FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nelu ionescu
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 30 Mai 2011, 17:34
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Nelu ionescu » 30 Mai 2011, 19:02

Stanescu Mircea scrie:Am prins noi la concurs captura 15.88 revin cu poze fir intins
Ati prins si voi 1 crapcean,pe ligheanul ala de balta si va laudati pe tot internetul...pescalailor.... :-@ :-q
ln concurs pe ce loc v=ati clasat??
PS-Nu va mai laudati atat,lasati pe altii sa va laude,lnca o data...Pescalailor...

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de elephunk » 30 Mai 2011, 19:14

Nelu ionescu scrie:
Stanescu Mircea scrie:Am prins noi la concurs captura 15.88 revin cu poze fir intins
Ati prins si voi 1 crapcean,pe ligheanul ala de balta si va laudati pe tot internetul...pescalailor.... :-@ :-q
ln concurs pe ce loc v=ati clasat??
PS-Nu va mai laudati atat,lasati pe altii sa va laude,lnca o data...Pescalailor...
Domnule, nu ii cunosc pe cei care au postat poza, nu am nicio treaba cu ei. Insa nu pot sa inteleg cam care ar fi problema daca omul posteaza poze cu un crap de 15 kg?! Sunt de acord ca balta este practic un lighean, dar despre asta este vorba in topic, sa postam ce pareri, impresii, capturi am avut pe acest "lighean" :!:

Cat despre faptul ca se lauda pe tot internetul si locul in clasament... sincer, problema dansilor :-??

Postul dvs a sunat a ironie la adresa marimii crapului postat "ati prins si voi un crapcean" iar sincer nu vad de ce... Daca se laudau cu un crap de 3 kg, atunci era o problema :lol:

Numai de bine!
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de ar1z3m » 30 Mai 2011, 19:15

Dl nelu Ionescu 1 peste a fost decisiv sa castige un premiu pozitia ocupata in concurs este 9 si comentariul aruncat de dumnevoastra pe aici este cam de 1.5 2 . o zi buna pessscarule :noob: a da p.s. era sa uit nu este crapcean un exemplar de 16 kg in schimb sunt sigur ca este captura visurilor dumneavoastra!

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stanescu Mircea » 30 Mai 2011, 22:40

Nelu ionescu scrie:
Stanescu Mircea scrie:Am prins noi la concurs captura 15.88 revin cu poze fir intins
Ati prins si voi 1 crapcean,pe ligheanul ala de balta si va laudati pe tot internetul...pescalailor.... :-@ :-q
ln concurs pe ce loc v=ati clasat??
PS-Nu va mai laudati atat,lasati pe altii sa va laude,lnca o data...Pescalailor...
Bai pescare zis nelu caterinca dasta proasta pot face si eu dar ma abtin cred ca e sg forum unde am urcat captura ca a spus cineva ca nu are peste peste 10kg Eu iti doresc fir intins pescare
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de carapavel florin » 01 Iun 2011, 20:46

Catalin Nastase scrie:Bai fratilor ce va aprindeti asa repede........felicitari pentru captura inca odata, ca eu aveam nevoie si am cerut dovada ca exista si pesti de peste 12-13kg pe aceasta balta,"lighean" sau cum vreti voi sa-i spuneti.
Apropo, daca cuiva nu ii convine balta de ce vine pe ea sau de ce o comenteaza?
Mie unul imi place "ligheanul". E curat, aproape de casa, numai bun de o relaxare (eu personal pt asta vin la pescuit) si un administrator deosebit, cel putin pentru mine.......e o balta de suflet.....prietenii stiu de ce.....dar numai prietenii!!!
sa dat drumul la pescuitul de noapte ?

