In 2 ore la Olari-- Superb

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: In 2 ore la Olari-- Superb

Mesaj de toader nicolae » 23 Apr 2009, 19:05

ladau_alex scrie:dap ;)
stii cum ii macar daca vrei sa mergi la un pescuit de distractie macar sa prinzi ceva nu ca pe alte balti unde mergi si stai o zi intreaga si incerci toate monturile si momelile posibile si tot nu prinzi nimic. Asa macar sefu asta de aci pe cum prinzi peste baga altu la loc si poti merge la pescuit de distractie ;)


Omul isi vinde pestele la un pret de magazin si castiga prin faptul ca il baga la 50 de g si dintr-un kg de ciortanei in 2 ani are 20 de kg fara prea multa cheltuiala ca il hranesc pescarii.Este o atitudine cat se poate de corecta si care face cinste acestui OM.Este mult prea greu sa gasesti ceva din care sa castigi de 20 de ori banii in 2 ani si asta este o investitie perfecta.

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: In 2 ore la Olari-- Superb

Mesaj de ladau_alex » 23 Apr 2009, 19:42

mda castiguri mai potzi face si din restaurante,moteluri etc. dak is situate in locuri bune si itzi dai seama k acestei baltizi daca eu de ex am mers si am prins in 2 ore 8 kg de peste eu va spun voua, voi spuneti mai departe si tot asa iar baltii i se face reclama iar omului o sa ii mearga afacerea si o sa bage peste in continuare **== dar dak mergi pe alte balti si nu prinzi nik ce faci ii ziki la vecinu k nu ai prins nik si rade de tn si nu va merge nici el la balta aceea si tot asa deci dupa fapta si rasplata ;))

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: In 2 ore la Olari-- Superb

Mesaj de toader nicolae » 24 Apr 2009, 00:12

Frate,am jucat si u un an la Timisoara si cand am ajuns la balta la Cornesti si mi-a cerut paznicul 20 de ron taxa ,am vrut sa plec de pe balta crezand ca nu are nici macar broaste in balta aceia.Dupa ce mi-a luat taxa a venit patronul si m-a rugat sa nu retin pestele mai mare de 5 kg(retineti,m-a rugat nu mi-a impus).Problema cu cele 2 balti de la Cornesti este ca sunt foarte mici ,dar peste este din belsug in apa.Acolo aduc frecvent si somn 9african sau american) cam de 2-5 kg dar care nu rezista la frig si deaceia trebuie sa populeze frecvent.Este un peste cu o forta si o vitalitate iesita din comun si cica ar fi si foarte gustos dar este foarte urat si nu prea mi-a suras ideia de a manca asa ceva.Fratilor,bucurati-va ca traiti aproape de Ungaria,deoarece asta cred ca este motivul principal pentru care patronii de la voi nu au luat-o inca prin lanul de porumb.
Are cineva un apartament de inchiriat in zona??????? =)) =)) =)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: In 2 ore la Olari-- Superb

Mesaj de ladau_alex » 24 Apr 2009, 13:19

:)) am io da ii dat deja in chirie la cnv dar daca vrei poti sa vi sa stai la mn la hotel :)) si merem undv impreuna la pesc in ungaria sau unde vrei tu =))

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: In 2 ore la Olari-- Superb

Mesaj de toader nicolae » 24 Apr 2009, 14:37

ladau_alex scrie::)) am io da ii dat deja in chirie la cnv dar daca vrei poti sa vi sa stai la mn la hotel :)) si merem undv impreuna la pesc in ungaria sau unde vrei tu =))

Pai ce mai astepti????Da chiriasii afara ca maine ma mut. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de ladau_alex » 27 Apr 2009, 18:41

O ziua superba la Olari . Toti au avut 19 kg impreuna. Si acum le-am dat drumul la totzi ;)
Fişiere ataşate
DSC00348.JPG
DSC00347.JPG

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de Madalin Dirla » 27 Apr 2009, 19:35

In 2 ani o sa pescuiesti in cada >:) >:) >:) >:) >:) >:) !!!!

