Miro Lake

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
frostyrca
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 25 Mar 2009, 18:32

Re: Miro Lake

Mesaj de frostyrca » 28 Apr 2013, 13:06

Un link cu emisiunea sau o ora cand aceasta va fi in reluare daca se poate. Trebuia sa ma duc pt 36 de ore miercuri dar am avut o bucurie si n-am mai ajuns.

Avatar utilizator
gerila
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 24 Mar 2013, 18:06
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de gerila » 28 Apr 2013, 13:58

Eduard Daniel Vrabie scrie:
gerila scrie:Daca balta avea intradevar o administrare cum spuneti majoritatea......atunci optau pentru regula " Nu prinzi?! Iti dam noi 5 kg crap la plecare" si in felul asta va spun eu ca nu mai erau nelamuriri si aveati si pescari multumiti 100%!....deci vreau sa va marturisesc ca voi incerca balta dumneavoastra la insistentele colegului meu,sper sa fiu placut surprins.Revin cu un comentariu imediat dupa ce voi face acea partida undeva dupa sfintele pasti :)
Foarte buna ideea asta. Ne strangem la un chef pe malul balti, nu este necesar nici sa dam jos din masina echipamentul (in cazul in care l-am mai luat de acasa) ne facem lei, deranjam si ceilalti pescari si la plecare cerem si 5kg de crap. Ar trebui sa o aplice toti administratorii de balti iar pescari sa isi caute alte locuri pentru lansete sau undite. Mergem spre .... foarte bine.



Daca nu ai fi asa ironic poate ai avea si un dram de seriozitate.REGULILE le faceti voi "administratorii baltilor" si cum majoritatea va uitati numai dupa profit nu ma mira nici sarcasmul tau din mesaj.

Avatar utilizator
gerila
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 24 Mar 2013, 18:06
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de gerila » 28 Apr 2013, 14:04

Daca ar fi cum spui tu ca ne adunam pe balta doar sa facem chef iti spun sigur ca atunci ar trebui sa numesti balta "MIRO PUB" :))

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 28 Apr 2013, 19:02

gerila scrie:
Eduard Daniel Vrabie scrie:
gerila scrie:Daca balta avea intradevar o administrare cum spuneti majoritatea......atunci optau pentru regula " Nu prinzi?! Iti dam noi 5 kg crap la plecare" si in felul asta va spun eu ca nu mai erau nelamuriri si aveati si pescari multumiti 100%!....deci vreau sa va marturisesc ca voi incerca balta dumneavoastra la insistentele colegului meu,sper sa fiu placut surprins.Revin cu un comentariu imediat dupa ce voi face acea partida undeva dupa sfintele pasti :)
Foarte buna ideea asta. Ne strangem la un chef pe malul balti, nu este necesar nici sa dam jos din masina echipamentul (in cazul in care l-am mai luat de acasa) ne facem lei, deranjam si ceilalti pescari si la plecare cerem si 5kg de crap. Ar trebui sa o aplice toti administratorii de balti iar pescari sa isi caute alte locuri pentru lansete sau undite. Mergem spre .... foarte bine.



Daca nu ai fi asa ironic poate ai avea si un dram de seriozitate.REGULILE le faceti voi "administratorii baltilor" si cum majoritatea va uitati numai dupa profit nu ma mira nici sarcasmul tau din mesaj.
"Ironia" mea era un raspuns direct la afirmatia dumneavoastra, inca nu ati ajuns pe balta si ati aruncat deja cu pietre in administratie si in pescarii care au o alta parere . Pescari 100% multumiti nu vor exista niciodata deoarece nu toti vin pregatiti sa prinda peste. Legat de denumire o sa tinem sigur cont de propunerea dvs. Fir intins.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de osc1or » 30 Apr 2013, 13:45

Vin si eu la o partida pe aceasta balta joi, pe 2 mai, din pacate decat pentru 12 ore.
Am inteles ca pe balta exista si un magazin de nada. Cam ce nada se gaseste in acest magazin? Multumesc.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de osc1or » 02 Mai 2013, 20:34