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de ar1z3m » 02 Iun 2011, 13:38

daca nu ma insel incepand cu 1 iunie dar suna la administratie pentru a fi sigur

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Eduard Vrabie » 05 Iun 2011, 14:44

ar1z3m scrie:daca nu ma insel incepand cu 1 iunie dar suna la administratie pentru a fi sigur
Informatiile oficiale vor aparea numai pe site-ul http://www.floareapopestiului.ro

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Eduard Vrabie » 05 Iun 2011, 15:27

Catalin Nastase scrie:Bai fratilor ce va aprindeti asa repede........felicitari pentru captura inca odata, ca eu aveam nevoie si am cerut dovada ca exista si pesti de peste 12-13kg pe aceasta balta,"lighean" sau cum vreti voi sa-i spuneti.
Apropo, daca cuiva nu ii convine balta de ce vine pe ea sau de ce o comenteaza?
Mie unul imi place "ligheanul". E curat, aproape de casa, numai bun de o relaxare (eu personal pt asta vin la pescuit) si un administrator deosebit, cel putin pentru mine.......e o balta de suflet.....prietenii stiu de ce.....dar numai prietenii!!!
Nu are sens sa iti pierzi timpul cu astfel de pescari (trei lei, nici de creta nu ajung).

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de sdaniel » 07 Iun 2011, 12:46

Eduard Vrabie scrie:
ar1z3m scrie:daca nu ma insel incepand cu 1 iunie dar suna la administratie pentru a fi sigur
Informatiile oficiale vor aparea numai pe site-ul http://www.floareapopestiului.ro

Pana la urma se pescuieste noaptea ? As vrea sa fac o partida vineri seara .
Dan Serban

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de elephunk » 07 Iun 2011, 12:52

sdaniel scrie:
Pana la urma se pescuieste noaptea ? As vrea sa fac o partida vineri seara .
Am fost ieri, 6 iunie, intr-o vizita scurta si paznicul a zis ca inca nu s-a dat drumul la pescuitul nocturn.
Cand se va da... nu se stie :-??
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stanescu Mircea » 08 Iun 2011, 14:23

daca se strang cate 3 pescari se poate pescui noaptea am fost eu ieri si l-am intrebat pe tzaca. fir intins
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de ar1z3m » 13 Iun 2011, 18:45

vremea excelenta astazi de pescuit insa na vrut sa puna botul deloc boilies rame viermusi pelete flotante nimic... asteptati indreptarea vremii altfel slabe sanse de un pescuit bun cel putzin pe aceasta balta :D fir intins !

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de elephunk » 13 Iun 2011, 19:54

ar1z3m scrie:vremea excelenta astazi de pescuit insa na vrut sa puna botul deloc boilies rame viermusi pelete flotante nimic... asteptati indreptarea vremii altfel slabe sanse de un pescuit bun cel putzin pe aceasta balta :D fir intins !
am fost de 2 ori saptamana trecuta, o data miercuri (cald, soare, frumos afara etc.) si o data vineri (vant, innorat, destul de racoare) cu rezultate asemanatoare... SLABE!!! mult novac luat la ce nu te astepti (boilies, plastice, porumb, rama :-?? ) iar cei cativa ciortanei nu depasau 2-3 kg. ft ciudat ca nu a vrut sa manance la nimic din ce mersese de atatea ori inainte. am incercat 4-5 nade, pasta, plumb cu saculet... aceleasi rezultate :-q

eu sper sa fie din cauza vremii, ca sincer nu ma incanta ideea de a "da la novac" [-x
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de ar1z3m » 13 Iun 2011, 20:13

am bagat sonaru pe apa si am dat de peste i-am pus-o aproape la botul calului si tot nu a vrut sa raspunda .... peste este dar de ce nu haleste nu stiu sa raspund :)) e oricum pt o zi de sarbatoare a fost frumos !

Avatar utilizator
Nelu ionescu
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 30 Mai 2011, 17:34
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Nelu ionescu » 13 Iun 2011, 21:35

ar1z3m scrie:am bagat sonaru pe apa si am dat de peste i-am pus-o aproape la botul calului si tot nu a vrut sa raspunda .... peste este dar de ce nu haleste nu stiu sa raspund :)) e oricum pt o zi de sarbatoare a fost frumos !
Cred ca nu te halesc pe tine..pestii...ln pozele de la concurs,tu esti ,,personajul" de 120 kg,155cm,si mustacioara aia frumoasa???
Daca DA,atunci e clar.... =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”