Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 20 Ian 2009, 11:03

Cam ce "dulapi" or hiberna pe sub picioarele celor din fotografii?!? :-??
Vine ea primavara si o sa le dam o intalnire asa mai indeaproape,sa le vedem lungimea....mustatilor!
:))
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 04 Feb 2009, 03:44

Mi-au parvenit niste informatii din sursa foarte sigura,ca in afara de popularea facuta aici,"batranii" baltii stau undeva pe la 20 si ceva de kg!
Pai eu zic ca asta e o capcana,oameni buni....ce facem daca dam si noi cu undita si vine un ten de 10-15 sau chiar mai mare?Eu zic ca trebuiesc alese cu grija sculele pt concursul din aprilie la stationar ,am aflat de asemenea din sursa sigura,ca a incercat cineva sa pescuiasca acolo la undita si s-a lasat cu victima omeneasca,a venit batranul ten,mare,gras si...triumfator l-a lasat pe bietul pescar,mort.... =P~ =P~ de oftica si cu linia rupta!!!
D-aia ma gandeam eu ca daca-i pun o montura acolo unde e "X"-ul,nu se poate sa nu pice vreun dulap ceva,si poate il aduc la mal sa-i vad moaca,mai ales ca se aude ca n-ar fi mai mult de 50 metri distanta medie de la care tre sa-l aducem ca sa facem cunostinta cu "Maria sa"!
Fişiere ataşate
Exact in botul lui,nu?
Exact in botul lui,nu?
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Rica pescaru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2009, 12:02

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Rica pescaru » 04 Feb 2009, 12:50

dan _city_center scrie:
Marinita scrie:
Ricardo scrie:Cand putem vedea emisiunea pe site ca deja nu mai am rabdare?
incearca de azi!
=)) :)) @-) @-) iepuri si fire moi din partea lui Nicu[cyti center rampa 2 :-c :-c

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 04 Feb 2009, 13:18

iepuri si fire moi din partea lui Nicu[cyti center rampa 2 ...??? =P~ :-?? :-?? :-?
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de elby_82 » 04 Feb 2009, 19:15

Iulian am o intrebare. Daca doresc sa merg pe Chiroiu cu cele mai bune intentii si un adept infocat al sistemului C&R, pe mine cine ma recomanda? Nu sunt membru in nici un club iar de cunoscut pe cineva nici vorba.

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 05 Feb 2009, 00:12

elby_82 scrie:Daca doresc sa merg pe Chiroiu cu cele mai bune intentii si un adept infocat al sistemului C&R, pe mine cine ma recomanda? Nu sunt membru in nici un club iar de cunoscut pe cineva nici vorba.
Iulian am o intrebare. Daca doresc sa merg pe Chiroiu cu cele mai bune intentii si un adept infocat al sistemului C&R, pe mine cine ma recomanda? Nu sunt membru in nici un club iar de cunoscut pe cineva nici vorba.

Asteapta putin - o sa se publice regulamentul ...

Se lucreaza pe balta pentru organizarea concursului din mai si se pune la punct si sistemul de paza si supraveghere a baltii. Cand se incalzeste putin si se va "deschide" accesul la balta o sa fie toate detaliile puse la punct. :D

Tuturor care isi vor manifesta interesul pentru aceasta balta le voi furniza pe forum contactele persoanelor desemnate de proprietar pentru a se ocupa de organizarea partidelor de pescuit in 2009.

Numai bine ! :-h
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 05 Feb 2009, 02:33

elby_82 scrie:Iulian am o intrebare. Daca doresc sa merg pe Chiroiu cu cele mai bune intentii si un adept infocat al sistemului C&R, pe mine cine ma recomanda? Nu sunt membru in nici un club iar de cunoscut pe cineva nici vorba.
Eu,unul n-am nimic impotriva sa te iau cu mine,insa dupa cum spune si Master,trebuie sa vad ce si cum cu regulamentul,apoi vorbim despre restul....De retinut insa,ca daca mergeti cu cineva din club sa zicem,veti putea pescui...oricine!
Avem acest forum,putem lansa invitatii cu totii si vedem ce si cum..
De asemenea,putem fi abordati si pe alte balti ori prin concursuri,vedem cu cine vb si apoi...e zic eu in regula!
Dar ,principalul factor de decizie,ramane administratorul baltii!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Trofim Cristian » 05 Feb 2009, 03:06