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de toader nicolae » 27 Apr 2009, 19:49

A spus omul ca i-a eliberat.Nici acum nu este bine???????????
Trebuie sa eviti sa-i tii prin iarba si pamant deoarece le sar solzii si li se ia mucusul ala si astfel sunt mai predispusi la diferite infectii.
Acolo erau 10 crapi si cred ca fiecare depasea 3 kg.Cred ca erau cam 30 de kg.


Daca vrei sa eliberezi pestele fa in asa fel sa-l feresti de traume inutile.Apreciez foarte mult faptul ca nu ai ramas indiferent la sesizarile noastre anterioare.

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de ladau_alex » 27 Apr 2009, 20:03

dap doar ca am vrut sa le fac poza la toti si nu am avt pe ce sa ii pun si oricum in acea balta sa baga peste pe cum se prinde de akm o sa incerc sa ii pun pe ceva patura sau gasesc eu cv pe ce sa ii pun ;)

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de toader nicolae » 27 Apr 2009, 20:07

ladau_alex scrie:dap doar ca am vrut sa le fac poza la toti si nu am avt pe ce sa ii pun si oricum in acea balta sa baga peste pe cum se prinde de akm o sa incerc sa ii pun pe ceva patura sau gasesc eu cv pe ce sa ii pun ;)



Cumpara o saltea de primire,cam50 ron cele mai ieftine si ai rezolvat orice problema.Daca ai nevoie de peste poti sa-l cumpri de la metro ca oricum va fi sacrificat si ala din balta va ramane la locul lui.

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de ladau_alex » 27 Apr 2009, 20:15

ok ms de sfat apropos astia i-am prins sambata iar duminica tot pe aceeasi balta am prins 3 si vreo 3 crap amuri dar nu am pozele k is la tzara da o sa le postez cand merg vineri acolo ;)


Am rugamintea la dumneavoastra sa nu deschideti topicuri noi daca deja aveti un topic deschis ,tot de dumneavoastra ,cu acelasi subiect.Continutul acestui topic va fi mutat in precedentul si urmatoarele comentarii pe acelasi subiect va rog sa le faceti acolo

P.S. Este suficient sa ne arati o singura poza cu cel mai mare peste si o sa te credem pe cuvant ca ai prins atatia, sau fale poza separat cand ii prinzi,daca tot ai intentia de ai elibera

Cu stima COLEMAN

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de gor965 » 27 Apr 2009, 20:22

ladau_alex scrie:dap doar ca am vrut sa le fac poza la toti si nu am avt pe ce sa ii pun si oricum in acea balta sa baga peste pe cum se prinde de akm o sa incerc sa ii pun pe ceva patura sau gasesc eu cv pe ce sa ii pun ;)
Nu-i pune pe nici o patura ,ca e mai rau decat pe iarba ! Fa poza cu cel mai mare si-atat !O sa te credem pe cuvant ca ai prins mai multi ! Nu stiu cum i-ai tinut pe toti ptr. poza finala dar iti spun sigur ca n-are nici un farmec sa-i prezinti aliniati pe jos precum porcii impuscati la vanatoare ! E doar un aspect ,dar ... ! ;)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de ladau_alex » 27 Apr 2009, 20:25

:)) :)) ok de aku fak cu toti pe rand cand ii prind si le dau drumu ;)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Din-Nou La OLARI Din-Nou SUPERB

Mesaj de gor965 » 27 Apr 2009, 20:31

ladau_alex scrie::)) :)) ok de aku fak cu toti pe rand cand ii prind si le dau drumu ;)
99% dintre cei care prind mai multi crapi si au intentia de a-i elibera , chiar asa procedeaza ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: In 2 ore la Olari-- Superb

Mesaj de ladau_alex » 27 Apr 2009, 21:06

mda stiu da io am vrt sa vad la sfarsit cate kile am :P

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”