trebuia sa il parasc", "dar totusi e o balta frumoasa"," i-am stricat week-endu omului", "e C&R totusi " ... samd ....

Atasez si poza cu crapul in mainile celui ce l-a pus la pastrare.
Poate daca facem un webalbum cu mutrele lor si nr lor de inmatriculare nu vor mai fi acceptati de administratorii baltilor ... poate ...

bine lucrat, bine gandit =D>
Exista cativa ........... care nici macar nu au ajuns la rangul de mucosi dar se cred mari pescari !!! Si uite asa cu o lansenta imprumutata si impreuna cu un amic bun prieten cu patronul baltii, ajung unii sa doarma linistiti la pescuit , in timp lanseta pluteste pe mijlocul baltii …
Intamplarea face ca in acel moment sa ma aflu si eu pe balta si sa asist la interaga scena
Din pacate “marele pescar “ a uitat sa faca niste precizari :
1. Nici macar unul din cei 3 din grupul povestitorului nu a incercat sa scoata lanseta ce plutea linistita ! Probabil inca dormeau visand la marea captura! Dar e de inteles ca fiind a doua oara pe balta , erau intr-o situatie fara solutie pt. ei. Probabil pescarii care citesc povestirea ta, rad pe infundate …de ‘marele pescar‘ care s-a trezit cu lanseta in mijlocul baltii si prietenii lui schimbau plumbul …oare la ce ?!? a…daaa ... din cate imi amintesc eu dadeau toti 3 cu acceasi lanseta =)))), si cand s-au trezit unul din ei improviza o noua ‘lanseta’ punand guta pe o sticla …
2. Orice pescar ar fi a jutat un alt pescar , asa ca lanseta a fost scoasa fara nici un fel de rugaminte din partea celor 3 …din pacate s-a dovedit ca exista si oameni care nu merita nici un fel de atentie! Ai uitat sa spui ca lanseta ti-a fost scoasa dupa o singura aruncare , nu stiu de ce ii spun “lanseta “ ca era de fapt un jaf , imprumutata sau gasita pe undeva pe balta (abandonata de cineva)!
3. In momentul in care jaful de lanseta impreuna cu crapul au fost scose din apa, au aparut si cei 3 “mari pescari” sa faca poze cu crapul care de fapt si de drept era al lor. Cel care a scos lanseta din apa l-a intrebat pe pustiul ca se poza de zor cu crapul daca il vrea . Raspunsul lui a fost : “Nu , nu-l vreau, faceti ce vreti cu el , eu va multumesc ca mi-ai scost lanseta din apa, !” Dar abia acum citind povestirea aflu ca ei vroiau pestele ?!? oare pt ce ? sa-l elibereze ;))) sau sa-l opreasca ? ca doar erau prietenii patronului si se putea nu ?!? Si cum era pestele vostru de ce nu ai zis :”Da este al meu hai sa-l eliberam ca asta e regula baltii !”
Le era frica de bataie =))))))))) ii bateau “copiii si mamicile” de pe balta ! =))))
Cat despre poze, pune pe net poze cu voi ca sa va scuipe toti pescari in semn de recunostinta pt gestul vostru eroic !
Lasa incolo mustrarile de constiinta, e mai important pt voi ca in urma SMS-uli ati capatat inca o partida de pescuit gratis!
Va astept cu greata si anul asta tot pe Chiroiu …turnatorilor ! :P:P:P

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mih_IL » 15 Apr 2010, 14:44

Sambata 17.04 , prin amabilitatea d-lui Valer Rusu, voi fii pe acest colt de rai. Sper sa pot posta rezultatele chiar daca voi face o partida fulger. Inca o data mii de multumiri>
I love carp!

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mih_IL » 19 Apr 2010, 16:42

Multumiri pentru partida domnului Valer Rusu si lui Dan . Trei trasaturi, unul ratat, unul scapat la mal, unul scos, nenadit, neplantat.
http://s933.photobucket.com/albums/ad17 ... hail/cucu/
I love carp!

