GREACA Cercani

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 05 Sep 2011, 13:16

Stef scrie:Oare unde ma duc eu maine?
Fara un peste de peste 13kg tras in poza nu ma intorc [-x
fir intins si te asteptam cu poze si ultimele noutati dupa balta <:-P =D>

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de xeno13 » 06 Sep 2011, 08:43

Nimeni...nimic :) un loc acolo pe abonamet...ca altfel nu se poate... si nu as lua acum un abonament doar pentru o partida :) aduc eu berea:)
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: GREACA Cercani

Mesaj de Stef » 06 Sep 2011, 20:14

11kg, 10kg, 9kg...scara magarilor..aa,pardon, a dulapilor.
Din pacate, cu ala de 9kg n-am reusit sa fac poza si cu ceilalati 2 am niste poze in apa, nu prea serioase nici alea, dat fiind faptul c-au sarit amandoi de pe saltea cand sa le fac poze :))
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GREACA Cercani

Mesaj de zfcristian » 06 Sep 2011, 22:23

xeno13 scrie:Nimeni...nimic :) un loc acolo pe abonamet...ca altfel nu se poate... si nu as lua acum un abonament doar pentru o partida :) aduc eu berea:)
40 lei - 12 ore si ai rezolvat problema.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de xeno13 » 06 Sep 2011, 22:28

zfcristian scrie:
xeno13 scrie:Nimeni...nimic :) un loc acolo pe abonamet...ca altfel nu se poate... si nu as lua acum un abonament doar pentru o partida :) aduc eu berea:)
40 lei - 12 ore si ai rezolvat problema.
Am sunat si au spus ca e doar cu abonament. Nu pot merge doar la o singura partida.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: GREACA Cercani

Mesaj de Costi P » 24 Dec 2011, 11:35

In toamna aceasta pe Greaca : http://www.youtube.com/watch?v=dPDTMbFp740
trebuie sa va spun, ca baiatul care a facut acest montaj, a venit de la aeroport direct pe balta, si-a luat bilet special pt a pescui pe Greaca.In ziua respectiva au fost scoase pe mal circa 200 kg.
Bravo baieti...mai facem una la fel si la anu =D>

PS. Multumim George Mihaila !
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: GREACA Cercani

Mesaj de lucfish » 31 Dec 2011, 00:12

Doresc patronului băltii, dl. George M. un nou cu bucurii și un călduros LA MULȚI ANI.Aștept sezonul 2012 Lucian Brașov.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: GREACA Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 31 Dec 2011, 14:19

la multi ani george mihaila.la multi ani greaca cercani.singura balta unde te simti cu adevarat bine.sanatate maxima si spor la administratie
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GREACA Cercani

Mesaj de osc1or » 20 Apr 2012, 14:45

Maine ma duc si eu sa incerc aceasta balta in premiera. Desi vad ca nu s-a postat pe acest topic in 2012, sper ca treaba inca merge la aceasta balta.
Dintre cei mai vechi, imi puteti vinde si mie un pont la ce tehnica sa adopt pt o partida de 24 ore acolo? Nu stiu exact pe ce ponton am rezervare dar ca idee.. la ce tip de momeala merge mai bine, ce tip de nada ati folosit, lanseuri lungi? scurte?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: GREACA Cercani

Mesaj de Stef » 20 Apr 2012, 15:21

osc1or scrie:Maine ma duc si eu sa incerc aceasta balta in premiera. Desi vad ca nu s-a postat pe acest topic in 2012, sper ca treaba inca merge la aceasta balta.
Dintre cei mai vechi, imi puteti vinde si mie un pont la ce tehnica sa adopt pt o partida de 24 ore acolo? Nu stiu exact pe ce ponton am rezervare dar ca idee.. la ce tip de momeala merge mai bine, ce tip de nada ati folosit, lanseuri lungi? scurte?
La pontoane trebuie aruncat si nadit aproape de malul de vis-a-vis , pe firul de par bila tare de 18 sau 20mm (un fishmeal cu aroma de squid&octopus si capsuna sau monster crab) si sa lasi distanta putin mai mare intre bila si carlig ca sa nu te frece ciortanul prea mult. Faci pat de bile si pescuiesti in fata lui si pe laterale daca vrei peste mare.
Sa-ti iei pasta solubila sa pui pe plumb si cu care sa invelesti si bila de carlig.

