Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 20 Iun 2009, 08:50

Salut Marcel....zici ca Belinul merge bine? Te lasa sa pescuiessti noaptea? Eu am fost la Vad, la Augustin, la Cismasu... La Cismasu este peste(somn) dar cred ca nu am fost pregatit bine ca peste era foarte mult! La Belin se pecuieste noaptea? Fire`ntinse!

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 20 Iun 2009, 09:37

la Cismasu se poate pescui noaptea??? :O

Avatar utilizator
marcel-77
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 27 Mar 2009, 11:20

Re: Zona Brasov

Mesaj de marcel-77 » 22 Iun 2009, 07:46

Salut. Am fost la Belin balta cu plopi. Se pescuieste si noaptea. Taxa e 40 lei pt 24 de ore.
Am fost in cursul sapatamanii. Mai exact de miercuri dar am stat pana duminica. Pana sa inceapa weekendul a mers foarte bine, dar sambata si duminica slab pt ca sa aglomerat si fff multa galagie. Putini intre cei ce pescuiau erau pescari. Am prins numai noaptea. Ce sa mai zic.. Daca e sa mai merg la Belin numai in cursul saptamanii.
Weekendul nu merita. Prea aglomerat.
Si avantaj pt balta asta e ca daca prinzi pesti mari si-i eliberezi beneficiezi de zile de pescuit gratuite.Eu am platit taxa doar pt o zi si am stat cinci.
Fir intins!

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu » 22 Iun 2009, 12:14

Marcel zi-mi si mie un pic unde ai stat pe balta si ce capturi ai avut? ti-au intrat teni sau romanesc?
fir intins :D

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 22 Iun 2009, 13:28

Salut.... eu sunt mai nou in pescuitul crapului ....dar in rest pescuiesc de cand eram mic....as fi interesat sa merg si eu cu cineva care se pricepe cu adevarat la pescuitul crapuui ....
Am si o intrebare.... la balta de la vadu rosu cu cach and relis se prinde bine???? sau cam care sunt sansele de a face o partida reusita?apropo eu ieri am fost la belin balta noua adica nu cea cu plopi si se prinde binisor crapcean pana la 2 kg si taxa este de 45 LEI .......

Avatar utilizator
marcel-77
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 27 Mar 2009, 11:20

Re: Zona Brasov

Mesaj de marcel-77 » 22 Iun 2009, 20:49

bufu scrie:Marcel zi-mi si mie un pic unde ai stat pe balta si ce capturi ai avut? ti-au intrat teni sau romanesc?
fir intins :D
Salut. Am stat pe partea cu cabana lu Bela, cam pe la mijlocul baltii.
Am dat la porumb si boiles homemade. Lansari undeva putin dincolo de mijlocul baltii.
Mi-a intrat si romanesc dar mici pana in 3 kg. Unul singur a facut exceptie 5.5 kg.
In rest amur mai mare de la 5 kg pana la 9.5kg. Ca numar de bucati am luat 24.
o partida reusita.
Somnul a intrat tot la porumb. Probabil erau raci sau albitura pe langa carlig.
Fir intins!

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 23 Iun 2009, 17:21

Deci Marcel...hai sa ne intaratam odata la o zi de pescuit, eu merg intotdeauna cu cumnatul meu si sincer nu batem recordul la capturi :D si ne`ar fi de folos daca am invata ceva de la tine... ce spui?! :-c

Avatar utilizator
grigore
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 19 Iun 2009, 12:57

Re: Zona Brasov

Mesaj de grigore » 23 Iun 2009, 17:24

Papyllon... Nu se pescuieste noaptea , asa stiu eu dar cred ca daca te incordezi cu paznicul... se poate rezolva! >:)

Avatar utilizator
Liviu Stroe
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 17 Iun 2009, 13:35
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Liviu Stroe » 23 Iun 2009, 17:29

marcel-77 scrie:
bufu scrie:Marcel zi-mi si mie un pic unde ai stat pe balta si ce capturi ai avut? ti-au intrat teni sau romanesc?
fir intins :D
Salut. Am stat pe partea cu cabana lu Bela, cam pe la mijlocul baltii.
Am dat la porumb si boiles homemade. Lansari undeva putin dincolo de mijlocul baltii.
Mi-a intrat si romanesc dar mici pana in 3 kg. Unul singur a facut exceptie 5.5 kg.
In rest amur mai mare de la 5 kg pana la 9.5kg. Ca numar de bucati am luat 24.
o partida reusita.
Somnul a intrat tot la porumb. Probabil erau raci sau albitura pe langa carlig.
Fir intins!
Porumb si boiles ...

La porumb cu ce aroma ai prins ... daca poti impartasii.Eu am fost numai la balta cu movile , la cea cu plopi nu am fost niciodata.
Respect,
Liviu

Avatar utilizator
Liviu Stroe
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 17 Iun 2009, 13:35
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Liviu Stroe » 23 Iun 2009, 17:30

Cred ca in week acesta ( 26-27-28.06 osa fac o iesire ). O sa merg pe balta cu movile , cine isi mai anunta prezenta , lasati un post poate discutam pe balta.
Respect,
Liviu

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 23 Iun 2009, 18:37

grigore scrie:Papyllon... Nu se pescuieste noaptea , asa stiu eu dar cred ca daca te incordezi cu paznicul... se poate rezolva! >:)

nu e cazul [-x merg doar unde se poate :D

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 23 Iun 2009, 19:09

si eu am fost de simbata pina duminica la belin balta ci plopi(la bela) sicum au spus si alti nu prea amers am luat doar un amur la 5kg si un rominesc 3,5kg. in rest liniste si pace. in cursul saptamini a mers foarte bine. daca vreti sa mergeti sfatul meu e sa o faceti doar in cursul saptamini.

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu » 24 Iun 2009, 00:55

Marcel merci :D acolo stau si eu cand ma duc si e liber la pontoanele din dreapta cabanutei lui Bela primul sau al doilea, dar din pacate a inceput sa imi cam displaca balta din cauza raciilor ~x( cand stai doar 12 ore e bine dar deja la o partida de zile :-SS dar e ok mai ales daca pescuiesti dupa cten e super balta si cu exemplare foarte frumoase( anul trecut Bela a luat de 22 kg :-S , cat despre crap romanesc e cam mic :-??
fir intins
P.S sper sa fac si eu anul asta macar o iesire la Belin ..va tin la curent cu detalii
Apropo mai e valabil cu bonul de pescuit gratuit la eliberarea pestiilor peste 5 kg? :D

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 24 Iun 2009, 23:50

da este valabil si crap romanesc este si mare iti spun sigur am luat salonta la 10.900 kg.fire intinse si sa ne vedem pe balta

Avatar utilizator
Liviu Stroe
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 17 Iun 2009, 13:35
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Liviu Stroe » 25 Iun 2009, 10:49

dragan claudiu scrie:da este valabil si crap romanesc este si mare iti spun sigur am luat salonta la 10.900 kg.fire intinse si sa ne vedem pe balta
M-am hotarat o sa merg de vineri pana sambata la belin pe balta cu movile.Eu ti-am dat add pe mess id-ul liviustr** ;) .E vreo sansa sa bem o bere pe balta ?
Respect,
Liviu

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”