FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dianu marin catalin » 04 Apr 2011, 20:38

plasticele acelea de 3 lei nu au nici o aroma,cel putin astea ale mele pe care le-am cumparat recent tot la trei lei dar vanzatorul mi-a si spus ca trebuiesc tinute inainte intr-un dip sau aroma inainte de partida(cel puti 12 de ore)dar cred ca daca sta mai mult nu are nimica?!asa ca inainte punele inainte in aroma care o consideri prinzatoare.FIRE CAT MAI INTINSE TUTUROR!!!!!!!!1

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stef » 04 Apr 2011, 21:51

dianu marin catalin scrie:plasticele acelea de 3 lei nu au nici o aroma,cel putin astea ale mele pe care le-am cumparat recent tot la trei lei dar vanzatorul mi-a si spus ca trebuiesc tinute inainte intr-un dip sau aroma inainte de partida(cel puti 12 de ore)dar cred ca daca sta mai mult nu are nimica?!asa ca inainte punele inainte in aroma care o consideri prinzatoare.FIRE CAT MAI INTINSE TUTUROR!!!!!!!!1
Au fost zile cand am prins la alea...fara aroma, fara nimic... vorbim de parca pe Popesti pestii ar fi invatati doar pe bile scumpe.
Plus ca eu unul nu prea sunt de acord cu dipuirea lor...mi-e greu sa cred ca nu se "spala" repede.

@Stanescu Mircea
Stiam ca-s putini la numar...2-3-4 cati or fi acolo...dar nici balta nu putem sa-i zicem ca-i mare. Daca ar merge bine la bile pe Popesti s-ar putea prinde usor si pestii mai mari care mai sunt in balta. Pana atunci, cei mai mari se prind ba la rama, ba la porumb...lucruri care nu fac selectia. :-S
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stanescu Mircea » 05 Apr 2011, 01:11

pe popesti tot ce am luat peste 10kg au fost numai la buchet de rama la bile am mai luat la 6 kg la 7 kg dar e clar popestiul este o balta de nada vie...Am pescuit peste 50-60 de partide pe popesti anu trecut eram de 2-3 ori pe sapt pe balta dar de cand am dat de toti "talentatii" care se duc pe ponton si incep sa se lase pe bete m-am acrit o sa sa vin cu 0.40 si ma apuc sa trag si eu de ei . FIR INTINS !
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florinpopescu2003 » 05 Apr 2011, 19:10

Stanescu Mircea scrie:pe popesti tot ce am luat peste 10kg au fost numai la buchet de rama la bile am mai luat la 6 kg la 7 kg dar e clar popestiul este o balta de nada vie...Am pescuit peste 50-60 de partide pe popesti anu trecut eram de 2-3 ori pe sapt pe balta dar de cand am dat de toti "talentatii" care se duc pe ponton si incep sa se lase pe bete m-am acrit o sa sa vin cu 0.40 si ma apuc sa trag si eu de ei . FIR INTINS !
anu trecut am facut greseala sa stau a foisoru 2 ,toate bune si frumoase pana cand vin niste taranusi pe ponton dau peste mine oameni ,nui mare problema ma agata imi zice lasa frana ca descurc eu firu ,o las mulineaza taranusu si cand imi da drumu la fir ce sa vezi ramasese agrafa goala i se facuse la om drag de montura mea pe leadcore :))

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stef » 05 Apr 2011, 19:41

N-a fost afacere buna cu pontoanele alea [-x
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
zaky
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 07 Mai 2008, 15:22
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de zaky » 05 Apr 2011, 20:28

am fost astazi pe floarea popestiului am pescuit pe pontonul nr 2,rezultat 14 ciortani cu greutati intre 2,5 si 8,5 kg si inca citva pierduti pe traseu ,am folosit porumb la borcan si porumb artificial,cei mai rasariti au intrat la porumb cu aroma de usturoi
pt cei care veti pescui pe pontonul nr 2 aveti grija ca sunt agataturi, am lasat 2 monturi ~x(

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florinpopescu2003 » 07 Apr 2011, 21:14

merge cineva sambata pe popesti?

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stanescu Mircea » 08 Apr 2011, 00:47

duminica vin eu cu un prieten FIR INTINS !
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de carapavel florin » 08 Apr 2011, 09:22

Duminica daca e merg si eu , ca maine e si vremea cam naspa.

Avatar utilizator
hombyz
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Mar 2011, 14:42

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de hombyz » 08 Apr 2011, 14:20

florinpopescu2003 scrie:merge cineva sambata pe popesti?
http://www.infopescar.tv/forum/balti-ia ... t9115.html =))

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florinpopescu2003 » 08 Apr 2011, 17:49

ba io am partener de pescuit e unu gras si negru daq am auzit ca tu esti in cautari de trenulet >:)

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stef » 11 Apr 2011, 11:02

A mai fost cineva sambata sau duminica?
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stanescu Mircea » 11 Apr 2011, 17:07

da eu impreuna cu un prieten duminica la 8 scule am pescuit la momeala vie si porumb am avut 4 prezentari pe saltea intre 2.400 si 6kg si 3 rateuri 2 peste 6kg mult mai imbracate . FIr intins
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de mirceasd » 13 Apr 2011, 07:27

Stanescu Mircea scrie:da eu impreuna cu un prieten duminica la 8 scule am pescuit la momeala vie si porumb am avut 4 prezentari pe saltea intre 2.400 si 6kg si 3 rateuri 2 peste 6kg mult mai imbracate . FIr intins
Vis a vis in stanga barierei si in stanga (dreapta ta) celui cu care v-ati agatat ,bondule ,porumb la borcan ,pelete ,boilies de 10 mm ,3 lansete ,11 buc intre 1,5 kg si 7,2 kg,cel mare a venit la pelete de carlig.Cel cu care v-ati agatat (cel putin asa mi s-a parut mie) a prins unul de 10 kg la buchet de rame.
Fire intinse.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stanescu Mircea » 15 Apr 2011, 11:28

Da tocmai daia nu o sa mai vin pe balta ca isi testeaza oamenii lansetele si vaporasele pe balta de 5h pescuita pe 2 maluri in stanga si dreapta noastra erau 3 vaporase...in fine nu prea am dat la peste pentru ca eram dupa 48 de h nedormite impreuna cu vlad( il stiti domnule mircea ) si am venit ca nu aveam somn am2 :d fir intins !
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”