Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de cosmake » 14 Ian 2009, 19:26

de tine depinde :D

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 01 Feb 2009, 17:19

cea mai taare balta de pescuit din dolj este giurgita acolo se vede daca esti pescar ~x(
pentru baietii care se duc la pescuit la giurgita sa stiti ca anul asta sa populat balta din sursa sigura stiu iar taxa dincate am auzit va fi de 50 ron

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de cosmake » 02 Feb 2009, 10:49

si cit de des il va hrani, si ce conditii iti mai baga?

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 03 Feb 2009, 01:21

Iei cat prinzi si totul sta in momeala.
Eu anul trecut am pescuit tot anu la giurgita doar in 2 partide nu am prins nimic in rest ten cat cuprinde 5 6 9 8 kg crap tot asa dar ca toate baltile are un secret.
Apropo de conditi ei iti zic tu te faci ca ploua.

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de cosmake » 03 Feb 2009, 10:20

poate ne impartasesti si noua secretele baltii :D daca zici ca ai prins tot anul ca eu am fost de 2 ori si inafara de 2-3 carasi care leam dat drumul nu am vazut in balta aia :-S

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 03 Feb 2009, 19:37

Daca esti interesat mergem odata si iti arat.
Iti pun secretu ca eu nu sunt ditrala cu ifose de mare pescar :D momeala sa folosesati porumb nu cumparat porumb de la tarani il fierbi cu grau apoi il amesteci cu strot il legi cu cauciuc de crap la ac pui tot porumb fiert fara arome ca e smecher sa invatat din cauza asta nnu prind multi sa nu momesti locu cu multa mancare fara arome . ca sa prinzi novac folosesti bomba cu pufuleti atentie porumbu sa nu fie prea fiert.
Avantajul meu este ca cunosc balta ce este sub apa canale gropi si toate cele un singur sfat iti dau ca restu sunt pe bani nu pescui la intinsura dute la stuf.

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de cosmake » 03 Feb 2009, 20:00

acolo am dat si eu chiar pe coada de tot acolo unde se termina si ultimul drum unde coborai cu masina jos si dupa smocul de paoura dadeam eu ( era ultimul loc de lanseta ) si aruncam in fata stufului care raminea in stinga mea
si tot degeaba :D Si sarea al d... de ten acolo unde aveam eu aruncat si degeaba
nu am vazut 1 macar la mine sau macar la altii in zilele cind am mers eu si am considerat ca cocosarea masinii ( 12 Km pe cimp )+ 30 lei carei plateam pe zi si 60 pe noapte adica 90 lei /24 de ore adica echivalentul a 25 de euro pentru 24 de ore ( echivalentul cu 1 noapte la hotel de 3 stele)+ faptul ca nu prindea nimeni nu merita sa ma mai duc acolo
din tot ce am vb cu toata lumea balta nu merita taxa tinind cont ca nu ai voie sa plantezi si pestele este hranit numai in locurile unde nu poti ajunge cu lanseta si destul de des si mai ales inaintea Wikendului cind am inteles ca e moarte de lume acolo

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 03 Feb 2009, 20:04

Ba eu am platit 30 ron noaptea 30 ziua teau luat de fraier aia poate ai aVUT TU GHINION LOCUL ALA EU LAM FRECVENTAT FOARTE DES SI NU AM PLECAT FARA PESTE DE ACOLO.
ANU TRECUT NU A FOST HRANIT SI DE PLANTAT EU AM PLANTAT LA GREU SI NU TE MINT CU BARCA MARE.
AI DREPTATE CU WEEKENDU EU AM FOST NUMAI IN TIMPU SAPTAMANI DAR AM MAI FOST SI LA SFARSIT DE SAPTAMANA DAR AM PRINS.
SI CREDEMA CA EU NU TE MINT EU AM FOST IN FIECARE SAPTAMANA LA BALTA CA AM AVUT MULT TIMP LIBER PE BALTA AIA AM INVATAT SA PESCUIESC.
TOTUL TINE DE NOROC SI UN PIC DE REGATIRE DACA TU AI FOST CU X5 PE BALTA DEAIA TIA LUAT 60 RON PE NOAPTE.

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 04 Feb 2009, 14:25

teai suparat rau pe ei te inteleg eu mam certat de multe ori cu ei o balta unde merge este la la galugareni sa sti ca mai pica crap si la bistret unde excavatoru partea din sat nu de la intrare merge la distanta si plantat sa nu te astepti la trasaturi di prima seara

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de stefanflorin » 04 Feb 2009, 15:08

la excavator e apa pana la glezne asa ca mai bine pescuiesc in cada caci ce faci in balta aia nu se numeste pescuit.
PS: vezi ca ai buton "edit" ca sa nu scrii 10 mesaje la rand ;;)
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 04 Feb 2009, 17:26

zi tu un loc ,mai bun
si sa ma lasi cu fantanele ca nu curg banii dp mine

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 07 Feb 2009, 19:13

ba da ce activi sunteti ceva informatii despre alte balti din alte judete aveti unde ati fost voi nu din auzite

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de timer » 07 Feb 2009, 20:42

florentinn scrie:teai suparat rau pe ei te inteleg eu mam certat de multe ori cu ei o balta unde merge este la la galugareni sa sti ca mai pica crap si la bistret unde excavatoru partea din sat nu de la intrare merge la distanta si plantat sa nu te astepti la trasaturi di prima seara
La Calugareni,acum doi ani,am facut cea mai frumoasa partida de stiuca ,de cand pescuiesc...Din pacate,acum , stiuca e pe cale de disparitie(braconaj) Tot la Calugareni s-a prins un crap de 22kg..L-a prins Doru,cel de la magazinul de articole pescuit de pe Vasile Alecsandri..E si o poza in magazin cu ..namila #:-S
ps/Te-as ruga sa scrii fara caps lock,e mai usor de citit..Multam!

Avatar utilizator
florentinn
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 30 Ian 2009, 00:53

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de florentinn » 08 Feb 2009, 11:46

sunt cam afon in calculatoare mergea odata si calugareni oare de ce nu om avea noi balti ca la bucuresti vorba aia e o chestie banoasa ca veni vorba de monstri sunt si in giurgita eu sunt stan patitu fire rupte acr groase indreptate si credema ca eu nu cumpar orice porcarie cand vine vorba de ace si fire un priete de al meu a reusit sa prinda un crap la 20kg mai mult din prostie inainte de a lua astia balta si ascultama balta aia are multe surprize si sa sti ca eu nu mint

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Locatii de pescuit in jurul Craiovei

Mesaj de cosmake » 08 Feb 2009, 21:36

timer ca tot veni vorba eu de la Doru ma aprovizionez cu cele necesare
poate ne intilnim o data la el la magazin sa ne cunoastem
scuze de spam

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”