STIGMA FISHING

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de davidnicolaie » 06 Mar 2015, 10:16

Viorel ,cu siguranta vom face si asta.Cat de curand :D

Avatar utilizator
viorel doloc
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 19 Noi 2009, 15:19

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de viorel doloc » 06 Mar 2015, 11:28

Ok.
Iti recomand sa faci o vizualizare de ansamblu a numarului maxim de locuri ce pot fi ocupate cu "OPERATIUNEA MONSTRUL", la un pescuit plantat...idea este sa acoperim "plantat" toate cotloanele baltii!
Ca un sfat, as pleca de la ideea plantarii pe o zona mai mare decat la un pescuit intr-un concurs obisnuit, unde am vazut ca au fost cam 18 standuri...VREAU SA ACOPERIM TOATA BALTA, CU ECHIPE MAI PUTINE!
PS. Nu trebuie neaparat sa fie concurs sau "braila"...EA AS DORI o partida amicala, intre prieteni, avand ca scop, asa cum am mai spus...incercarea de a captura cateva din trofeele baltii!
Il lasam pe Cristi sa vina cu un premiu surpriza sau mai multe =P~ daca operatiunea va avea success!!!
O zi buna.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de davidnicolaie » 06 Mar 2015, 12:39

viorel doloc scrie:Ok.
Iti recomand sa faci o vizualizare ...VREAU SA ACOPERIM TOATA BALTA, CU ECHIPE MAI PUTINE!
PS. Nu trebuie neaparat sa fie concurs sau "braila"...EA AS DORI o partida amicala, intre prieteni, avand ca scop, asa cum am mai spus...incercarea de a captura cateva din trofeele baltii!
Il lasam pe Cristi sa vina cu un premiu surpriza sau mai multe =P~ daca operatiunea va avea success!!!
O zi buna.
Nici nu ma gandeam la braila ma gandeam la 3echipe la plantat toata balta.dar in cursul saptamani sa nu deranjam.

Avatar utilizator
horica85
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 12 Apr 2014, 08:05

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de horica85 » 06 Mar 2015, 13:59

horica85 scrie:pff ce bine ca pe 14 vine soacramea :)) si nu puteam sa o refuz cu aeroportu
imi pare tare rau dar in perioada 16 19 aprilie pentru ca este ziua prietenei mele si avem rezervare la local si nu pot lipsi.
daca reusim sa modificam data nici nu ma gandesc sa ratez aceasta braila

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de davidnicolaie » 06 Mar 2015, 18:56

horica85 scrie:
horica85 scrie:pff ce bine ca pe 14 vine soacramea :)) si nu puteam sa o refuz cu aeroportu
imi pare tare rau dar in perioada 16 19 aprilie pentru ca este ziua prietenei mele si avem rezervare la local si nu pot lipsi.
daca reusim sa modificam data nici nu ma gandesc sa ratez aceasta braila
horica ,oricum faceam amandoi echipa ,vedem ce se poate face. depindem si de conjuctura ,nu numai de noi

Avatar utilizator
florin FGS
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 06 Mar 2015, 19:00

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de florin FGS » 06 Mar 2015, 19:29

salut
pesti frumosi si sanatosi de STIGMA FISHING prinsi anul trecut,care cu siguranta anul acesta vor fi si mai mari.o balta frumoasa care-ti rezerva la fiecare partida cate o surpriza placuta.
in privinta drumului am fost pe 1 martie 2015 pana la balta se vedem cum arata ,chiar daca a plouat inainte cu o seara s-a ajuns fara probleme.comparativ cu anul trecut inainte sa fie reparat drumul este acum autostrada ,nu se face mai mult de 5 minute de la linie pana la cabana .la plecare am fost condusi de un grup de lebede care zburau deasupra apei
sa ne intalnim cu bine pe balta si la cat mai multe capturi capitale
fire cat mai intinse anul acesta
Fişiere ataşate
IMG_5085.jpg
IMG_5078.jpg
IMG_5077.jpg
IMG_5085.jpg
IMG_2851.jpg
IMG_3124.jpg
IMG_2933.jpg
IMG_2929.jpg

Avatar utilizator
viorel doloc
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 19 Noi 2009, 15:19

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de viorel doloc » 08 Mar 2015, 13:21