Avatar utilizator
premio
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 09 Sep 2009, 14:16

Re: Chiroiu 4

Mesaj de premio » 20 Apr 2010, 01:18

@v2010

apreciez efortul de a iti face cont special pentru a ma ameninta.
pentru greatza - incearca un Emetiral.
pentru memorie - nu mai incerca nimic.

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 20 Apr 2010, 22:09

In perioada 23-25 aprilie balta va fi inchisa pescuitului recreativ,balta gazduieste concursul de pescuit sportiv la crap Cupa Pescarilor Sportivi ed 1 organizata de clubul Green Lake.

Va multumim pentru intelegere.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mike_carp » 22 Iun 2010, 22:06

Pun si eu o poza, chiar daca a fost facuta in urna cu aprox o luna jumate, dar nu am avut net si sper sa intelegeti.

Imagine

Imagine

Pestele a avut 16.5kg si a fost prins la doua bile The Source- homemade cu o miva punga solubila de pelete.
crafty carper
Mihai Tomescu

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de gor965 » 10 Iul 2010, 21:13

:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iorgu » 10 Iul 2010, 22:36

Foarte frumoasa prezentare George, onoare adminilor baltii si celui care a imortalizat si realizat fotomontajul =D>
Am o rugaminte mare de tot: te rog mult sa-mi spui si mie cum se numeste melodia si interpreta de la fondul sonor. M-a uns la suflet pe toata perioada vizionarii fotomontajului. Am stat ca hipnotizat @-) si m-am simtit total relaxat dupa o zi foarte grea.
Te rog sa nu razi de mine si insist cu cerera mea. Iti multumesc mult de tot :"> Scuza-ma daca sunt off-topic :-h
Ocroteste natura, merita!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de gor965 » 10 Iul 2010, 23:19

iorgu scrie:Foarte frumoasa prezentare George, onoare adminilor baltii si celui care a imortalizat si realizat fotomontajul =D>
Am o rugaminte mare de tot: te rog mult sa-mi spui si mie cum se numeste melodia si interpreta de la fondul sonor. M-a uns la suflet pe toata perioada vizionarii fotomontajului. Am stat ca hipnotizat @-) si m-am simtit total relaxat dupa o zi foarte grea.
Te rog sa nu razi de mine si insist cu cerera mea. Iti multumesc mult de tot :"> Scuza-ma daca sunt off-topic :-h
Toate pozele imi apartin ... montajul deasemenea ...coloana sonora este o melodie in stil ambiental cu influente hindi a lui Karunesh ,Punjab se numeste ! Mai multe despre muzica asta : Aici !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iorgu » 10 Iul 2010, 23:36

George, am vazut genericul si tocmai de aceea mi-am permis fara nici un fel de ,,periuta'' sa fac acele afirmatii.
Am intrat unde mi-ai sugerat si te asigur sincer ca acest gen de muzica ambientala cu acele benefice influente este la sufletul si inima mea. ODC-ul este mic copil pe langa ce am gasit AICI. Duminica sunt liber si am ceva de lucru cu inregistrarea pe memory stik-uri. M-am asigurat de muzica odihnitoare pentru mult timp. Cred ca asa ceva dorea sufletelul meu. Mii de multumiri =D> =D> =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: Chiroiu 4

Mesaj de florinpopescu2003 » 01 Aug 2010, 14:45

ziua buna sunt nou pe acest forum si am o intrebare referitoare la chiroiu 4. pot pescuii la lanseta normal respectand toate conditile din regulament .cu stima

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 01 Aug 2010, 16:48

Noaptea nu pescuiesc decat membrii cluburilor si cei care au o recomandare sau pescuiesc alaturi de membrii clubului Green Lake .Alte informatii pe forumul baltii chiroiu4greenlake

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”