FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Ion Mironov » 13 Apr 2010, 11:18

multumim florentin.....chiar ma bucur ca patronul baltii a fost intelegator si ca a acceptat sa stea la tratative pe baza tarifului......il voi vizita cu siguranta
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Amstel » 13 Apr 2010, 12:04

florentiniuga scrie: ...Ma gandeam insa ca nu are nicio relevanta pentru noi romanii, comparatia cu balti si situatii economice de la vecini sau de aiurea din lume, atata vreme cat nu ne sunt accesibile din cauza distantei.
Asa este, Romania este o tara care nu poate suporta comparatia cu altele, fiind situata la distanta mare, pe scara evolutiei firesti...e la vreo 50 de ani de statele dezvoltate si la vreo 25 de vecinii de la vest. :)

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 13 Apr 2010, 13:22

Amsterdamer scrie:
florentiniuga scrie: ...Ma gandeam insa ca nu are nicio relevanta pentru noi romanii, comparatia cu balti si situatii economice de la vecini sau de aiurea din lume, atata vreme cat nu ne sunt accesibile din cauza distantei.
Asa este, Romania este o tara care nu poate suporta comparatia cu altele, fiind situata la distanta mare, pe scara evolutiei firesti...e la vreo 50 de ani de statele dezvoltate si la vreo 25 de vecinii de la vest. :)
Ai mare dreptate dar o spui de parca nu ai fi roman. Cand ma gandesc ca soarta pentru urmatorii 5 ani ne-a decis-o diaspora... imi dau seama ca ce se vede in afara e cu totul altceva decat realitatea de aici. De aceea nu-mi plac comparatiile.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Razvan Garcea » 13 Apr 2010, 15:41

florentiniuga scrie:Hai sa clarific cateva aspecte.
1.Intr-adevar de cateva luni sunt platit de PV TV sa fac emisiunile. In sfarsit, dupa 8 ani de cand le fac de placere, pe banii mei, eu ocupandu-ma cu altceva cand eram la OTV (director tehnic). Am mai spus-o de nenumarate ori dar poate s-a uitat.
2. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu incercand sa surprind braconierii de la Harsova. Am familie, copii si mi-e draga viata inca. ( politia NU e cu noi! )
3. La subiect. Razvan, nu pe tine te-am facut carcotas. Ma gandeam insa ca nu are nicio relevanta pentru noi romanii, comparatia cu balti si situatii economice de la vecini sau de aiurea din lume, atata vreme cat nu ne sunt accesibile din cauza distantei. In ceea ce priveste tariful propus de patron, v-am dat dreptate, ba chiar mai mult, am vorbit cu dansul si l-am convins sa accepte scaderea lui, aproximativ cam cum am propus eu.
4. @galante - cand am avut de criticat o balta, nu m-am ferit sa o fac. Cine a urmarit constant emisiunile stie asta. Deocamdata, unei balti care nici nu s-a deschis oficial dar pe care am testat-o si mi-a facut placere ce am constatat, de ce sa-i reprosez ceva? Cand si daca voi avea motive, fii sigur ca o voi face (asa cum am facut cu taxa). Altfel, critica gratuita e carcota toata ziua.
5. @dalexa - tot mai transpare o urma de patima personala in postarea ta. Recomandarea mea a fost doar sa vorbesti in cunostinta de cauza, pe informatii concrete de la fata locului, altfel, pana nu apar pestii plutind cu burta-n sus pe apa, nu conteaza ce crede unul sau altul in dosul calculatorului. Administratorul are cunostinta de necesitatea aerarii apei dar s-a gandit ca nu e potrivita iarna. Sa se mai incalzeasca oleaca. :D
Mie asa-mi place sa vad intotdeauna, partea plina a paharului, la fel ca partea buna a oamenilor. Tine de gandirea pozitiva.

Totusi trebuie sa recunoastem ca ai perfecta dreptate in postarea de mai sus si ma bucur ca am fost inteles intocmai.
Comparatiile cu tarile vecine si distanta care ne separa este doar prin prisma faptului ca locuim in Bucuresti.In rest sa sti ca tare imi doresc sa merg la Maconka iar sotia sa faca cumparaturi cand se plictiseste alaturi de sotia altui prieten pe la Budapesta.
Este un scenariu pe care il doresc nu care se va si materializa :D :D :D :D
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Amstel » 13 Apr 2010, 16:29

florentiniuga scrie:Ai mare dreptate dar o spui de parca nu ai fi roman.

Bun, si daca sunt roman cum trebuia s-o spun? Ca parca as spune vreo noutate #-o .
florentiniuga scrie:Cand ma gandesc ca soarta pentru urmatorii 5 ani ne-a decis-o diaspora...
Mari nenorociti astia din diaspora, ei sunt "raul" Romaniei...sa nu-i mai primiti inapoi :))
florentiniuga scrie:imi dau seama ca ce se vede in afara e cu totul altceva decat realitatea de aici.

Realitatea-i sumbra si lipsita de un orizont luminos, iar perceptia de aici nu difera de realitatea de acolo: Romania este o tara furata, si la propriu dar si la figurat.
florentiniuga scrie:De aceea nu-mi plac comparatiile.
Inseamna ca nu-ti place progresul :-? !

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dani » 15 Apr 2010, 21:11

florentiniuga scrie:Sambata 17 aprilie are loc deschiderea oficiala a baltii. Primele 25 de persoane care se inscriu aici, vor plati un tarif de numai 40 ron (C&R).
Buna seara!

