fundulea 1

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de dianu marin catalin » 30 Iul 2012, 20:21

pacat,mare pacat ca tare mult imi placea aceasta locatie,chear daca am fost pentru a 2 oara pe aceasta balta.si cand ma gandesc ca planificasem si o partida de 48de ore pe aceasta balta,dar acuma nu stiu ce sa mai zic.ESTE PUSA SUB SEMNUL INTREBARI ACEASTA BALTA,DUPA SPUSELE DUMNEAVOASTRA?!?!?!?!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de Laurentiu » 30 Iul 2012, 21:42

Da, din pacate este sub un mare semn de intrebare. Eu ma duc aici de patru ani, am avut niste partide memorabile, capturi nu prea mari dar frumoase. Cel putin anul trecut a fost de vis. Nici anul asta nu a chiar rau, oricum slab fata de anul trecut dar am dat vina pe vreme, insa de doua saptamani e panica, plus ca nu a mai bagat nici ceva peste sa-l mai puna in miscare si p-ala vechi. Chiar nu inteleg de ce nu se mai ocupa de balta.. A facut drumul din nou primavara plus repietruit, a mai facut niste umbrare noi si trainice, a refacut baraca de la intrare unde se preconiza un magazin cu de toate sa nu te mai duci in sat, etc, etc...

Avatar utilizator
chivu_alex
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 10 Mar 2012, 11:17

Re: fundulea 1

Mesaj de chivu_alex » 01 Aug 2012, 03:41

din cateam inteles de la "prieteni" ai patronului anul acesta nu se mai ocupa de balta deoarece investeste in acel magazin de la intrarea pe balta care o sa fie gen supermarket plus gratar, iar in sat a facut 1-2 vinarii si din cate am inteles, acolo investeste banii...vedem ce o sa se mai intample. fir intins.
Sa fiti destepti si fara frica, eu va salut ...

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de dianu marin catalin » 01 Aug 2012, 09:26

tare curios sunt sa vad ce va mai investii in ceea ce face daca nu va mai avea clinti ca sa-i bage bani in buzunar,asta daca nu mai baga peste in balta?!?

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de Laurentiu » 01 Aug 2012, 09:54

chivu_alex scrie:din cateam inteles de la "prieteni" ai patronului anul acesta nu se mai ocupa de balta deoarece investeste in acel magazin de la intrarea pe balta care o sa fie gen supermarket plus gratar
Investeste pe dreaq, n-ai vazut ca l-a lasat asa din primavara? Nu mai investeste in nimic ca n-are nici bani pt angajati, daramite pt o amarata de populare. Si daca n-ai peste, n-ai pescari si daca n-ai pescari n-ai incasari si uite asa ne invartim intrun cerc vicios.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: fundulea 1

Mesaj de georgemarian » 01 Aug 2012, 10:17

Laurentiu scrie:
chivu_alex scrie:din cateam inteles de la "prieteni" ai patronului anul acesta nu se mai ocupa de balta deoarece investeste in acel magazin de la intrarea pe balta care o sa fie gen supermarket plus gratar
Investeste pe dreaq, n-ai vazut ca l-a lasat asa din primavara? Nu mai investeste in nimic ca n-are nici bani pt angajati, daramite pt o amarata de populare. Si daca n-ai peste, n-ai pescari si daca n-ai pescari n-ai incasari si uite asa ne invartim intrun cerc vicios.
Nea'Laurentiu si ce faceti dvs acum ca se destrama balta dvs unde prindeti numai cate 7 bucati? =(( unde va mutati? (:| un pont?

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de Laurentiu » 01 Aug 2012, 12:55

Sa ne intelegem, nu prindeam mereu 7 bucati dupa cum te-ai exprimat. :)) Media era cam de 3-4 la 8-10 ore, cat stau eu pe garla. Si la aruncat nu plantat. Si daca tot e trendy sa dai cu navo, vindem ultegrele si luam o barcuta si de restul ne cumparam mulinete hakuyo sa ne integram in buget. Numai ca n-au baitrunner, dar ne rugam de Mitranescu sa ne monteze asa ceva :P
Ne mutam prin zona, nu sunt doua, trei balti bunicele? Numa ca nu prea sunt pe gustul meu, sunt cam aglomerate chiar si in cursul saptamanii, dar ne descurcam...;)

