STIGMA FISHING

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de dragan claudiu » 20 Iun 2011, 19:06

bebe2011 scrie:
STIGMA FISHING scrie:SARACI SA STEA ACASA SAU SA PESCUIASCA PE OLTA MULUMESC PT SUGESTI :)) :))
Urat,m-ai lasat fara cuvinte!Desi,multumesc lui Dumnezeu nu sunt un om sarac,cu siguranta n-ai sa ma vezi pe balta ta,motivul fiind afirmatia de mai sus!Oricum,succes.
Lasa frate ca o sa pescuiasca el si tacsu...... =)) la cati pescari merg ..... si drumul vreo 3 km e excrementabil... **==

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bucuka » 21 Iun 2011, 15:31

foarte urat raspunsul pentru cineva care-si face reclama, poate nu era in toane bune, omu', in fine............ce sa spun, e clar ca nu e o balta pentru oricine, insa ca sa faci o partida de pescuit de 2 zile, sa dai 100 lei pe zi, asta daca vrei sa si mananci un peste prins de tine, apoi inca minim 100-200 lei pe nada, momeli, pregatire, etc. si sa mai mergi 100 km din brasov..............trebuie sa merite tare mult, zau.....fireste, fiecare e liber sa aleaga pe timpul si pe banii sai, insa pana nu incerci nu poti sa stii daca face.........

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de rares_giurgiu » 22 Iun 2011, 08:15

gata ati terminat cu certurile cu Bela si ati inceput aici sa va aratati coltii??? cel care a deschis topicul stigma, zice ca nu el e edm la balta dar din tonul discutiei asa reiese, si daca ar fii adm , sau oricare dintre noi ar avea o afacere in domeniu tot asa am gindii toti, ptr ca te gindesti la banii investiti si sincer nu-ti cade bine si te apuca toti dracii cind vezi pe cineva care ascunde un peste in masina
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bebe2011 » 22 Iun 2011, 09:09

rares_giurgiu scrie:gata ati terminat cu certurile cu Bela si ati inceput aici sa va aratati coltii??? cel care a deschis topicul stigma, zice ca nu el e edm la balta dar din tonul discutiei asa reiese, si daca ar fii adm , sau oricare dintre noi ar avea o afacere in domeniu tot asa am gindii toti, ptr ca te gindesti la banii investiti si sincer nu-ti cade bine si te apuca toti dracii cind vezi pe cineva care ascunde un peste in masina
N-ai inteles nimic!N-am nimic cu omu,apreciez investitia sa si chiar vroiam sa fac si un pescuit acolo pentru ca taxa CR este de bun simt,dar afirmatia aia cu saracii nu isi avea locul in vocabularul unuia care vroia sa atraga pescarii pe balta sa.Crezi ca asa isi amortizeaza investitia?

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 22 Iun 2011, 16:47

SARACIILE SA STEA ACASA SAU SA PESCUIASCA PE OLTA MULUMESC PT SUGESTI :)) :))
NU MA REFEREAM LA OAMAENI CARE NU AU BANI MA REFEREAM LA OAMENI CARE VIN SA FURE PESTE SI SA FACA PROSTI PT CA SUNT PESCARI SARACI CARE MERGEAU PE BALTA CU CIOATE SI NU PRINDEAU NIMIC PENSIONARI OAMENI IN VARSTA CARE VIN SI PESCUIESC PE GRATIS CA NU DAU CU PLUMBII PE SPATELE MEU DAR STIU SA SE COMPORTE SI SA VORBEASCA

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 22 Iun 2011, 17:07

De unde sti tu cum este drumu daca nu ai fost la balta si in primul rand sunt 800 m de la DN si daca nu doreti sa vi la pescuit nu trebuie sa vi dar sa nu uiti ca eu nu uit si ti-am mai spus ca balt nu este facuta din dorinta de a ma imbogati si o sa iti doresti sa bagi batul in apa cand o sa afli ce surprize pregatesc pescarilor c/r si pana nu iti ceri scuze pt comentarile nasoale pe care le postezi nu o sa poti intra acolo iar cu sugestile mersi fain dale lui altu ca vadca tu pescuiesti mai mult pe forumuri **==

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 22 Iun 2011, 17:14

bucuka scrie:foarte urat raspunsul pentru cineva care-si face reclama, poate nu era in toane bune, omu', in fine............ce sa spun, e clar ca nu e o balta pentru oricine, insa ca sa faci o partida de pescuit de 2 zile, sa dai 100 lei pe zi, asta daca vrei sa si mananci un peste prins de tine, apoi inca minim 100-200 lei pe nada, momeli, pregatire, etc. si sa mai mergi 100 km din brasov..............trebuie sa merite tare mult, zau.....fireste, fiecare e liber sa aleaga pe timpul si pe banii sai, insa pana nu incerci nu poti sa stii daca face.........
Barbat in taxa C/R ai inclus si 5 kg de peste caras, platica etc

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 22 Iun 2011, 17:21

dragan claudiu scrie:
bebe2011 scrie:
STIGMA FISHING scrie:SARACI SA STEA ACASA SAU SA PESCUIASCA PE OLTA MULUMESC PT SUGESTI :)) :))
Urat,m-ai lasat fara cuvinte!Desi,multumesc lui Dumnezeu nu sunt un om sarac,cu siguranta n-ai sa ma vezi pe balta ta,motivul fiind afirmatia de mai sus!Oricum,succes.
Lasa frate ca o sa pescuiasca el si tacsu...... =)) la cati pescari merg ..... si drumul vreo 3 km e excrementabil... **==
SE VEDE CE FEL DE PESCAR ESTI SI DUPA CARASUL =)) CARE IL AI POZAT SAU O FII CRAP **== CAND AI TIMP VINO LA UN PESCUIT SA VEDEM CUM STA TREABA CU CRAPII CA DE BAIETI CA TINE CARE SUNT PLINI DE SUGESTI SI DE SFATURI CADE PODUL PE MINE :-@