Un scurt "remember" de 8 MARTIE...de acum doi ani, cand am fost pentru prima data pe aceasta frumoasa balta, la numai o saptamana dupa ce se dezghetase lacul!!!!
...."Fiind inceput de Martie, la o saptamana dupa dezghet si necunoscand balta, am ales sa pescuiesc de pe standul 10, de la 30m in dreapta...... pana la aproximativ 140m, mult in stanga, spre standul 14, cautand in permanenta locuri care pot tine crapi. Am facut tot posibilul sa am o trasatura, riscand cu ace nr. 10 extrem se subtiri si foarte usoare ........a aparut prima trasatura si apoi a fost mai simplu, deoarece cei trei crapi scosi la poze au venit din acelasi loc(pestele era "cantonat" ...trebuia sa ii pui montura la gura").
"Restul partidei am "calatorit" cu celelalte trei lansete, in locuri si la distante diferite......facand rost de inca o trasatura(la aproximativ 130-140m, spre standul 14) care s-a finalizat cu carligul(nr.10) rupt, dupa 15-20m de drill.
"Am incercat sa strang cat mai multe informatii despre aceasta balta de pe net, paznici, iar odata ajuns pe balta m-am plimbat putin si dupa o tura m-am hotarat sa stau pe locul 10, pentru ca aveam mai multe posibilitati de explorare fiind singur pe balta".
"Bilantul de la sfarsitul partidei, care a durat cateva ore: trei ciortani, intre 2-3kg., doua ratari(cauza fiind carligul nr.10) si o ruptura, cu un crap mai imbracat, care nu a vrut sa iasa la poze"!!!
"Oricum, la o saptamana dupa dezghet, am fost extrem de multumit de rezultat, nu ma asteptam sa am nici macar o trasatura, mai ales ca nu cunosteam balta!".
Pozele din acea partida, postate aici si in alta parte, cu acei frumosi ciortani, au disparut, din pacate...erau aici: http://www.infopescar.tv/forum/balti-ia ... 8-345.html
Un sincer "La multi ani" de 8 MARTIE, tuturor doamnelor/domnisoarelor din familiille dvs. si nu nunai!!!

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 08 Mar 2015, 19:43

A mai aparut un nou locatar,grasut, la UCEA. :D
Fişiere ataşate
grasut.jpg
grasut.jpg (20.18 KiB) Vizualizat de 4618 ori
grasut 2.jpg
grasut 2.jpg (26.43 KiB) Vizualizat de 4618 ori

Avatar utilizator
viorel doloc
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 19 Noi 2009, 15:19

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de viorel doloc » 08 Mar 2015, 23:09

Bravo Cristi...are peste 10 kg. asa-i?

Avatar utilizator
STIGMA FISHING
senior
senior
Mesaje: 249
Membru din: 05 Mai 2011, 22:23

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de STIGMA FISHING » 08 Mar 2015, 23:24

DA 10,37 KG SI **== >:D<

Avatar utilizator
florin FGS
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 06 Mar 2015, 19:00

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de florin FGS » 09 Mar 2015, 09:14

super D-ul Cristi
sa fie cat mai multi si cat mai mari

Avatar utilizator
andita66
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 25 Feb 2012, 00:16

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de andita66 » 13 Mar 2015, 17:20

Ahmed+partener

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de davidnicolaie » 18 Mar 2015, 20:50

Lista inchisa.voi reveni cu echipele, la timpul cuvenit.Cei inscrisi aici ,vor avea prioritate.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de davidnicolaie » 16 Apr 2015, 22:03

Braila, se amana din cauza vremii .Consider ca :scopul de a valorifica potentialul real al balti este influentat de serile prea reci si pestele nu ar raspunde normal pt. acesta perioada.
Am fost rugat sa schimb data din cauza acestui argument.Vom stabili o data decum _acord .Au fost interesate si echipe noi cu experienta ,care vor fii anuntate dupa fixarea datei.
Asa ca voi avea timp ,de minim un antrenament :D :D

Avatar utilizator
horica85
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 12 Apr 2014, 08:05

Re: STIGMA FISHING

Mesaj de horica85 » 01 Mai 2015, 14:37

Ceva vesti de pe aceasta balta ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”