STIGMA FISHING

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de c0r0nel » 31 Mai 2011, 18:24

spuneti ca pescuiti doar in week-end, dar in timpul saptamanii sunteti pe balta sau e cineva? s-ar putea sa vin joi sau sambata seara, depinde cum imi fac programul. in week-end e mai plin sau inca sunt reticenti brasovenii fata de c&r?

ps: vedeti ca nu ati ramas fara banda pe site

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 02 Iun 2011, 12:56

Sunt pescari si in weekend si in timpul saptamani vin brasoveni ca nu au unde sa mai mearga sa prinda si ei un peste mare toate baltile sunt slab populate si nu au peste mare si Brasovenilor le place sa aiba si ei un dril sau cel putin o cadenta buna la prins ,te astept daca vi in weekend ma gasesti acolo , daca vi in timpul saptamani gasesti pe seful amenajari piscicole fir intins :-c

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de daddy caddy » 06 Iun 2011, 20:25

ceva capturi pe saptamana trecuta? **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 07 Iun 2011, 15:23

Salut inpatimiti de mustaciosi si dupa cum am promis in acest weekend au mai iesit niste capturi frumusele pe care o parte din ele o sa le postez
Fişiere ataşate
05062011065.jpg
05062011063.jpg
04062011058.jpg
04062011050.jpg

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 07 Iun 2011, 15:29

Mai am cateva poze postate de domnul Claudiu care ma vizitat in acest weekend si cu care am facut o partida frumoasa de pescuit si am furat cateva din micile lui secrete

Datorita timpului frumos de afara care se preconiza am hotarat ca pe sfarsit de saptamana sa incerc un pescuit mai serios la Ucea , pe balta prietenului meu Cristi . Asa ca inarmat cu tot ce trebuie am ajuns pe balta Sambata dupa masa pe la ora 16.30 cu gandul sa prind cat mai mult peste , m-am apucat imediat de instalat tabara si pregatit betele si nada iar pe la ora 19.00 eram pregatit de pescuit . Am ales un loc de pescuit langa rulota gazdei , un loc ales datorita comfortului si de faptul ca vroiam sa stau impreuna cu toti , si nu datorita faptului ca ar tine mult peste si m-am apucat de nadit cu bulgari de nada cu catapulta , aproximativ 4 kg de nada , plasata cat mai aproape de malul opus , iar pe bete am instalat o montura cu boilies , una cu pelete flotante si una cu porumb flotant . Pe coamele muntilor Fagaras cat si pe dealurile care marginesc raul Olt , natura i-si facea de cap dezlantuind furtuni violente , asta socotind dupa tunetele care se auzeau si dupa fulgerele care brazdau frecvent cerul , iar noi eram pe un culoar scaldat de soare intre cele doua furtuni , dar totusi atmosfera era apasatoare de la cele doua campuri atmosferice , probabil din aceasta cauza prima trasatura am avut-o pe la ora 21 . Am continuat sa pescuiesc cam pana la ora 02.00 cand destul de obosit dupa o zi placuta si presarata cu putina bautara am hotarat sa ma culc m-am intis in pat si imediat un senzor a inceput sa urle , am scos pestele si am pus lanseta pe suport , a urmat acelasi scenariu cu al doilea bat dupa care am dormit cred pana pe la ora 05.00 cand a trei lanseta facea un scandal care m-a trezit definitiv . Am observat ca peste noapte a tras bine la boilies si pelete flotante si nu am prins nici un peste la porumb flotant , iar pe la ora 09.00 am decis sa eliberam pesti prinsi peste noapte , retinuti special pentru ai cantarii si poza .

http://www.rubens.ro/components/com_ago ... noapte.jpg
http://www.rubens.ro/components/com_ago ... oapte1.jpg

Am avut 18 bucati cu o greutate de aproximativ 36 kg.

Soarele se ridicase deja bine de tot si anunta o zi caniculara , se facuse deja ora 11 si pestel nu mai tragea , desi se vedea destula miscare pe suprafata apei , asa ca am decis sa adaug un supliment la montura , un saculet cu pelete prins la carlig si imbibat cu dip neon , lucru care la pus pe treaba imediat pe peste si capturile au inceput sa apara imediat , in interval de doua ore am prins pesti de mai jos , si am mai avut si vreo 10 ratari , dupa care am considerat ca ajunge si am trecut la gratar pentru pregati masa de pranz big_smile

http://www.rubens.ro/components/com_ago ... tadezi.jpg
http://www.rubens.ro/components/com_ago ... adezi1.jpg

12 bucati , aproximativ 25 kg .