Salutare.
In urma unei convorbiri cu Dl Valer la sedinta si la telefon,am stabilit ca de joi si pana duminica sa fiu prezent acolo la o prima partida de pescuit la crap impreuna cu un prieten si cu Gabi Neamtu...poate si Soare....intr-un cuvant cu echipa din acest an.
Am rezervat 3 locuri la apa mare cu adancimea medie de 3 m si cu gropane unde apa ajunge la 5 m,cu plauri si ce o mai fi pe acolo.
Sper sa facem o surpriza placuta asa cum s-a intamplat si pe alta balta.
Am inteles ca de sambata vor fi prezenti si alti membrii ai clubului.
C.S Green Lake

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Teddy » 05 Feb 2009, 09:48

90 % vin si eu sambata :D . Cristi, pot sa te sun vineri pentru informatii ? Dau si o bere ;)
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 05 Feb 2009, 09:59

Teddy scrie:90 % vin si eu sambata :D . Cristi, pot sa te sun vineri pentru informatii ? Dau si o bere ;)
Eeeee...... :O :O [-x nu e dreeept... :(( :((
De ce n-am si eu sansa asta sa pot fi liber in week-end?!?!?!
Stau la munca si :(( :(( bocesc cu gandul ca voi sunteti acolo....
Uf...ce aiurea!Astept cu nerabdare poze de la aceasta partida,sper sa nu fiti "zgarciti" la fotografii!
Fire-ntinse si drilluri cu balauri cat mai mari,va urez!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Marinita » 05 Feb 2009, 10:08

Trofim Cristian scrie:Salutare.
In urma unei convorbiri cu Dl Valer la sedinta si la telefon,am stabilit ca de joi si pana duminica sa fiu prezent acolo la o prima partida de pescuit la crap impreuna cu un prieten si cu Gabi Neamtu...poate si Soare....intr-un cuvant cu echipa din acest an.
Am rezervat 3 locuri la apa mare cu adancimea medie de 3 m si cu gropane unde apa ajunge la 5 m,cu plauri si ce o mai fi pe acolo.
Sper sa facem o surpriza placuta asa cum s-a intamplat si pe alta balta.
Am inteles ca de sambata vor fi prezenti si alti membrii ai clubului.

Cristi am vorbit cu Valer si se pare ca o sa fim mai multi care vom pescui , poate ramanem pana Duminica seara.Sper sa nu ploua prea tare Deci vin si eu. :))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 05 Feb 2009, 10:34

Marinita scrie:
Trofim Cristian scrie:Salutare.
In urma unei convorbiri cu Dl Valer la sedinta si la telefon,am stabilit ca de joi si pana duminica sa fiu prezent acolo la o prima partida de pescuit la crap impreuna cu un prieten si cu Gabi Neamtu...poate si Soare....intr-un cuvant cu echipa din acest an.
Am rezervat 3 locuri la apa mare cu adancimea medie de 3 m si cu gropane unde apa ajunge la 5 m,cu plauri si ce o mai fi pe acolo.
Sper sa facem o surpriza placuta asa cum s-a intamplat si pe alta balta.
Am inteles ca de sambata vor fi prezenti si alti membrii ai clubului.

Cristi am vorbit cu Valer si se pare ca o sa fim mai multi care vom pescui , poate ramanem pana Duminica seara.Sper sa nu ploua prea tare Deci vin si eu. :))
:(( :(( :(( ~x( ~x( ~x( :(( :(( :(( :-SS :-SS ~x( ~x( :(( :((
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mih_IL » 05 Feb 2009, 11:10

Daca e vorba de acest weekend, ne vedem pe balta ( eu in calitate de vizitator ) , daca imi permiteti?
I love carp!

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de elby_82 » 05 Feb 2009, 21:28

Lasa iuliane ca vine si vremea noastra.Daca ramane invitatia valabila as fi onorat sa fur cat mai multe informatii din experianta ta. Mai ales pe o balta "virgina".

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Marinita » 05 Feb 2009, 22:23

mih_IL scrie:Daca e vorba de acest weekend, ne vedem pe balta ( eu in calitate de vizitator ) , daca imi permiteti?
Daca doriti sa vizitati balta si pescarii sunteti bineveniti.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”