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: fundulea 1

Mesaj de georgemarian » 01 Aug 2012, 15:10

Laurentiu scrie:Sa ne intelegem, nu prindeam mereu 7 bucati dupa cum te-ai exprimat. :)) Media era cam de 3-4 la 8-10 ore, cat stau eu pe garla. Si la aruncat nu plantat. Si daca tot e trendy sa dai cu navo, vindem ultegrele si luam o barcuta si de restul ne cumparam mulinete hakuyo sa ne integram in buget. Numai ca n-au baitrunner, dar ne rugam de Mitranescu sa ne monteze asa ceva :P
Ne mutam prin zona, nu sunt doua, trei balti bunicele? Numa ca nu prea sunt pe gustul meu, sunt cam aglomerate chiar si in cursul saptamanii, dar ne descurcam...;)
Da...:)) ceio 7 magnifici mai sunt si carasi :P
Asa este mai sunt balti tot in zona...chiar peste o sapt zic sa ajung la una din ele pt o partida de 24 h.
Aveam in cap sa vin pe asta,dar la ce am citit pe aici'....ma lipsesc,plus ca bat 180 km dus/intors! :-S

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de Laurentiu » 01 Aug 2012, 15:41

Parerea mea e ca sunt si balti mai aproape de tine, mai ales pe soseaua Bucuresti-Alexandria, nu trebuie sa bati drumul pana aici. Tu unde stai? In Bolintin?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: fundulea 1

Mesaj de georgemarian » 01 Aug 2012, 16:12

Laurentiu scrie:Parerea mea e ca sunt si balti mai aproape de tine, mai ales pe soseaua Bucuresti-Alexandria, nu trebuie sa bati drumul pana aici. Tu unde stai? In Bolintin?
Acolo da...chiar langa bolintin,nu prea sunt,le stiu pe toate aproape.
Eu acum pescuiesc numai la poenari,am prins de fiecare data aproape,dar m'am plictisit si acolo...prea multe reguli..

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de Laurentiu » 01 Aug 2012, 16:37

Vezi ca-l mai ciocanesti si pe Walter, mie nu-mi place ca e ingusta rau. Mai nou pe Vlasin-Schitu; sunt 80 km dus intors de la tine si e 100 lei 24 ore. Vezi si tu pe Google...
Eu sa fiu in locul tau nu as calatori 180 km dus-intors pana la ciumecariile de fundule si belciugate. M-as orienta prin zona, sunt destule balti cu peste si nu asa aglomerate cu cocalari si manelisti pe ele. Mai e Dimitrie Cantemir dar sunt cam ciufuti dar garla e plina de caras ca palma si ciortan pana in 2 kile. Sunt balti cacalau, dar fundule si belciugate sunt mediatizate foarte mult. Mai am o balta la 11 km de mine, pe la o cariera de nisip dar tot asa, e cam ciudat patronul...

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: fundulea 1

Mesaj de georgemarian » 01 Aug 2012, 16:46

Laurentiu scrie:Vezi ca-l mai ciocanesti si pe Walter, mie nu-mi place ca e ingusta rau. Mai nou pe Vlasin-Schitu; sunt 80 km dus intors de la tine si e 100 lei 24 ore. Vezi si tu pe Google...
Eu sa fiu in locul tau nu as calatori 180 km dus-intors pana la ciumecariile de fundule si belciugate. M-as orienta prin zona, sunt destule balti cu peste si nu asa aglomerate cu cocalari si manelisti pe ele. Mai e Dimitrie Cantemir dar sunt cam ciufuti dar garla e plina de caras ca palma si ciortan pana in 2 kile. Sunt balti cacalau, dar fundule si belciugate sunt mediatizate foarte mult. Mai am o balta la 11 km de mine, pe la o cariera de nisip dar tot asa, e cam ciudat patronul...
Da...mai de toate am auzit,pe walter am si pescuit,pe schitu nu,vroiam sa ma duc anul trecut,pe walter am fost acum 2 ani am prins un ten de 6 kg,primul meu ten,de atunci am mai fost dar nu ma atras,are apa mica,si fierbe de novac/fitofag,puiet de cteno..!o sa mai incerc anul asta la walter sa vedem!
Ai fost la vlasin-schitu?

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de Laurentiu » 01 Aug 2012, 17:14

georgemarian scrie: Ai fost la vlasin-schitu?
Nu.

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: fundulea 1

Mesaj de dianu marin catalin » 11 Iul 2013, 18:02

ceva nouati despre aceasta balta?vreau sa fac o partida de 24h luni si nu sunt decis????!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: fundulea 1

Mesaj de vioril » 11 Iul 2013, 18:47

stai calm in banca ta sau fugi pe fundulea 6 , mi-au povestit niste prieteni ca pe acolo ar fi ceva activitate

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”