In concluzie un weekend superb pentru mine , in care am impacat si familia cu o iesire in natura la iarba verde , gratar si tot ce tine de latura asta , cat si pasiunea mea pentru pescuit cu multe capturi si driluri placute , chiar daca deocamdata pesti mari nu si-au aratat mustatile , un loc linistit in natura salbatica un loc in care eu m-am simtit cu adevarat bine .
Vreau sa i-i multumesc si pe aceata cale lui Cristi pentru acest loc minunat pe care la creat si sa i-i dea Dumnezeu putere de munca sa termine proiectul pe care la inceput si care la final v-a fi deosebit .

http://www.rubens.ro/components/com_ago ... agaras.jpg

AS.Transilvania Carp Mirror

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 07 Iun 2011, 15:46

Si am filmat si un dril , acum se lucreaza la el il incarc pe yutube si o sa il postez sa vedeti un dublu dril alaturi de domnul CLAUDIU va salut si va astept la pescuit la STIGMA FISHING

Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de c0r0nel » 07 Iun 2011, 16:17


Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 07 Iun 2011, 16:31

Sal felicitari te mai asteptam la STIGMA FISHING sa le postam poze cu capturi si mai mari iubitorilor de mustaciosi =D>

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 09 Iun 2011, 10:05

Dupa cum am promis va postez si drilul alaturi de domnul Claudi

http://www.youtube.com/watch?v=wROVCFKR ... detailpage

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de dragan claudiu » 17 Iun 2011, 20:06

Astazi un prieten de al meu a fost pe balta la voi si l-am intrebat daca sint pescari,iar raspunsul a fost sint singur...... [-( la taxa care o percepeti pentru c&r e de asteptat .
daca erati prin alta zona taxa era acceptabila dar in zona asta oamenii sint saraci , **== **== **== asa ca ar trebui sa va mai ginditi la taxa.....

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 20 Iun 2011, 12:42

SARACI SA STEA ACASA SAU SA PESCUIASCA PE OLTA MULUMESC PT SUGESTI :)) :))

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 20 Iun 2011, 12:44

IAR IN TAXA DE C/R AU INCLUS SI 5 KG DE PESTE CARAS ,PLATICA ,ROSIOARA, BATAC ,BIBAN SOARE , ALBITURA

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de dragan claudiu » 20 Iun 2011, 14:18

STIGMA FISHING scrie:SARACI SA STEA ACASA SAU SA PESCUIASCA PE OLTA MULUMESC PT SUGESTI :)) :))
Saracii sint 99% din pescari care pot sa-ti aduca bani in buzunar cu o taxa acceptabila sau o sa aveti multi pescari ca zilele trecute =))

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 20 Iun 2011, 14:51

ORICUM LA CAT AM INVESTIT MIAR TREBUI O VIATA SA SCOT BANI DIN TAXELE DE PESCUIT , IAR AIA CARE NU I-SI PERMIT SA PLATEASCA 50 LEI PT 24 ORE C/R SAU 40 RON 12 ORE C/R SUNT CEI CARE AU INDELETNICIREA DE A ARUNCA PESTI PESTE GARD LA BELIN SAU LA BELA SI NU AM NEVOIE DE PESCARI DE GENU ALA =)) EU AM NEVOIE DE PESCARI CARE VOR SA PRINDA CAPTURI SAU SA SE SIMTA BINE NU CU PESCARI CALARE UNU PESTE ALTAU CUM ESTE IN BRASOV SI SA DORMI LANGA BETE CA NU AI O TRASATURA AICI PRINZI PESTE NU DORMI :)) ASA CA POATE O SA AI SI TU TIMP SAU 50 LEI SA POTI FACE SI TU DIFERENTA INTRE O BALTA CA ASTA SI RESTU

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bebe2011 » 20 Iun 2011, 15:09

STIGMA FISHING scrie:SARACI SA STEA ACASA SAU SA PESCUIASCA PE OLTA MULUMESC PT SUGESTI :)) :))
Urat,m-ai lasat fara cuvinte!Desi,multumesc lui Dumnezeu nu sunt un om sarac,cu siguranta n-ai sa ma vezi pe balta ta,motivul fiind afirmatia de mai sus!Oricum,succes.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”