Am fost astazi pe balta la Miro Lake...
Pt ca ma plictiseam teribil, am dat o tura pe la ceilalti pescari de pe balta in jurul orei 16.00 sa vad daca sunt singurul care nu are nici o trasatura. Erau cam 10-15 standuri pe toata balta ocupate si doar un pescar a luat un ciortan la 1,5kg maxim in rest carasi mici pe ici pe colo...
Desi balta este ok, administratorul ok, nu am gasit nici un motiv care sa ma faca sa mai revin vreodata...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de bitza35 » 03 Mai 2013, 00:58

osc1or scrie:Am fost astazi pe balta la Miro Lake...
Pt ca ma plictiseam teribil, am dat o tura pe la ceilalti pescari de pe balta in jurul orei 16.00 sa vad daca sunt singurul care nu are nici o trasatura. Erau cam 10-15 standuri pe toata balta ocupate si doar un pescar a luat un ciortan la 1,5kg maxim in rest carasi mici pe ici pe colo...
Desi balta este ok, administratorul ok, nu am gasit nici un motiv care sa ma faca sa mai revin vreodata...
mi se pare mie sau ciortanii sau rarit? :O :O :O ---<>< ---<>< ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 03 Mai 2013, 01:32

A fost un prieten...la fel,nimic,erau 10 pescari pe balta...din 10 prinsese unul un ciortan la 3 kg.
A treia zi de pasti vroiam sa ma duc cu 2 prieteni,dar m-am razgandit...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de osc1or » 03 Mai 2013, 08:26

si nu va gandit ca am abordat cine stie ce strategie de selectie...
am pescuit cu monturi cu 1 bob plastic/porumb natural, 2 boabe plastic/porumb natural, sau 1 bob natural/1 bob plastic, solubile simple, jumatate de solubil cu pop up de 8mm, chiar si cu pop-up-uri simple de 8-10mm... de incercat am tot incercat...
am pescuit si aproape de malul de vis a vis, si mai retras, si la mijloc, si la 40m....
Critic echilibrat

Avatar utilizator
marius75
membru activ
membru activ
Mesaje: 70
Membru din: 21 Sep 2009, 22:10

Re: Miro Lake

Mesaj de marius75 » 04 Mai 2013, 20:55

Am vazut ca in ultimele 2 saptamani nu s-a mai prins nimic.Sa fi fost doar strategie de marketing si s-a terminat pestele sau se intampla altceva?

Avatar utilizator
bosssorin
senior
senior
Mesaje: 264
Membru din: 26 Mar 2008, 20:56
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de bosssorin » 09 Mai 2013, 21:48

acum locurile unde a pescuit Jony sunt 39,40,....cele din golf!!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 13 Mai 2013, 20:48

Inceput promitator,mai ales ca am vazut si emisunea facut de Dl. Florentin...insa acum este o mare teapa! :)) toata lumea se vaita,inclusic eu.Nici administratorul nu mai posteaza informatii,cred ca stie ce are in balta si de aia.. :D

Avatar utilizator
frostyrca
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 25 Mar 2009, 18:32

Re: Miro Lake

Mesaj de frostyrca » 13 Mai 2013, 20:50

Tu cand ai fost ? eu am fost saptamana trecuta de miercuri pana joi iar pe toata balta am fost 2 echipe de pescari ( a doua zi au mai venit cateva 4-5 ). Bun l-am sunat pe patron si omul mi-a zis ca nu merge asa bine, dar am zis totusi sa ma duc macar sa-mi fa o idee despre cum arata balta plus o iesire la aer curat si d-astea. Toata noaptea pana dimineata pe la un 8 asa din 30 in 30 minute se auzea cum se balacea in malu opus . Am avut o singura trasatura la mamaliga cu boabe de plastic nefinalizata. La colegu din dreapta care dadea la boilies nimic pana dimineata cand i-am plantat doua lansete ( pasta pe plumb si 5-6 bile in cuva) si a avut la ambele prezentari aducand 2 pesti pe la 1.5 - 2kg in cateva ore ( find vant si neamaivand baterie multa nu m-am mai riscat sa-i plantez lui sau mie ). Am luat la undita caras putin mai mic ca palma 2 kg. Peste este dar din pacate este la bataie . Cand am scos lansetele de plecare pe unul din momitoare erau icre pe tija. Eu unul astept pana iese pestele de la bataie si mai fac o vizita. Numai bine.
Ultima oară modificat 13 Mai 2013, 21:06 de către frostyrca, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de osc1or » 13 Mai 2013, 21:04

si eu ma intreb de ce nu mai posteaza nimeni din administratie
Critic echilibrat

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de robert048 » 13 Mai 2013, 22:56

Hai sa fim seriosi cu pestele la bataie,chiar nu vede nimeni ca suntem pacaliti ca niste copii,mi am exprimat parerea acum ceva timp despre balta si o sustin nu numai eu ci si ceilalti participanti la acest forum.S a vazut despre c fel de balta vorbim...... :-q

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”