FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de dani » 19 Apr 2010, 01:14

pt. florentiniuga

Filmarile de sambata au fost doar pt. transmisiunea live sau vor face obiectul viitoarei emisiuni?
Sau pot fi vizualizate undeva?...

Multumesc!
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
gabryx
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 19 Apr 2010, 11:14

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gabryx » 19 Apr 2010, 11:24

dani scrie:
florentiniuga scrie:Te asteptam Dani.
Vremea e suficient de buna. Taxele cred ca acum sunt suficient de accesibile. Voi incerca o transmisie live pe parcursul zilei si daca va convingeti ca merita.
Perfect adevarat...vremea a fost buna, taxa suficient de accesibila si balta merita!!!
Am mers sambata impreuna cu prietena pe aceasta balta. Am pescuit amandoi cu echipament usor...eu la sheffield si ea la feeder...pescuit de finete cu fire subtiri...linie principala de 0,20, forfac de 0,14, carlige nr. 10 pe care am pus porumb si viermusi. Partida s-a incheiat cu scorul de 10 - 5( buc.) pentru mine... ;) !!!
Pestii au cantarit intre 3 si 6kg si au fost neasteptat de luptatori...
In concluzie...ne-am simtit bine si vom reveni pentru revansa. Cel putin pentru un pescuit sheffield/feeder...balta merita!!!

Numai bine!
Am fost sambata pe aceasta balta, si vreau sa confirm cele spuse mai sus. Balta merita! Am prins in jur de 20 de crapceni intre 2-7 kg intre orele 07- 15. Balta este foarte bine amenajata, conditii excelente de acces auto. Pt. cei care pescuiesc CR cred ca merita sa vi impreuna cu familia si sa te bucuri de o partida reusita de pescuit. Doresc sa ii multumesc Dl. Florentin Iuga pt sfaturi si pt recomandarile facute. De asemenea ii multumesc lui Vasile (Baboieru) pt showl pe care la oferit sambata (cred ca a depasit recordul concursului in 12 ore de pescuit)

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de baboieru » 19 Apr 2010, 11:40

MUTUMESC PENTRU APRECIERI SI TE ASTEPTAM LA CONCURS,IN IUNIE

Avatar utilizator
gabryx
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 19 Apr 2010, 11:14

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de gabryx » 19 Apr 2010, 12:58

baboieru scrie:MUTUMESC PENTRU APRECIERI SI TE ASTEPTAM LA CONCURS,IN IUNIE
Vin cu cea mai mare placere daca gasesc un partener de concurs.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 19 Apr 2010, 15:01

dani scrie:pt. florentiniuga

Filmarile de sambata au fost doar pt. transmisiunea live sau vor face obiectul viitoarei emisiuni?
Sau pot fi vizualizate undeva?...

Multumesc!
Si...si. :) Voi anunta.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de sdaniel » 19 Apr 2010, 16:43

florentiniuga scrie:
Madalin007 scrie:
florentiniuga scrie:Sambata 17 aprilie are loc deschiderea oficiala a baltii. Primele 25 de persoane care se inscriu aici, vor plati un tarif de numai 40 ron (C&R).
Florentin,tariful de 40 lei/C&R este valabil doar pt. data de 17 aprilie ???
TAXE INCEPIND CU DATA DE 17 04 2010 :

1 - 50 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R) NUMAI MEMBRI CLUBURILOR DE PESCARI, care figureaza in listele cluburilor postate pe net si poseda legitimatie valabila pentru anul in curs.
2 – 60 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R)
3 - 120 RON = 12 ORE (PESCARUL POATE PESCUI SI RETINE 5 KG DE PESTE DUPA CARE POATE PESCUI RESTUL ZILEI C&R)
Am fost ieri 18.04 si am platit 70 RON pt 12h C&R , nu am fost intrebat de legitimatie desi aveam la vedere sigla clubului din care fac parte . Cum ramane cu taxa pana la urma? :-@
Fişiere ataşate
04182010.jpg
04182010(007).jpg
Dan Serban

