FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de pharaoh » 06 Oct 2011, 11:46

Catalin Nastase scrie:iti scrisesem un mesaj mai devreme dar l-am sters pentru ca pur si simplu mi-e foarte foarte greu sa ma cobor atat de jos......
Cat de jos? Sau tre` sa cred orice zice lumea pe-aici. Cred ca am dreptul e a judeca singur, de a avea indoieli si de a pune intrebari. Iar tu ai dreptul sa-mi raspunzi. Ti se pare ca te-am injurat sau ti-am vorbit urat? Nu-ti inteleg reactia.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de pharaoh » 06 Oct 2011, 12:11

Te rog sa ma scuzi ca am incercat o abordare amicala si mai in gluma. De-acum veti fi tratat cu respectul cuvenit unui mare pescar. Vi se va vorbi doar cu Dumneavoasta si eventual Maria Ta. Imi mentin parerea ca greutatea pestilor de mai sus este supraevaluata. Si a alora de mai sus unde m-am straduit sa gasesc poza celui de 8,5 kg. Fir intins!
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de pharaoh » 06 Oct 2011, 13:17

Nu o mai da de gard cu statutul meu de moderator, ca n-are nici o legatura. In nici un caz nu moderez la sectiunea asta. Cum spuneam si mai sus nu cred ca te-am jignit cu nimic ca sa-mi ceri socoteala in privinta asta. Pe la noi prin Dobrogea se mai foloseste apelativul bre. Si da, e folosit mai mult la tara, domnule de la oras L-) . Cred ca dumneata esti cel care iti dai prea multa importanta d-le Catalin Nastase daca te legi acum de exprimari, respect, etc. Ai perceptii un pic gresite in zona asta. Si nu stii sa primesti si o parere contrara dumitale. :-q
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
estroe
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 16 Noi 2010, 12:29

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de estroe » 06 Oct 2011, 13:33

pharaoh scrie: :-@ :-q
Daca nu ai fi fost moderator as fi spus ca vanezi posturi. Ti-am spus ca pozele sunt facute de mine, nu sunt bune, ghinion nu sunt un bun fotograf. Ti-am spus ca am asistat la cantarire si spui in continuare ca nu avea peste 10kg. Eu am prins unul de 3 kg, nu am poze pt ca nu imi place sa le fac, dar probabil ca daca mai scadeai si la acela cat scazi la asta, ramanea guvid.

P.S. Cu Catalin m-am intalnit la o singura partida de pescuit pe balta, nu am de ce sa ii iau apararea in caz ca nu ar spune adevarul. De asemenea la drill si cantarire au mai asistat inca 2 pescari de la foisoarele din zona, poate vor confirma si ei daca citesc pe aici.
P.S2 - Ca sa nu mai intrebi, fiind primul peste al zilei sacul de cantarire era uscat, nu a mai tras si apa la cantar.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de pharaoh » 06 Oct 2011, 13:49

Ce va mai place sa va victimizati!

estroe, bine domnule, e-n regula. Am si spus ca asa mi se pare. Cum spuneam, am dreptul sa ma indoiesc. Ba am si facut precizarea ca unghiul din care a fost fotografia mi se pare nefericit. Daca e sa fiu Toma necredinciosul pana la capat as putea sa dau vina si pe cantar. In fine, am dus discutia unde chiar nu isi avea rostul, pentru ca amicul tau a reactionat prea exagerat. Si vezi ca ma citezi cu "zambete" care nu-mi apartin.
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gor965 » 06 Oct 2011, 14:17

Catalin Nastase scrie: ........promit ca nu va mai fac trafic de acum incolo ca nu meritati :-h
:)) :)) :)) ... vorbesti serios ?! :-/
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Stef » 06 Oct 2011, 21:46

Dat fiind treaba ca discutia a cam degenerat si il cunosc pe Catalin de ceva timp(mai mult de 1 an si am pescuit de multe ori cu el), ma simt oarecum nevoit sa aduc anumite precizari:
1. nu e genul de persoana care sa zica mai mult decat are un peste; intr-adevar, pozele nu sunt tocmai reusite, dar asta nu este vina lui(unele poze si le-a facut chiar singur, nemaifiind nimeni pe balta...nu stiu cat de bine putea sa incadreze pestele in poza intr-o astfel de situatie);
2. stie sa faca poze, exemple fiind mai jos(dati click pe imagine ca sa se vada mai bine).
Imagine
Imagine
Imagine

Numai bine.
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de mirceasd » 07 Oct 2011, 18:06

Si eu l-am cunoscut pe Catalin Nastase pe balta ,pe Floare ,si din primele impresii va pot spune ca pare un tip serios si modest ,sincer desi nu pot garanta ca prezentand capturile nu a exagerat eu personal nu cred asta si consider ca este tipul de pescar cu care as merge la pescuit sau mi-ar placea sa fie vecinul de langa mine pe balta.
Fire intinse la toti si bucurativa de ultimele zile calduroase de pescuit pe anul acesta ,apropos unde v-ati pus bocancii ,costumul matlasat si impermeabil ,caciula si manusile de neopren,gasiti-le si fiti gata :D
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Laurentiu » 07 Oct 2011, 19:49