PS: Bile gasesti si pe balta sa cumperi :)

Fire intinse!
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
Stef
senior
senior
Mesaje: 207
Membru din: 23 Sep 2010, 21:51

Re: GREACA Cercani

Mesaj de Stef » 15 Mai 2012, 23:16

N-a mai fost nimeni pe Greaca in ultimul timp?

Prins imediat dupa dezghet, uitasem sa pun poza :D
Fişiere ataşate
102_0399 (640x361).jpg
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GREACA Cercani

Mesaj de osc1or » 01 Aug 2012, 17:52

A mai fost cineva pe Greaca in ultima vreme?
Eu am fost anul asta de 3 ori si am plecat de fiecare data dezamagit...
In week-end ma duc iar, s-au mai imbunatatit lucrurile? a mai crescut nivelul apei?
p.s. ma duc ca mi-am facut abonament ca fraieru, ca altfel nu cred ca mai calcam pe acolo...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 05 Aug 2012, 22:07

salut am fost eu luni seara am luat o salonta si un romanesc ambii in jur de 3kg si inca un ciortan pe la\1kg inainte sa se intunece afara am dat la dreapta cofetarii, pe timpul noptii nu ma mai deranjat decat vantul si vreo 5 carasii apa scazuta mult, cred ca ar trebui sa dragheze in toamna sau altceva ca sa isi mentina nivelul apei balta ma gandesc ?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GREACA Cercani

Mesaj de osc1or » 06 Aug 2012, 09:20

Dupa cum am scris mai sus, am fost in w-e pe Greaca...
Mare greseala...
Am stat la pontonul 2 si nu am prins absolut nimic 24 ore...
Colegul meu, care a stat pe pontul 3 a prins 3 carasi la boiles.. unu dintre ei, la vreo 70-80g a fost prins la un snowman format din 2 bile tari de 14...
Apa este scazuta foooarte mult, cand scoteam lanseta din apa deja vedeam bolborosind apa in zona unde se infigea plumbul in noroi... (nu cred ca apa avea mai mult de 50cm in anumite zone)
Pe langa problemele cu apa care afecteaza grav conditiile de pescuit pe aceasta balta, am cerut un prelungitor sa bagam si noi o lampa in priza pe timp de noapte si ne-a costat 10 lei, am cerut un 10-15 surcele sa aprindem un gratar au costat si alea 5 lei... etc..
Eu unul nu mai trec pe acolo decat daca aflu ca a inceput sa rupa lumea norii cu prinsul...
Pacat ca balta este foarte frumos amenajata cu umbrare, pomi, verdeata multa... (candva si cu prize si gratare care acum sunt contra cost)
Trec aceasta balta la capitolul "A fost odata"
Critic echilibrat

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: GREACA Cercani

Mesaj de carapavel florin » 11 Aug 2012, 20:35

Am fost iar ieri vineri de dimineata pana dupa amiaza am ajuns ceva mai tarziu pe la 7:30 de abia dar mam pus rpd pe treaba ca sa arunc lansetele la apa , a inceput de abia pe la amiaza sa traga dupa 11 pana atunci dupa prinsesem vreo 2 ciortani si cativa carasii dar un superb exemplar de crap romanesc de 7kg care a poposit pe saltea pentru sedinta foto ia pus si pe ceilalti in miscare per total am prins in jur de vreo 20 de bucati intre 1-2,5 kg printre care si captura de 7kg o partida reusita si sper sa isi revina balta la adevaratul ei potential.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”