Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dianu marin catalin » 18 Feb 2011, 14:00

si cine nu are recomandare ce face,de unde poate face rost de o recomandare?,daca nu cunoaste pe nimeni din staful balti sau din competitori care participa la concursuri???

Avatar utilizator
_lulupescar_
senior
senior
Mesaje: 430
Membru din: 20 Iul 2008, 18:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de _lulupescar_ » 18 Feb 2011, 15:27

iulian petre scrie:Taxe 2011 Chiroiu4/Green Lake

50 ron/24 ore /4 lansete C&R
80 ron/12 ore /4 lansete cu retinere de 5 kg de crap sub 4 kg
30 ron/12 ore /3 undite cu retinere de 10 kg caras si albitura


20 ron/24 ore /4 lansete (luni-vineri)-membrii clubului Green Lake
40 ron /24 ore /4 lansete (vineri -duminica )-membrii clubului Green Lake .

eventualii insotitorii al pescarului au aceleas drepturi si nu platesc nimic in plus .
La pescuit de noapte (24 ore) trebuie recomandare daca nu faceti parte din cluburile sportive partenere .Se va popula in prima "faza" balta cu 3 tone de crap urmand sa vedem daca este de ajuns . Balta o sa intre in curs de amenajare si sper sa fie gata pana incepe sezonul de pescuit .
Personal nu sunt de acord cu retinerea de peste dar trebuie balta sa-si acopere cheltuielile curente si din C&R nu se poate acoperii deocamdata ..... [-x . Tot e bine ca pestele vechi ramane in balta el fiind cu media de peste 4 kg .

Eu cred ca sunt taxe rezonabile ....! Taxa la rapitor ramane la fel .

Dupa ce se pun ultimele detalii legate de regulament o sa apara comunicatul oficial care contine mai multe detalii .
cred ca este vorba despre doar 1 insotitor/1pescar,nu 10 insotitori si 1pescar.
in rest super taxe.
va asteptam cu placere pe CHIROIU4

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 18 Feb 2011, 15:28

dianu marin catalin scrie:si cine nu are recomandare ce face,de unde poate face rost de o recomandare?,daca nu cunoaste pe nimeni din staful balti sau din competitori care participa la concursuri???
----------------

Cand vrei sa vi ai recomandare de la mine :O . Anul asta o sa ma vezi cam des pe balta .....aproape non-stop .

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 18 Feb 2011, 15:33

am scris repede azinoapte cand am venit de la intrunire . Pescarul care plateste taxa are dreptul sa vina cu insotitori care pot pescuii si ei in limita celor 4 lansete . Adica puteti venii si 5 pescari sa pescuiti pe un bon dar sa nu aveti mai mult de 4 lansete in total si sa ocupati un singur stand **==

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Clabuc » 18 Feb 2011, 16:24

=D> =D> =D> =D> =D> =D> >:D<

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Coleman » 18 Feb 2011, 16:46

iulian petre scrie:Taxe 2011 Chiroiu4/Green Lake

50 ron/24 ore /4 lansete C&R
80 ron/12 ore /4 lansete cu retinere de 5 kg de crap sub 4 kg
30 ron/12 ore /3 undite cu retinere de 10 kg caras si albitura


20 ron/24 ore /4 lansete (luni-vineri)-membrii clubului Green Lake
40 ron /24 ore /4 lansete (vineri -duminica )-membrii clubului Green Lake .

eventualii insotitorii al pescarului au aceleas drepturi si nu platesc nimic in plus .

La pescuit de noapte (24 ore) trebuie recomandare daca nu faceti parte din cluburile sportive partenere .Se va popula in prima "faza" balta cu 3 tone de crap urmand sa vedem daca este de ajuns . Balta o sa intre in curs de amenajare si sper sa fie gata pana incepe sezonul de pescuit .
Personal nu sunt de acord cu retinerea de peste dar trebuie balta sa-si acopere cheltuielile curente si din C&R nu se poate acoperii deocamdata ..... [-x . Tot e bine ca pestele vechi ramane in balta el fiind cu media de peste 4 kg .

Eu cred ca sunt taxe rezonabile ....! Taxa la rapitor ramane la fel .