Omu a facut o remarca mai in gluma si mai popular si tu gata sari de fund in sus de cateva zile de parca ai fi cine stie ce campion national de vreo 50 de ani si trebuia sa te ia la persona a doua. Eu zic ca nu iti sta bine agitatia asta pe care o faci pe acest motiv. Trage aer in piept, numara pana la 20, dute pe la pescuit ca vin ninsorile maine poimaine si gata. **==
Si mie imi mai sare tandara si am dublu varstei tale, ma mai cearta moderatorii pe p.m., imi trece si gata, ma calmez.
Toata buba e ca toti fac niste poze de rahat la un crap ca sa para cat mai mare si gras si tu ai facut niste poze cinstite fara sa-l impingi in fata precum cocletii si din acest motiv a parut mai mic. Daca tu te stii corect, nu ar trebui sa iti faci probleme. Si eu am prins un crap anul asta si toti de pe mal au zis ca are max 6 kg, eu l-am bagat in juvenic si l-am cantarit la plecare: avea 8,5 kg. Deci te pacalesti la un metru de el, daramite intro poza facuta de un amator. Pharaoh asa e el mai acid, si pe mine m-a mai intepat, dar nu e marlan si cocalar ca altii..se stiu ei care... :P

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gor965 » 07 Oct 2011, 20:39

Catalin Nastase scrie:.......... fiind dreptul meu conform Legii nr. 677/2001 a Autoritatii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.....
Da-mi si mie articolul de unde deduci tu ca noi ti-am prelucrat DATE CU CARACTER PERSONAL si ne supunem legii respective !
E incredibil la ce nivel de disputa on-line ai dus discutia asta legata de greutatea unui peste si apelativul cu care te-a interpelat un moderator ! BRE, cuvantul asta defineste o forma de respect in zona balcanica (Bulgaria si Turcia) iar la noi are sensul de a atrage atentia cuiva ca ne adresam lui ! Postul lui Pharaoh avea 2 intrebari : daca ai cantar cu certificat metrologic si daca faci pozele dintr-un unghi aiurea ! Ai interpretat cum ai vrut intrebarile si te-ai considerat -mai presus de apelativul BRE... ca doar tarani vorbesc cu BRE si dumneata esti un DOMN de la ORAS ... si noi astia de pe forum trebuie sa te pupam in dos ca faci reclama la un lighean plin cu peste...si ne faci trafic... si ne dai MOKA DATE CU CARACTER PERSONAL sa luam credite de la banaca pe ele ...sa ne facem case si sa ne luam masini ...pe carca dumitale, care esti un domn si nu vrei sa te cobori atat de jos pe cat este nivelul nostru ...bai NENE ma lashi ?! Ce mare kkt ti-a facut tie cadou Paraoh ca ti-a zis BRE ?????
p.s.
Vezi ca si NENE e tot o forma de adresare cu respect (vezi in DEX)!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
teo42
membru activ
membru activ
Mesaje: 124
Membru din: 04 Noi 2010, 15:50
Localitate: Brasov
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de teo42 » 08 Oct 2011, 08:10

gor965 scrie:.... BRE si dumneata esti un DOMN de la ORAS ... si noi astia de pe forum trebuie sa te pupam in dos ca faci reclama la un lighean plin cu peste...si ne faci trafic... si ne dai MOKA DATE CU CARACTER PERSONAL sa luam credite de la banaca pe ele ...sa ne facem case si sa ne luam masini ...pe carca dumitale, care esti un domn si nu vrei sa te cobori atat de jos pe cat este nivelul nostru ...bai NENE ma lashi ?! Ce mare kkt ti-a facut tie cadou Paraoh ca ti-a zis BRE ?????
p.s.
Vezi ca si NENE e tot o forma de adresare cu respect (vezi in DEX)!
=)) =D> =D> =D> =D> =D>

Ps. Domu Catalin Nastase, da sapca.... cat e sapca?

Avatar utilizator
nexgen
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 29 Oct 2011, 18:56

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de nexgen » 29 Oct 2011, 18:59

evitati aceasta balta nu mai are peste...bani dati de pomana zice ca are 10 tone de peste si cand colo ea este goala

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de carapavel florin » 05 Noi 2011, 15:23

nexgen scrie:evitati aceasta balta nu mai are peste...bani dati de pomana zice ca are 10 tone de peste si cand colo ea este goala
salut de unde stii da mai multe informatii ?

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de valentin... » 09 Noi 2011, 12:53

detalii.....

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 06 Feb 2011, 22:21
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Eduard Vrabie » 13 Noi 2011, 19:37

nexgen scrie:evitati aceasta balta nu mai are peste...bani dati de pomana zice ca are 10 tone de peste si cand colo ea este goala
Peste are dar este acoperit de apa.
In luna octombrie a mai avut loc o populare cu 4 tone de crap (2-5kg) si 50kg de STRAPAZAN
In acest moment sunt peste 12 tone de peste in balta dar care nu vrea mai deloc sa colaboreze cu pescarii (ca pont: nadire masiva, va confirma Cristi Surdu)

http://youtu.be/CEQ8_1UZoUY

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”