MERGI LA BELA SAU UNDE MERGIAI SI PANA ACUMA CA POATE O SA POSTEZI SI TU O POZA CU UN PESTE SALBATI SAU O SA AI SI TU ADRENALINA CU UN RAC =)) NU CA BAIETI CATE VIN LA PESCUIT SI TREBUI CA PAZNICI SA INTERE IN APA SA LE SCOATA BETELE LUATE DE PE CRACANE DE CRAPI SALBATICI

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de bucuka » 22 Iun 2011, 18:07

ok, n-are rost sa mai facem polemica, postul asta era deschis, probabil, de proprietarul baltii pentru a-si face reclama, dar degenereaza in altceva, cine vrea sa incerce, n-are decat si dupa aia sa posteze impresii, eventual poze, in rest proprietarul poate sa faca ce politica vrea pe balta lui, ar fi mai interesante impresiile sincere ale celor care au fost macar odata acolo.

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de dragan claudiu » 22 Iun 2011, 20:42

STIGMA FISHING scrie:De unde sti tu cum este drumu daca nu ai fost la balta si in primul rand sunt 800 m de la **== DN si daca nu doreti sa vi la pescuit nu trebuie sa vi dar sa nu uiti ca eu nu uit si ti-am mai spus ca balt nu este facuta din dorinta de a ma imbogati si o sa iti doresti sa bagi batul in apa cand o sa afli ce surprize pregatesc pescarilor c/r si pana nu iti ceri scuze pt comentarile nasoale pe care le postezi nu o sa poti intra acolo iar cu sugestile mersi fain dale lui altu ca vadca tu pescuiesti mai mult pe forumuri **==
Fratioare, cind pescuiam pe bratul ala mort de Olt ,tu te jucai cu putulica in nisip.....
Imi spui ca drumul are doar 800 de metri de la sosea.... =)) ai facut ceva in legatura cu drumul de acces? nimic...si sustin ca drumul e excrementabil,am prieten care saptamina trecuta a fost pe balta la tine.,asa ca laso mai moale.
Sa-mi cer scuze? n-am de ce ,si ca tu nu uiti, foarte bine, atunci poate te vei gindi foarte serios la ce am spus cind am postat aici,si nu sa ma iei peste picior...
Si de pescuit iti doresc sa poti ajunge sa pescuiesti doar in 15% din locatiile unde am fost eu.....
Si crapul din poza e de pe vadul rosu de acum 4-5 ani
Asa ca, iti doresc doar pescari bogati sa ai pe balta.......... **==

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de Yo_gabriel » 23 Iun 2011, 07:18

Saptamana viitoare sper sa ajung si eu la o partida de 48 de ore cu un prieten .... am vazut poze de la el si a luat in 24 de ore 20 de crapi cu greutati intre 1.5 si 4 kg.... toate cele bune si ... ne vedem pe balta

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 23 Iun 2011, 09:02

OK BARBAT NE VEDEM LA O PARTIDA TOATE CELE BUNE

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 23 Iun 2011, 09:12

NUMAI PE DRUMUL DE ACCES AM BAGAT IN JUR DE 60 BASCULE DE BALASTRU DAR DIN CAUZA CA PE EL MERG TRACTOARELE CU REMORCA SE STRICA MEREU DAR EU IL INTRETIN CAND PLOUA SE FAC BALTI IN UNELE LOCURI DAR NU A RAMAS NIMENI IMPOTMOLIT PE DUMUL CARE DUCE LA BALTA SI DACA EU POT INTRA CU MASINA MEA CARE ESTE SUPER JOASA POT INTRA TOTI PESCARI ASA CA PRIMA OARA MERGI TU PE EL SI DUPA COMENTEAZA IAR PRIETENUL TAU A FOST LA PESCUIT DUPA O PLOAIE SERIOASA CARE A SCOS DIN CASE O GRAMADA DE OAMENI LA ARPASU ADICA TOT SATUL

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de adi.bogdan » 23 Iun 2011, 09:31

semnele de punctuatie au fost inventate pentru a fi folosite, pentru a putea citi cineva ceva si sa si inteleaga.. oricum afirmatia cu saracii a fost atat de o maniera de om suferind de el.. si nu spune tu aici pe forum ca ai vrut sa faci o balta doar asa, sa aibe brasovenii o balta demna de pescuit. venind cu afirmatia "saracii sa pescuiasca pe olt" ai aratat ca tinta ta este sa vina bogatii pe balta ta, sa-ti plateasca taxa si sa-ti scoti parleala. totul e pentru bani prietene asa ca nu mai face tu pe bunul samaritean pe aici ca nu era nevoie de balta ta cu crapi "salbatici" cumparati. mesterii prind crap si pe oltu' ala unde doar saracii pescuiesc, sau pescuieste (sa fie pe limba ta). lasa si tu afirmatiile de genu si n-o sa-ti mai sara nimeni in cap. bogatule.

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 24 Iun 2011, 11:46

NU MAI INTRU IN POLEMICA CU NIMENI CA NU ARE ROST CINE VREA SA VIN SA VINA CINE NU NU **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”