GREACA Cercani

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 13 Noi 2015, 10:27

inca o partida facuta miercuri acum sper sa nu fie si ultima pe anul asta , cat despre partida vreme frumoasa pestele a inceput sa manance pe la ora 9 prima trasatura un crap pe la 4kg dupa care a mers crapul pana pe la 13 timp in care cred ca am prins in jur de 30 de buc 1-4 kg cum sa incalzit afara a inceput sa intre carasul si surprinzator rosioara pana la plecare la ora 16 ca deja se intuneca devreme acum asta este sa speram ca mai tine vremea cu noi sa mai iesim anul asta fir intins .

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 14 Mar 2016, 10:14

Prima partida pe 2016 , am fost sambata 12.03 cu inca un prieten la o partida scurta de zi vreme urata ploua dimineata in drum spre balta batea vantul , pe balta noroi mult a trebuit sa caram sculele pana la locul de pescuit ca sa pus piatra dar nu pe toata balta , in sfarsit in jur de ora 8:30 eram si noi cu toate betele in apa 2 posturi 8 bete la care am reusit sa prindem in total eu 12 el 8 buc crap intre 1-4 kg o partida foarte buna pentru vremea care a fost apa foarte rece a batut vantul toata ziua noroc ca nu a mai plouat, ps: carasul nu a inceput inca sa manance fir intins .

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de caramba » 20 Mar 2016, 20:10

salut florin vad ca frecventezi mult balta greaca.poate facem o partida de pescuit pe aceasta balta .apropo betele de la tine au primit mulinete noi

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 25 Apr 2016, 17:16

a doua partida pe anul efectuata de sambata dimineata pana duminica dimineata am plecat vazand ca se strica vremea adica tocmai cand plecam dupa balta a inceput ploaia, ca si rezultate de data asta a mancat slab vreo 5 buc pe la vreo 2-3 kg plus mai multi sub kg plus caras la palma ca am dat si la undita unde au intrat si cateva rosioare superbe fir intins va doresc.

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de dianu marin catalin » 26 Mai 2017, 10:52

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva informati....si adica ce boiles sa folosesc,care este aroma câștigătoare.. .pe ce bine sa merg sa si selectez putin!!!?

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de dianu marin catalin » 26 Mai 2017, 10:53

dianu marin catalin scrie:Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva informati....si adica ce boiles sa folosesc,care este aroma câștigătoare.. .pe ce bile sa merg sa si selectez putin!!!?

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 28 Mai 2017, 20:21

dianu marin catalin scrie:
dianu marin catalin scrie:Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva informati....si adica ce boiles sa folosesc,care este aroma câștigătoare.. .pe ce bile sa merg sa si selectez putin!!!?
salut incearca Magnum de la baietii de la 4 Carp.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”