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Madalin Dirla » 19 Apr 2010, 18:24

baboieru scrie:MUTUMESC PENTRU APRECIERI SI TE ASTEPTAM LA CONCURS,IN IUNIE
Unde Vasile?la ce concurs?daca se tine pe aceasta balta poti sa ma treci pe lista deja :D !!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de florentiniuga » 20 Apr 2010, 01:53

@sdaniel
Poate daca scria pe tine "clubul DE PESCUIT g.l.", poate te intreba si de legitimatie dar asa cum arata sigla, omul s-o fi gandit la vreun club aeronautic. :))
In privinta taxei uite si AICI sa te convingi.
Cunoasteti-va drepturile si macar intrebati de ce nu se respecta. Pe cei care vin sa va ia taxele nu pe mine.

Pe aceasta cale ii rog si pe membrii Carp Zone care nu si-au ridicat legitimatiile sa ma contacteze.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de booghy28 » 20 Apr 2010, 09:32

[quote="florentiniuga"]@sdaniel
Poate daca scria pe tine "clubul DE PESCUIT g.l.", poate te intreba si de legitimatie dar asa cum arata sigla, omul s-o fi gandit la vreun club aeronautic. :))



Daniele, ti-ai inscris pestele de pe sigla la un club aeronautic.. =)) , cu respect domnule Florentin dar nu cred ca vre-un club aeronautic are pe sigla un Peste. [-x

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de IULIAN C » 20 Apr 2010, 09:43

booghy28 scrie:
florentiniuga scrie:@sdaniel
Poate daca scria pe tine "clubul DE PESCUIT g.l.", poate te intreba si de legitimatie dar asa cum arata sigla, omul s-o fi gandit la vreun club aeronautic. :))



Daniele, ti-ai inscris pestele de pe sigla la un club aeronautic.. =)) , cu respect domnule Florentin dar nu cred ca vre-un club aeronautic are pe sigla un Peste. [-x
Hmm...nu zice nimeni ca ar arata rau echipamentul...am stat pe langa voi in concursuri si sincer....evidente sunt aripile,pestele e mai greu vizibil...de aceea cam aratati a "zburatori"...pt cei care nu sunt asa de cunoscatori....noi va stim,bineinteles dar paznicii si adminii de pe balti poate au nevoie si de o legitimatie "fluturata" prin fata...tot cu aripi,numai legitimatie sa fie!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de booghy28 » 20 Apr 2010, 09:49

hai sa fim seriosi, se vede clar pestele din emblema, dar nu conteaza, daca vrei sa folosesti legitimatia il poti atentiona pe cel care incaseaza, asta daca vrei neaparat :P
salutare

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de IULIAN C » 20 Apr 2010, 09:59

booghy28 scrie:hai sa fim seriosi, se vede clar pestele din emblema, dar nu conteaza, daca vrei sa folosesti legitimatia il poti atentiona pe cel care incaseaza, asta daca vrei neaparat :P
salutare
Eu asa ziceam,pt ca lasand gluma la o parte,ar putea sa invoce faptul ca n-a stiut,si nu ma refer la o anume balta ci in general,chiar trebuie sa ni se acorde anumite drepturi din moment ce ne sunt oferite,nu?
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de sdaniel » 20 Apr 2010, 10:00

IULIAN C scrie:
booghy28 scrie:hai sa fim seriosi, se vede clar pestele din emblema, dar nu conteaza, daca vrei sa folosesti legitimatia il poti atentiona pe cel care incaseaza, asta daca vrei neaparat :P
salutare
Eu asa ziceam,pt ca lasand gluma la o parte,ar putea sa invoce faptul ca n-a stiut,si nu ma refer la o anume balta ci in general,chiar trebuie sa ni se acorde anumite drepturi din moment ce ne sunt oferite,nu?
Iulian las-o moarta , oricum nu am gustat gluma ...
Dan Serban

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de iulian petre » 20 Apr 2010, 12:08

Va rog nu mai raspundeti la provocari. Mergeti la pescuit ,concursuri .......

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de besliu » 20 Apr 2010, 21:00

pana la urma care e taxa pt C&R ?? 60 lei sau 70 lei ??

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”