Dupa ce se pun ultimele detalii legate de regulament o sa apara comunicatul oficial care contine mai multe detalii .
Felicitari tuturor celor care au participat la stabilirea acestor taxe,dar in mod special celui care finanteaza aceasta balta se vede ca este un om de nota 10 care tine cont de parerea noastra,respect. =D>

P.S. taxa pentru 12ore/c&r nu este,un 30ron cred ca este ok?macar acum pentru perioada asta mai rece(martie)
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
bogdan0204
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 10 Mar 2008, 14:14

Re: Chiroiu 4

Mesaj de bogdan0204 » 18 Feb 2011, 18:01

Salutare si felicitari pentru initiativa si cu siguranta veti castiga foarte multi clienti si in acelasi timp membri ai clubului vostru de pescuit!!! ;)
Sper ca prin aceasta initiativa sa mai revina si alti administratori/concesionari cu picioarele pe pamant caci traim vremuri grele mai ales pentru un hobby/manie destul de costisitor.
Asta este cea mai buna modalitate de a promova C&R prin taxe mici nu alte vrajeli deoarece pana la urma pestele se intoarce teafar in balta.
O sa fie foarte dificil sa gasesti loc de pescuit la un astfel de pret fara concurenta dar nu imi pare rau si sper sa reusesc sa fac macar o partida de 24 h pe 2011 ptr ca timpul nu imi prea permite. Indiferent ca ajung sa pescuiesc sau nu aici este extraordinar ce faceti acolo si voi veni macar sa admir peisajul si sa fac foto daca nu reusesc sa gasesc loc!!!
Foarte tare!!!

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 18 Feb 2011, 18:42

prioritate are c&r !

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 18 Feb 2011, 18:52

coleman scrie: Felicitari tuturor celor care au participat la stabilirea acestor taxe,dar in mod special celui care finanteaza aceasta balta se vede ca este un om de nota 10 care tine cont de parerea noastra,respect. =D>

P.S. taxa pentru 12ore/c&r nu este,un 30ron cred ca este ok?macar acum pentru perioada asta mai rece(martie)
-------------
Am uitat sa stabilim taxa de 12 ore si valoarea abonamentului anual dar se rezolva .

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: Chiroiu 4

Mesaj de florinpopescu2003 » 20 Feb 2011, 13:12

foarte foarte bune noile taxe,asteptam si noua taxa pt 12 ore in regim c&r

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mazare » 04 Mar 2011, 08:23

=D> =D> =D> foarte accesibile preturile tineti-o tot asa =D> =D> =D>

PS s-a dezghetat balta ~x( ?
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 04 Mar 2011, 08:36

inca este destul de groasa ~x(

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: Chiroiu 4

Mesaj de florinpopescu2003 » 06 Mar 2011, 11:36

iulian ,tot nu sa stabilit taxa pt 12 ore c&r crap?? :!!

Avatar utilizator
Pati_19
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 19 Apr 2008, 14:23
Localitate: Bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Pati_19 » 07 Mar 2011, 11:59

Salut ,

Tin si eu sa va felicit pentru preturile afisate in sezonul 2011 sunt de bun simt si se pliaza cu vremurile acutuale. Nu am mai pescuit pe aceasta balta , dar vreau impreuna cu alti 2 parteneri ai mei sa facem deschiderea sezonului aici la Chiroiu 4 la o caraseala. Va rog daca se poate sa-mi recomandati cateva locuri bune pt.pescuitul la varga si sa-mi precizati de cand se poate incepe pescuitul in 2011. Dupa ce vom cunoaste mai in detaliu aceasta balta minunata sunt sigur ca vom reveni si pentru o partida de pescuit la crap. Astept ca mai multe detalii de la administratia baltii cat si de la pescarii care au pescuit la varga sezonul trecut.

Va multumesc.

Fire intinse in 2011 !

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 07 Mar 2011, 14:07

Nu prea cunosc locurile bine pentru pescuit la caras ca nu am pescuit niciodata . Pe sit-ul baltii gasiti unele discutii si numerele de contact ale inginerului piscicol si administratia baltii .

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”