S-a definitivat pana la urma tariful pt. catch&release?..
Observ ca nu se inscrie nimeni...!!!
Ma inscriu eu.
Ojog Razvan Daniel (+ prietena daca e cald afara)


Toate cele bune!
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Apr 2010, 22:21

[quote="florentiniuga"]Sambata 17 aprilie are loc deschiderea oficiala a baltii. Primele 25 de persoane care se inscriu aici, vor plati un tarif de numai 40 ron (C&R).

Florentin,tariful de 40 lei/C&R este valabil doar pt. data de 17 aprilie ???

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 17 Apr 2010, 01:16

Madalin007 scrie:
florentiniuga scrie:Sambata 17 aprilie are loc deschiderea oficiala a baltii. Primele 25 de persoane care se inscriu aici, vor plati un tarif de numai 40 ron (C&R).
Florentin,tariful de 40 lei/C&R este valabil doar pt. data de 17 aprilie ???
TAXE INCEPIND CU DATA DE 17 04 2010 :

1 - 50 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R) NUMAI MEMBRI CLUBURILOR DE PESCARI, care figureaza in listele cluburilor postate pe net si poseda legitimatie valabila pentru anul in curs.
2 – 60 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R)
3 - 120 RON = 12 ORE (PESCARUL POATE PESCUI SI RETINE 5 KG DE PESTE DUPA CARE POATE PESCUI RESTUL ZILEI C&R)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 17 Apr 2010, 03:06

Te asteptam Dani.
Vremea e suficient de buna. Taxele cred ca acum sunt suficient de accesibile. Voi incerca o transmisie live pe parcursul zilei si daca va convingeti ca merita, aveti timp suficient sa va urcati in masina si sa dati o fuga. Eu, impreuna cu Vasile Baboieru vom face un pescuit mai lejer la sheffield si feeder dar suntem la dispozitia tuturor incepatorilor care doresc informatii, inclusiv despre pescuitul la lanseta in stil competitional.
Teste si demonstratii cu un tip nou de naditor!
Daca vremea e favorabila, ne gasiti pana la ora 18.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Apr 2010, 14:10

AZI 17.04 LANSARE BALTA NOUA - TRANSMISIE LIVE INCEPAND CU ORA 9
Unde anume se transmite ?
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de iorgu » 17 Apr 2010, 14:46

alinuu da clik pe; TRANSMISIUNE LIVE, care este scris cu galben si ai imagini in direct :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
dobrin marius
membru activ
membru activ
Mesaje: 108
Membru din: 14 Feb 2009, 10:05

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dobrin marius » 18 Apr 2010, 08:22

salut .razvan unde este aceasta balta maconka??????????/

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gor965 » 18 Apr 2010, 08:36

dobrin marius scrie:salut .razvan unde este aceasta balta maconka??????????/
In Ungaria ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dobrin marius
membru activ
membru activ
Mesaje: 108
Membru din: 14 Feb 2009, 10:05

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dobrin marius » 18 Apr 2010, 09:11

nu stiu cum de nu sunteti de acord cu Dalexadar eu zic k are dreptate in legatura cu sapatul iazului,si referitor la admin baltilor nui mai credeti k sunt asa sfinti si baga bani din buzunarul lor ,nui adevarat acceseaza fonduri euro nerambursabile si normal k le convine pentru amenajari nu fac nimicdoar baga banii in buzunar .....iarasi in legatura cu baltile private domnule florentin[ati avut probleme cu braconierii]bun,,,dar la dunare domnule dece nu faceti o emisiune in delta la fel canalul dunare marea neagra gazduieste capturi capitale numai k sunt mai inteligenti decat cei de crescatorie deci sunt mai greu de prins si ar da rau pe sticla mi-am dat seama, cam asta e lasati patronii in pace sa se descurce si cu reclama proprie si mergeti in lacuri salbatice sa vedem rezultatele practic patronii astia de am piscicole ne vand niste servicii deci sa vina si ei ca la magazin cu oferte.taxa la floarea popestilor e inca foarte mare avem si noiin constanta o balta asa [taxa de 20 euro] si cam duce lipsa de clienti nu uitati marea neagra unde se prinde bine hanus si tot felul de pesti oare toata lumea o fi pescari de crap??????????? sanatate si sper sa nu fi suparat pe nmeni.

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dani » 19 Apr 2010, 00:25

florentiniuga scrie:Te asteptam Dani.
Vremea e suficient de buna. Taxele cred ca acum sunt suficient de accesibile. Voi incerca o transmisie live pe parcursul zilei si daca va convingeti ca merita.
Perfect adevarat...vremea a fost buna, taxa suficient de accesibila si balta merita!!!
Am mers sambata impreuna cu prietena pe aceasta balta. Am pescuit amandoi cu echipament usor...eu la sheffield si ea la feeder...pescuit de finete cu fire subtiri...linie principala de 0,20, forfac de 0,14, carlige nr. 10 pe care am pus porumb si viermusi. Partida s-a incheiat cu scorul de 10 - 5( buc.) pentru mine... ;) !!!
Pestii au cantarit intre 3 si 6kg si au fost neasteptat de luptatori...
In concluzie...ne-am simtit bine si vom reveni pentru revansa. Cel putin pentru un pescuit sheffield/feeder...balta merita!!!

Numai bine!
today is the yesterday that tommorow won't count

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”